Útočiště

Útočiště https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374/bmid_utociste-65c8f83157512.png 4 290 23

Legenda o Drizztovi 3 - Temný elf 3 Pálily mě z něj oči a bolelo celé tělo. Zničilo mé piwafwi a boty, sežehlo magii zbroje a oslabilo věrné scimitary. Ale přesto jsem každý den sedával venku a očekával příchod svítání, svého soudce. Drizzt Do Urden

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Sojourn , 1991

špulo
03.02.2024 4 z 5

Kedysi som prečítal 6 kníh o Drizztovi za sebou. Malo to svoje čaro a (budem sa opakovať) je to fajn fantazydovolenka. Dovolenkovať však treba aj inde, aj s inými parťákmi. Preto som si dal po prečítaní tejto trilógie od salvatoriek pauzu. No jak som si to tu teraz pripomenul, trochu sa mi po tom našom temnom elfovi zacnelo. Asi sa mu budem musieť opäť kuknúť do tých jeho fialových očí ;)).

Ailee
21.11.2023 2 z 5

Tento díl mne bohužel nechytil. Dritzovo putování za nalezením nového domova bylo nevýrazné a sem tam propletené nějakou akcí, aby nebyla nuda, než že by samotná akce děj nějak hlouběji posunovala. Ano, měly své opodstatnění, hnaly Dritze z místa na místo, ale to pro mě prostě není dost.

berry1009
28.09.2022 5 z 5

U této knihy se ani nedá říct, že bych jí přečetl; přesnější výraz bude, že jsem ji přímo vdechnul. Těžko se dalo přestat číst, tak dobře děj odsýpal. Trilogie je tedy uzavřen a těším se, až se po krátké pauze k Drizztovi vrátím.

brodequin
15.01.2021 5 z 5

To se jen tak nevidí, abych četl 3 knihy z nějaké série a chtěl jít hned do další. Výhoda je, že knihy mají standardní délku, žádných tisíce stran, jsou čtivé a hlavně, stále se něco děje! Což je prostě úplně ideální kombinace. S "tlustými" knihami mám problém vždy ten, že příběh často spadává do jakéhosi IDLE módu, kde se dlouho nic neděje a začíná to být nuda. Zde se na nudu nedostane a už se těším na další dobrodružství na Planinách ledového větru!

Xaveza
21.12.2020 5 z 5

Knihy o Drizztovi prokládám i jinými knihami. Ale musím říct, že se na každou další knihu těším...maličko návykové bych řekla. Jediná výtka jsou jména a názvy, to je trochu panika. U některé z knih jsem četla moudrý komentář, že si mám pamatovat jen začátek slova...a to mi pomohlo.

Marosusu
30.10.2020 4 z 5

Páčila sa mi povaha hlavnej postavy a ako sa postavil zlu ale čítala som už aj lepšie príbehy ...:-)

Luigi1
22.10.2020 5 z 5

Velice poutavě napsané,ale docela smutné,přesto to je výborné čtení které mohu jen doporučit

Ma-ra
17.10.2019 5 z 5

Zakončení úvodní trilogie. Někdy uprostřed knihy jsem se poprvé lehce nudil. Závěr byl ale zase napěchovaný akcí a perfektně promyšleným prostředím, predevším bitva v háji se mi neskutečne líbila. Z knihy jde poznat, že se pan Salvátore snaží navázat na další trilogii Planinu ledového větru, která vyšla dříve jak Temný Elf. Některé části mi u konce přišli lehce uspěchané. Kniha ale rozhodně nezklamala. Oblíbil jsem si plno postav a zárověn zprotivil/znepřátelil mnoho dalších. Tohle zkrátka pan Salvatore umí. Celou trilogii hodnotím výborně. Pro fanoušky fantasy povinnost. Zároveň to jsou nejlepší knihy, pokud chcete proniknout do D&D světa Forgotten Realms hlouběji.

l.e.d
02.07.2019 5 z 5

Chtěl bych napsat zakončení série je skvělé, ale u Drizzta je to jedna dlouhá sága. Jsem u 10 dílu a zatím to jede dál.
Po prvních dílech v podzemí, kde to Drizzt znal a bojoval je tento díl odlišný. Je tu seznamování s novým prostředím, trochu méně akce a více hledání. Kdo jako já přečetl první dva díly a plynule přešel na tuto knihu si toho asi ani nevšimne.
Drizzt je klaďas kterému prostě fandím. Je to krásně napsaná kniha.
Jediné co mohu vytknout, jak čtu knihy hned po sobě tak neustále intro k postavám mě netěší. Na začátku knihy jsou vypsané všechny postavy a je to poslední díl série. Pochopil bych to vždy u prvního dílu ne u těch dalších.

