Útočiště

Legenda o Drizztovi 3 - Temný elf 3 Pálily mě z něj oči a bolelo celé tělo. Zničilo mé piwafwi a boty, sežehlo magii zbroje a oslabilo věrné scimitary. Ale přesto jsem každý den sedával venku a očekával příchod svítání, svého soudce. Drizzt Do Urden

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374/utociste.jpg 4.5162
Série:

Forgotten Realms - Temný elf (3.)

Originální název:

Sojourn (1991)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
PeťkaW.
28. března

Salvatore používá na první pohled obyčejný, ale neuvěřitelně čtivý styl vyprávění, proto vás baví číst i pasáže, které nejsou ničím extra zajímavé, občas až trochu nezáživné. Díky tomu vám příběh utíká skoro sám a vy si jeho čtení příjemně užíváte. Třetí díl byl o poznání lepší a zajímavější, než druhý, ale poutavosti a originality dílu prvního, nedosáhl. I tak můžu ságu o Drizztovi vřele doporučit všem, kteří mají tenhle žánr rádi. Litovat rozhodně nebudete a nad knihami strávíte plno hezkých chvil.

jan14s
23. března

Další velmi povedený díl. Mohu jen doporučit.

hana4834
01.12.2016

určitě nejlepší kniha co napsal Hraničář Montolio byl nejlepší určitě si přečtu zas a to jsem to četla už 3x

woodward
14.09.2016

Příběh o cestě ze tmy do světla, o nekonečném, často marném boji proti předsudkům. Není to špatná trilogie, až na to, že první díl stačilo smrsknout do dvou kapitol, protože celý ten úvodní příběh o mládenci, který vyrostl jako jedinej dobrák uprostřed zla, je mírně řečeno nevěrohodný. Jakmile se Drizzt stane pánem svého osudu, má už příběh hlavu a patu a je to docela prima fantasy. Čtyři hvězdy

Serja
19.10.2014

Hraničář Montolio mi učaroval...

Lenny33
10.08.2014

Celá série Legenda o Drizztovi pro mě začíná být jednou z nejlepších sérií. A toto byl opravdu úžasný díl. :)

Cathan
23.06.2014

A po lehounce horším Vyhnanstvím, to máme dokonalé Útočiště. Jak bylo zmíněno, ve Vyhnanství byl dej občas uměle natahován, ale zde probíhá všechno plynule, i přes pár časových posunů. Zde se vlastně rozhodlo o Drizztově osudu, o tom čím bude a čím chce být. Co může považovat za své, a nepatří to jeho temných bratrům. Ale jedna věc mě štve...že stále nemohu sehnat mimo internet chronologický čtvrtý dil Legendy. A k lucii.8. Drizzt není 100% klaďas, je prostě jen hodný. Věř mi, víc v tom není.

lucie.8
21.06.2014

Moc mě nenadchlo, že teď už je Drizzt stoprocentní klaďas. Přijde mi to prostě nereálné, každý má i špatné vlastnosti.

Arcisit
09.10.2013

Z trilogie pro mě nejslabší kniha i když stále vysoko nad úrovní vetšiny ostatních knih fantasy žánru.

Walkyrka
24.09.2013

Maica: Zrovna útočiště byla kniha, která měla působit \"Beznadějně\". Vlastně jak už název napovídá, Drizzt si hledá nový domov. Pravda nebyla nejzábavnější, ale být pozorovatelem toho jak tvor z hlubin země pomalu přivyká povrchu, bylo milé.

Teď tedy můj názor. Kniha sama o sobě měla za úkol popsat nesnáze temného elfa, který ovšem popírá přirozenou povahu svého druhu. Jinými slovy hrdina s čestnými úmysly je všude odmítán a vyháněn, protože všichni vědí co jsou temní elfové zač. Nepřipomíná vám to něco? Ano, na podobné čtení musí být člověk připraven, mláďátkům co chtějí v životě všechno hned a rodiče se honí, aby to tak bylo, přijde tato kniha rozvleklá a \"předvídatelná\". Neuvědomí si, že se Drizzt seznamuje s novým okolím a přesně tak jako v životě, to jde velice pomalu.

Maica
04.12.2012

Děj je super, ale forma už mě nebaví. V podstatě jsou všechny díly na jedno brdo. Drizzt se setkává s nepřáteli, nechce s nimi bojovat kvůli svým zásadám, ale stejně nakonec musí a vše se strhne v krvavou bitku. A toto se odehraje několikrát v jedné knize. Drizztův osud mě zajímal, a proto jsem svazek dočetla, ale další čtení si právě kvůli rozvleklosti a očekávatelnosti rozmyslím.

Eryl
07.10.2012

Konečně v knížce ubylo trochu temnoty a Drizzt nalezl novou naději. Celkem příjená změna po Vyhnanství.

Brutius
07.04.2012

Po Vyhnanství u mne Útočiště napravilo Drizztovu reputaci ;-) na Domovinu to sice nemá, ale blíží se to její kvalitě.


Autor a jeho další knihy

R. A. Salvatore

R. A. Salvatore
americká, 1959

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených276x
v Doporučených20x
v Knihotéce92x
v Chystám se číst28x
v Chci si koupit14x