Obklíčeni temnotou

Říšemi kráčí bohové v převlecích docela obyčejných i budících obdiv. Blíží se Čas svárů. Z katastrofy povstane královna Démonských pavučin a volně se prochází ulicemi Menzoberranzanu. Vládnoucí rody se před ní krčí strachy, jen jedna rodina vidí příležitost získat větší moc a obrátit ji proti světu na Povrchu. Drowové vystoupí z černých hlubin Temných říší, aby se znovu postavili trpaslíkům z Mitrilové síně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15304/forgotten-realms-dro-15304.jpg 4.3135

Forgotten Realms - Drowův odkaz 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Siege of Darkness, 1994

Kniha Obklíčeni temnotou

Ma-ra
29.04.2020

Další Drizzt, další skvělý díl. Tentokrát se Drizzt a jeho družina objevila mnohem méně, ale vůbec to nebylo na škodu. První část knihy jsou politické pletky, které vyustí v druhou část. Asi zatím největší bitvu, kterou pan Salvatore napsal. Ke které se schylovalo koneckonců již od sedmého dílu. Nebyl jsem zklamán. Thibbledorf Pwent se stavá další mojí oblíbenou postavou. U některých scén jsem se dobře zasmál. Snad mi ho pan Salvatore brzo nezabije... :D

l.e.d
02.07.2019

No co tu napsat. Budu číst další díly? Ano!
Ve všech dílech je Menzo. vlastně jediné město o kterém víme víc. Politika a pletichy vždy uberou na akci. Po 8 dílech je to příjemná změna.
Jarlax bude další postava, kterou asi budeme vídat více.
Kdo bude zajatec ví určitě i malé dítě, ale kniha je povedená, chytlavá a čte se dobře.

Tarja666
01.05.2019

Zatím jsem knihy o Drizztovi vždy hodnotila čtyřmi nebo pěti hvězdami, ale tady, ač nerada, musím dát pouze tři. Po skvělém předchozím díle, který jsem přečetla jedním dechem, mi tento prostě přišel slabší. Myslím, že to bylo způsobeno zejména tím, že v knize byly daleko více popsány jiné dějové linie než ta Drizztova, kterou mám nejraději. Pro pochopení příběhu to bylo asi nezbytné, ale občas mě pletichaření zlých drowek a Lloth už trochu nudilo. Na druhou stranu se trochu více ke slovu dostal Jarlaxl, kterého mám s každým dílem o kousek víc raději. Zároveň mi ale přišla trochu slepá linie s Eertuem a Lloth z jiné sféry. Nicméně to vypadá, že v dalším díle bychom se mohli dozvědět více. Každopádně myslím, že onen zajatec bude Wulfgar. Hned po tom, co v osmém díle zemřel, jsem měla tušení, že úplně po něm nebude a tady se mi mé podezření tak trochu potvrdilo záhadným zajatcem. Protože za koho jiného by byl Drizzt položit třeba i život? No uvidíme :-) I přes průměrné hodnocení, které dnes uděluji, se ale i tak již brzy vrhnu na další díl.

frantisek6180
26.04.2019

Další dobrá kniha o Drizztovi, čte se lehce a konečně se dočkáme i nějakých nečekaných zvratů, jen ta anotace z mého pohledu slibuje trochu něco jiného.

mimi55
11.12.2018

Dala bych 6 hvězdiček. Krásný román. Pro mě ještě lepší než Pilíře země.

Aki12
28.09.2017

Epický zápas mezi říší temných elfů a trpaslíků z povrchu! Bude to napínavé!

jan14s
23.03.2017

Lepší než předchozí díl. Hlavně konec byl povedený.

marek1278
01.09.2015

Skvělé zakončení pomsty Matrony Baenre a invaze temných elfů do Mitrilových síní. Knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah a těším se na další dobrodružství.