Magický krystal

Legenda o Drizztovi 4 - Planina ledového větru 1 Drizzt Do'Urden se usadil ve větrem ošlehaných městech Planiny ledového větru. Tam se setká s mladým barbarem jménem Wulfgar, kterého zajali při nájezdu a jenž se stal chráněncem rozmrzelého trpaslíka Bruenora. S Drizztovou pomocí vyroste z divokého dítete muž se srdcem trpaslíka, instink... celý text

Legenda o Drizztovi 4 - Planina ledového větru 1

Drizzt Do'Urden se usadil ve větrem ošlehaných městech Planiny ledového větru. Tam se setká s mladým barbarem jménem Wulfgar, kterého zajali při nájezdu a jenž se stal chráněncem rozmrzelého trpaslíka Bruenora. S Drizztovou pomocí vyroste z divokého dítete muž se srdcem trpaslíka, instinkty divocha a duší hrdiny. Ale k tomu, aby porazil démonickou moc Crenshinibonu, bájného Magického krystalu, bude potřebovat mnohem víc. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377/magicky-krystal.jpg 4.2148

Forgotten Realms - Planina ledového větru (1.)

The Crystal Shard (1988)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

jan14s

Tato kniha se mi ze všech líbí nejvíce.

hana4834
05.12.2016

super knížka nejvíc se mi líbila věta "první kroky mimo domov nebyly jednoduché"

borknagar
27.08.2016

Lehké, příjemné čtení na cesty, od kterého nečekáme nějaké převratné spisovatelské umění, ale krev, hrdiny a hlavně hodně různorodých záporáků. Všeho se zde dočkáme požehnaně a ještě něčeho navíc. Takže za mě spokojenost, Drizzt pobavil a to je při čtení to hlavní......

Takkia
02.12.2015

Jde vidět, že to je první napsaná knížka.
Klasická zápletka blbého nýmanda, co se dostane k velké moci a všichni kolem z toho mají problém. Místy to bylo fajn, těšila jsem se, jak se bude vztah mezi postavami vyvíjet a co bude dál, místy jsem se skutečně nutila. Hlavně v pasážích s tím zmíněným nýmandem. :) Naštěstí to vyvažovali Catti, Drizzt, trpaslík, co si hraje na tvrďáka, a mladý paličák barbar.
Kdyby nebylo konce, dala bych s přimhouřenýma očima 4*, ale vzhledem k tomu, že se neřeklo, co přesně se s relikvií stalo a nijak se nikdo nezajímal, kde skončila, dávám o hvězdičku méně.
Přeskočit knížku jsem nechtěla, protože co kdyby mi pak uniklo něco podstatného, co bude v dalších dílech? To jsem nemohla dopustit. Snad budou další díly lepší. :)

Hun
29.09.2015

Dodnes si s bráchou občas odpovídáme citacemi z knihy:
„Já vydržím všechno, ty mrvo!“ (Biggrin)
„Ve kterém z devíti pekel jsi našel nápad, že já budu bojovat fér?“ (Drizzt)

Claudius
10.04.2015

Klidné a oddechové čtení, kde neřešíte žádná morální dilemata s hledáním "menšího zla". Kladní hrdinové jsou zde opravdu kladní a tak moc pro-skilled, že celou dobu v podstatě ani nezapochybujete, že by mohli prohrát. Těším se na další díly.

Lenny33
23.09.2014

Na této knize jde hodně vidět, že je to, co se týká série o Drizztovi, autorova prvotina. Drizzt zde, podle mého, ještě není tak úžasná postava a možná i trošičku jiná, než v později dopsané trilogii (která této dějově předchází) Temný elf.
Nedá se říci, že by pro mě byla kniha zklamáním, ale celou tuto rozsáhlou sérii Legenda o Drizztovi, jsem si zamilovala právě díky Drizztovi a ten zde nemá tolik prostoru a nemá tak propracovaný charakter jako v předešlých dílech. Po dějové stránce je kniha ale dobrá a přibylo pár zajímavých postav. :)
Překlad mi až tak strašný nepřijde, i když je pravda že se našlo pár vět, které nedávaly smysl v důsledku špatného slovosledu.
Hodnotím 4*. :)

Walkyrka
24.09.2013

Nemohu soudit toto nové vydání. Mám tu knihu z 1997, čili první české vydání a to bylo vskutku povedené. Jsem ráda, že Salvatore opustil Sci-fi a vhrnul se právě na Fantasy, které mu velice dobře sedlo a s Temným elfem udělal díru do světa.

blimba
09.07.2013

Mysleli to vydavatelé s tím překladem vážně ?

MiaVa
03.04.2013

Serie výborná ale tento díl mě zrovna moc nenadchnul...

R. A. Salvatore

R. A. Salvatore