Rubínový klenot

Legenda o Drizztovi 6 – Planina ledového větru 3 Regis padl do rukou zabijáka Artemise Entreriho, který ho odváží z Mitrilové síně na jih do Kalimportu, aby ho předal do spárů odporného paši Pooka. Ale Drizzt s Wulfgarem jsou jim v patách, odhodlaní zachránit Regise před jeho vlastní pošetilostí i před mocnými nepřáteli. Zdravý rozum Entreriho nabádá, aby uprchl, on se však nemůže dočkat, až je Drizzt konečně dostihne. Zabiják hoří touhou dokázat mu, že nejstrašnější z šermířů si nesmí v srdci ponechat místo pro lásku a přátelství. Aby Drizzt přítele zachránil, bude muset dokázat, že opak je pravdou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379/rubinovy-klenot.jpg 4.3179

Forgotten Realms - Planina ledového větru 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Halfling´s Gem, 1990

Kniha Rubínový klenot

Luigi1

Drittz společně s Wufgarem podstupují další nebezpčnou cestu na záchranu Regise.Opět poutavé čtení,na jeden zátah.

ales1191
08.10.2020

Planina ledového větru.

Fantasy jak má být a jak ho máme všichni rádi :)

Ma-ra
18.02.2020

Kniha pokračuje, kde předchozí skončila. Celkově je příběh taková "honička" a závod s časem. Hrozně, pro mě až zbytečně rychle utnutým koncem (Mitrilové síně). Až jsem měl pocit, že autorovi již nezůstalo dostatek stránek, nebo se kniha musela honem vydat. Jediné malé mínus. Co se týče celé trilogie Planiny ledového větru. Jde z ní cítit závan pana Tolkiena a že se též jedná o první knihy pana Salvatora a celkově i jedny z prvních Forgotten Realms. Naopak trilogie Temný elf mi příjde jako mnohem originálnějsí dílo, rozhodně k ní museli i vydavatelé přistupovat úplně jinak. Pět hvězd. Rychlé akční fantasy, které mě stále baví a už teď se teším na dalšího Drizzta a Forgotten Realms.

l.e.d
02.07.2019

Po předchozím slabším díle jsme zpátky na vlně.
Artemis vs Drizzt. Pragmatický padouch a zásadový dobrák.
Cesta napříč světem. Regis, Wulfgar, Bruenor a Catti, koho by nezajímalo po 6 knihách co jim Salvatore postaví do cesty dál?
Mohu jen doporučit.

Tarja666
12.02.2019

Vyprávění o Drizztovi mě prostě baví a těším se na každý další díl. Tento mi nepřišel o nic méně zajímavý než předchozí. Připadal zase o něco více temný díky postavám a to Entrerimu, Pookovi a krysodlakům. Doufám, že s Entrerim se v budoucnu ještě setkáme. No a konečně se na scénu zase dostala má oblíbená i Guenhwywar. Snad dostane v dalším díle o něco více prostoru :)

hana4834
08.06.2018

Jako vždy napínavá kniha četla se jedním dechem. prostě skvělí

Aki12
28.09.2017

Do příběhu jsem se dokázal až do konce vžít! Velice napínavé dobrodružsví!

jan14s
23.03.2017

Trochu slabší, přesto příjemné čtení.