Eillen
07.01.2019

Nevím proč, ale nedokážu se začíst. A to se mi předchozí dva díly líbily a těšila jsem se. A tak odkládám knihu zpět do knihovny a počkám si na dobu, kdy mi sedne. Hodnocení zatím tedy nedávám.

knihomolkajanca
15.11.2018 4 z 5

Stejně jako předchozí dva díly musím i tento hodnotit velmi kladně. Velice se mi líbil popis Drizztových "prvních krůčků" na povrchu, to jak se snažil s lidmi spřátelit a musím říct, že jsem s ním velice soucítila, když jej okolí neustále odmítalo, i přes veškerou snahu Drizzta si najít přátele. Část, kde dočasně našel domov u Mušiho mě rovněž bavila a nemohla jsem nebýt smutná, když nakonec musel háj opustit. Nicméně ani závěr příběhu nebyl o nic méně poutavý a tak se mohu s nadšením vrhnout na další díl. Knihu určitě doporučuji všem milovníkům fantasy.

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Salvatore používá na první pohled obyčejný, ale neuvěřitelně čtivý styl vyprávění, proto vás baví číst i pasáže, které nejsou ničím extra zajímavé, občas až trochu nezáživné. Díky tomu vám příběh utíká skoro sám a vy si jeho čtení příjemně užíváte. Třetí díl byl o poznání lepší a zajímavější, než druhý, ale poutavosti a originality dílu prvního, nedosáhl. I tak můžu ságu o Drizztovi vřele doporučit všem, kteří mají tenhle žánr rádi. Litovat rozhodně nebudete a nad knihami strávíte plno hezkých chvil.

jan14s
23.03.2017 5 z 5

Další velmi povedený díl. Mohu jen doporučit.

hana4834
01.12.2016 5 z 5

určitě nejlepší kniha co napsal Hraničář Montolio byl nejlepší určitě si přečtu zas a to jsem to četla už 3x

woodward
14.09.2016 4 z 5

Příběh o cestě ze tmy do světla, o nekonečném, často marném boji proti předsudkům. Není to špatná trilogie, až na to, že první díl stačilo smrsknout do dvou kapitol, protože celý ten úvodní příběh o mládenci, který vyrostl jako jedinej dobrák uprostřed zla, je mírně řečeno nevěrohodný. Jakmile se Drizzt stane pánem svého osudu, má už příběh hlavu a patu a je to docela prima fantasy. Čtyři hvězdy

Serja
19.10.2014 5 z 5

Hraničář Montolio mi učaroval...

Lenny33
10.08.2014 5 z 5

Celá série Legenda o Drizztovi pro mě začíná být jednou z nejlepších sérií. A toto byl opravdu úžasný díl. :)

lucie.8
21.06.2014 3 z 5

Moc mě nenadchlo, že teď už je Drizzt stoprocentní klaďas. Přijde mi to prostě nereálné, každý má i špatné vlastnosti.

Arcisit
09.10.2013 4 z 5

Z trilogie pro mě nejslabší kniha i když stále vysoko nad úrovní vetšiny ostatních knih fantasy žánru.

Walkyrka
24.09.2013 5 z 5

Maica: Zrovna útočiště byla kniha, která měla působit \"Beznadějně\". Vlastně jak už název napovídá, Drizzt si hledá nový domov. Pravda nebyla nejzábavnější, ale být pozorovatelem toho jak tvor z hlubin země pomalu přivyká povrchu, bylo milé.

Teď tedy můj názor. Kniha sama o sobě měla za úkol popsat nesnáze temného elfa, který ovšem popírá přirozenou povahu svého druhu. Jinými slovy hrdina s čestnými úmysly je všude odmítán a vyháněn, protože všichni vědí co jsou temní elfové zač. Nepřipomíná vám to něco? Ano, na podobné čtení musí být člověk připraven, mláďátkům co chtějí v životě všechno hned a rodiče se honí, aby to tak bylo, přijde tato kniha rozvleklá a \"předvídatelná\". Neuvědomí si, že se Drizzt seznamuje s novým okolím a přesně tak jako v životě, to jde velice pomalu.

2007  88%Domovina
2006  84%Magický krystal