Útočiště

Legenda o Drizztovi 3 - Temný elf 3 Pálily mě z něj oči a bolelo celé tělo. Zničilo mé piwafwi a boty, sežehlo magii zbroje a oslabilo věrné scimitary. Ale přesto jsem každý den sedával venku a očekával příchod svítání, svého soudce. Drizzt Do Urden

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374/utociste.jpg 4.5162

Forgotten Realms - Temný elf (3.)

Sojourn (1991)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

PeťkaW.

Salvatore používá na první pohled obyčejný, ale neuvěřitelně čtivý styl vyprávění, proto vás baví číst i pasáže, které nejsou ničím extra zajímavé, občas až trochu nezáživné. Díky tomu vám příběh utíká skoro sám a vy si jeho čtení příjemně užíváte. Třetí díl byl o poznání lepší a zajímavější, než druhý, ale poutavosti a originality dílu prvního, nedosáhl. I tak můžu ságu o Drizztovi vřele doporučit všem, kteří mají tenhle žánr rádi. Litovat rozhodně nebudete a nad knihami strávíte plno hezkých chvil.

jan14s

Další velmi povedený díl. Mohu jen doporučit.

hana4834
01.12.2016

určitě nejlepší kniha co napsal Hraničář Montolio byl nejlepší určitě si přečtu zas a to jsem to četla už 3x

woodward
14.09.2016

Příběh o cestě ze tmy do světla, o nekonečném, často marném boji proti předsudkům. Není to špatná trilogie, až na to, že první díl stačilo smrsknout do dvou kapitol, protože celý ten úvodní příběh o mládenci, který vyrostl jako jedinej dobrák uprostřed zla, je mírně řečeno nevěrohodný. Jakmile se Drizzt stane pánem svého osudu, má už příběh hlavu a patu a je to docela prima fantasy. Čtyři hvězdy

Serja
19.10.2014

Hraničář Montolio mi učaroval...

Lenny33
10.08.2014

Celá série Legenda o Drizztovi pro mě začíná být jednou z nejlepších sérií. A toto byl opravdu úžasný díl. :)

Cathan
23.06.2014

A po lehounce horším Vyhnanstvím, to máme dokonalé Útočiště. Jak bylo zmíněno, ve Vyhnanství byl dej občas uměle natahován, ale zde probíhá všechno plynule, i přes pár časových posunů. Zde se vlastně rozhodlo o Drizztově osudu, o tom čím bude a čím chce být. Co může považovat za své, a nepatří to jeho temných bratrům. Ale jedna věc mě štve...že stále nemohu sehnat mimo internet chronologický čtvrtý dil Legendy. A k lucii.8. Drizzt není 100% klaďas, je prostě jen hodný. Věř mi, víc v tom není.

lucie.8
21.06.2014

Moc mě nenadchlo, že teď už je Drizzt stoprocentní klaďas. Přijde mi to prostě nereálné, každý má i špatné vlastnosti.

Arcisit
09.10.2013

Z trilogie pro mě nejslabší kniha i když stále vysoko nad úrovní vetšiny ostatních knih fantasy žánru.

Walkyrka
24.09.2013

Maica: Zrovna útočiště byla kniha, která měla působit \"Beznadějně\". Vlastně jak už název napovídá, Drizzt si hledá nový domov. Pravda nebyla nejzábavnější, ale být pozorovatelem toho jak tvor z hlubin země pomalu přivyká povrchu, bylo milé.

Teď tedy můj názor. Kniha sama o sobě měla za úkol popsat nesnáze temného elfa, který ovšem popírá přirozenou povahu svého druhu. Jinými slovy hrdina s čestnými úmysly je všude odmítán a vyháněn, protože všichni vědí co jsou temní elfové zač. Nepřipomíná vám to něco? Ano, na podobné čtení musí být člověk připraven, mláďátkům co chtějí v životě všechno hned a rodiče se honí, aby to tak bylo, přijde tato kniha rozvleklá a \"předvídatelná\". Neuvědomí si, že se Drizzt seznamuje s novým okolím a přesně tak jako v životě, to jde velice pomalu.

Maica
04.12.2012

Děj je super, ale forma už mě nebaví. V podstatě jsou všechny díly na jedno brdo. Drizzt se setkává s nepřáteli, nechce s nimi bojovat kvůli svým zásadám, ale stejně nakonec musí a vše se strhne v krvavou bitku. A toto se odehraje několikrát v jedné knize. Drizztův osud mě zajímal, a proto jsem svazek dočetla, ale další čtení si právě kvůli rozvleklosti a očekávatelnosti rozmyslím.

Eryl
07.10.2012

Konečně v knížce ubylo trochu temnoty a Drizzt nalezl novou naději. Celkem příjená změna po Vyhnanství.

Brutius
07.04.2012

Po Vyhnanství u mne Útočiště napravilo Drizztovu reputaci ;-) na Domovinu to sice nemá, ale blíží se to její kvalitě.

R. A. Salvatore

R. A. Salvatore