Vyhnanství

Legenda o Drizztovi 2 - Temný elf 2 Začal jsem žít v prázdných tunelech a život se najednou stal snazší, ale zároveň také obtížnější. Získal jsem dovednosti a zkušenosti potřebné k přežití. Dokázal jsem porazit skoro každého tvora, který vstoupil na mé území, a před stvořeními, která jsem porazit nedokázal, jsem se mohl snad... celý text

Legenda o Drizztovi 2 - Temný elf 2

Začal jsem žít v prázdných tunelech a život se najednou stal snazší, ale zároveň také obtížnější. Získal jsem dovednosti a zkušenosti potřebné k přežití. Dokázal jsem porazit skoro každého tvora, který vstoupil na mé území, a před stvořeními, která jsem porazit nedokázal, jsem se mohl snadno schovat nebo utéct. Ale netrvalo dlouho a odhalil jsem nepřítele, před kterým jsem nemohl utéct, kterého jsme nemohl porazit. Pronásledoval mě, kamkoli jsem šel – čím dál jsem utíkal, tím víc na mě doléhal. Mým nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb.

Drizzt Do'Urden méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375/vyhnanstvi.jpg 4.4178

Forgotten Realms - Temný elf (2.)

Exile (1990)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Sási

Salvatore nám představuje temná zákoutí podzemního světa Forgotten Realms, ale také temná zákoutí Drizztovi mysli, kterou začalo po létech osamění ovládat jeho zdivočelé já. Nicméně jeho vnitřního lovce drží na uzdě Drizztova nová přátelství. Druhý díl mě opět nezklamal a hned se pouštím do závěru trilogie Temný elf. Druhému dílu nedám plný počet z prostého důvodu. A sice, že mi Drizzt nepřišel (převážně v druhé půli) jako ten neporazitelný bojovník z prvního dílu a na živu zůstává díky řadě náhod a pomoci jeho přátel.

jan14s

No, bylo to takové neslané, nemasné. Nic převratného ani hrozného.

hana4834
01.12.2016

určitě lepší jako první díl

borknagar
22.11.2016

Pokračování Drizzta si nic nezadá s prvním dílem a i když první svazek byl kapánek kvalitnější a hlavně poznávací, druhý díl už šlape na plné obrátku od samého začátku. Salvatore nám představil nový svět, svět tmy, klaustrofobních míst, nepřátel a hrdinu, který se řídí kodexem a který je tak čistě kladná postava, až mám pro něj slabost. Obálka knihy skvělá, rozhodně od nákupu neodradí. A kdo má rád lehčí příběhy, plné monster, bojů a hrdinů, koupí rozhodně neprohloupí......

Lenny33
23.07.2014

Slabší než první díl, ale to nic nemění na tom, že jsem si temného elfa Drizzta a svět ve kterém žije naprosto zamilovala a nejradši bych knihy této série četla pořád. :) Skvěle napsané dílo postavené na úžasné postavě jakou je Drizzt Do'Urden.

Cathan
23.06.2014

O něco horší než Domovina. Mezi díl, most mezi Útočištěm a Domovinou. Přesto musím opět upozornit na naprosto dokonalý vývoj charakteru Drizzta, a udržení jeho pevných zásad.

lucie.8
21.06.2014

První díl byl lepší, ale zaujal mě boj mezi Drizztem a Lovcem.

Eryl
07.10.2012

Druhá kniha se taky celkem vyvedla, jen mi trochu vadilo občasné natahování děje.

Maica
02.09.2012

I tenhle příběh o Drizztovi se mi líbil. Jen mi vadily všechny ty masakry, ale to k tomu asi patří. Na druhou stranu se mi líbilo odlišení Lovce a Drizzta a hrdinův vnitřní boj.

Brutius
07.04.2012

Trošku zklamání :( Po přečtení Domoviny jsem čekal knihu podobné úrovně, ale bohužel mi Vyhnanství přišlo příliš zdlouhavé a uměle natahované

R. A. Salvatore

R. A. Salvatore