l.e.d l.e.d komentáře u knih

Byl to můj nejoblíbenější díl (cca rok 2001-2) a do dnes ho tak vnímám. Až dočtu Drizzta Do´Urdena asi si všechny Harry Pottery připomenu.

01.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Do dnes na něj vzpomínám.
Až syn vyroste budu mu předčítat první díly a doufám, že se do dalších pustí sám.

01.07.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Má teta, učitelka angličtiny, někdy v roce 1998 přivezla knihu v originále a předčítala/ překládala nám jí jako pohádku. Byly jsme u ohnivého poháru když u nás vyšel první překlad a já ho dostal od rodičů.
Je to skvělá pohádka pro děti a Harry Potter z Rowlingové udělal jednu z nejbohatších spisovatelek na světě zaslouženě.
Kniha je tak dobrá, že jsem jí četl před vydáním nového dílu. Až u ohnivého poháru jsem začínal od třetího dílu. První dva díly jsou hodně pro malé.

01.07.2019 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Každý z nás knihomolů nějak začínal a tato kniha byla můj start.
Ve škole jsem jako dítě byl donucen přečíst Babičku. Zabralo mi to celé prázniny a nepamatuju si vůbec nic. Knihy pro mě byly od té doby zlo.
Zoufalí rodiče mi z knihovny dali Den Trifidů. Jak já sem nadával, proč mě do toho nutí... jenže po 10 stranách jsem přestal nadávat a knihu jsem přečetl asi za tři dny.
A víte co po cca 20 letech sem jí zhltnul zas. Je skvěle napsaná. Čte se sama. Děj je dokonalej.
John Wyndham ze mě udělal touto knihou sci-fi / fantasy čtenáře.
Doporučuji všem co ji ještě nečetli.

01.07.2019 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Po pár letech jsem si knihu přečetl znovu.
Je to úvod do ságy, tak jsem akceptoval pár časových skoků. Přiznejme si koho by bavilo číst celou knihu o tom jak se Pug den za dnem učí z knih a nejde mu to.
Pro mě kniha měla spád, nebyla plná přehnaných popisů. Umožnila mi zapojit vlastní fantazii a to já rád. Uvidíme jaké budou další knihy. Poprvé budu číst chronologicky a ne po ságách.
Když vemu v úvahu, že vedle děje učedníka a mistra jedou časově další 4 knihy....tak se těším na dokreslení.
Zdroj : http://www.crydee.com/raymond-feist/reading-order/chronological
Dávám 4* a uvidíme zda to po přečtení mistra a dalších knich změnim na 5*.

30.07.2017 5 z 5