Vyhnanství

Legenda o Drizztovi 2 - Temný elf 2 Začal jsem žít v prázdných tunelech a život se najednou stal snazší, ale zároveň také obtížnější. Získal jsem dovednosti a zkušenosti potřebné k přežití. Dokázal jsem porazit skoro každého tvora, který vstoupil na mé území, a před stvořeními, která jsem porazit nedokázal, jsem se mohl snadno schovat nebo utéct. Ale netrvalo dlouho a odhalil jsem nepřítele, před kterým jsem nemohl utéct, kterého jsme nemohl porazit. Pronásledoval mě, kamkoli jsem šel – čím dál jsem utíkal, tím víc na mě doléhal. Mým nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb. Drizzt Do'Urden...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375/vyhnanstvi.jpg 4.4267

Forgotten Realms - Temný elf 2.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Exile, 1990

Kniha Vyhnanství

Okoslav

„Netrvalo dlouho a odhalil jsem nepřítele, před kterým jsem nemohl utéct, kterého jsem nemohl porazit. Pronásledoval mě, kamkoliv jsem šel – čím dál jsem utíkal, tím víc na mě doléhal. Mým nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb.“

Lepší než jednička. Svět Forgotten Realms je super zábavný a hráči Baldur's Gate II ukápne při čtení drizztovské dvojky slza dojetí :-)

wasabikanec
29.10.2020

Málokdy se mi stane, že narazím na druhý díl knihy a je lepší, než ten předchozí. To je ovšem tento případ. Kniha mě opět nadchla a s velkou dychtivostí jsem ji pročítal. Ohromně mě potěšila a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Nejlepší fantasy série ever !

Luigi1
20.10.2020

Ikdyž začátek takový rozvláčný,ale opě pěkné a dobře čtivé.

Ma-ra
10.10.2019

Druhá kniha ságy Temný Elf nás zavede do temnot podzemních říší. Drizzt se setkává s nejpodivnějšími bytostmi, ale i novými přáteli. Kniha má pomalejší rozjezd, ale opět mě pohltila. Salvatore nezklamal, rychlé akční scény a popis okolí i ostatních ras mě naprosto nadchnul. Ihned sahám po třetí knize a s nadšením se těším, co na Drizzta bude čekat na povrchu tohoto nádherného světa.

ziriant
05.08.2019

Kvalita zde oproti předchozímu dílu mírně upadla, ale stejně jsem si knihu užila a budu se těšit na další díl, kde se konečně dostaneme "nahoru"...

l.e.d
02.07.2019

Budu hodnotit vždy celou sérii, protože tyhle knihy jsou pro mě boží.
Salvatore jako fanda Star Wars začal stejně. Nejprve napsal díly 4-5-6, až poté napsal tuto sérii a ukázal nám jak Drizzt vyrůstal, utekl, a rozhodl se jít na povrch. O ději víc psát nebudu. Přečtěte si to!
Celá série v Menzoberranzanu a podzemí je akční, zábavná, strhující, čte se to prostě samo.
To, že Drizzt spatřil světlo světa poprvé ve stejném roce kdy jsem se narodil je pěkný bonus.
Super je, že Salvatore se v psaní tak našel, že vychrlil za tři roky neuvěřitelné dvě celé série, 3+3 knihy. Při čtení je to znát. Dočtete jednu a prostě šáhnete po další knize.
Jen teda některé ty názvy a jména...

Tarja666
15.11.2018

Po bleskově přečteném prvním díle jsem doslova zhltla i tento. Příběh se mi líbil snad ještě více než v knize první. A to jak kvůli zápletce s otcem Zaknafeinem a Matronou Zlovůlí, tak kvůli toho, že si již Drizzt našel i přátele a příběh tak nebyl nového rozměru. Už se těším, co přinesou další díly a pobyt temného elfa na povrchu.

Morgana
14.04.2018

Drizztův příběh v Temných říších mě bavil už víc. Líbila se mi zápletka s jeho otcem a pád matrony Zlovůle. A teď konečně hurá na povrch.