Bezhvězdná noc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legenda o Drizztovi 8 - Drowův odkaz 2.

Žádný národ v Říších nerozumí pomstě lépe než drowové. Pomsta je jejich každodenním pokrmem, sladkou příchutí na zlomyslně zkroucených rtech. Zdá se, jako by byla jejich jediným, pravým potěšením. Drowové po ní tak hladověli, že si přišli pro mě…

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372/bezhvezdna-noc.jpg 4.3142
Série:

Forgotten Realms - Drowův odkaz 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Starless Night, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Bezhvězdná noc

l.e.d
02.07.2019

Díl č. 8. po předchozím slabším díle je to trochu lepší.
Knihy samotné se mi, ale hodnotí špatně. Beru je zatím jako celek, jako jeden děj. Při přechodu z jedné knihy na druhou vlastně pokračujete v knize předešlé. Čas, děj místa postavy jsou stejné. Jen vždy na začátku dostanete intro.
Jestli mě to ještě nenudí? Popravdě? NE. Je to rychlé, chytlavé, hrdinové jsou trochu Supermani, prostě neumírají a když jo tak je to jen pauza.
Děj se sune dál, nepřátele padají, hrdinové pokračují.
Kniha mě neodradila a přesunul jsem se plynule na 9. díl

Tarja666
17.04.2019

Nemohu jinak, než 5 hvězdiček. Mám pocit, že s každým dílem mám Drizzta a jeho příběh raději. Ačkoliv se motivy opakují, beru prostě příběh jako celek. Jak Drizzt, tak postavy se vyvíjí a děj se posouvá, takže mi knihy nepřijdou nudné. Musím zatleskat návratu Entreriho, kterého mi bylo trochu líto, když v minulém díle umřel. Jedná se sice o temnou postavu, ale dodává příběhu šmrnc a líbí se mi, jak ho okolnosti donutily spolupracovat s Drizztem. Osobně mě velice zajímá, jak se do budoucna Entreri změní - jestli bude stále jen bezcitný zabiják nebo se v něm přeci jen něco pohne. No a samozřejmě jsem zvědavá, jak to bude nadále i s Drizztem. Možná by si po těch všech úskalích zasloužil i nějaký ženský protějšek :) Že by Catti? Nějaké náznaky v knize byly, ale pořád mám pocit, že s Wulfgarem ještě není tak úplně konec...takže uvidíme, co přinesou další díly.


frantisek6180
03.04.2019

Navzdory lehkému zklamání z předchozího dílu, se mi tato kniha opravdu líbila. Jako vždy oceňuji, že se čte velmi lehce a dokazuje, že má Salvatore stále co nabídnout. Musím však souhlasit s ostatními, že návraty některých postav jsou spíše ke škodě než užitku celého příběhu.

jan14s
23.03.2017

Dobrá kniha, dobře se čte, bohužel je to, ale pořád to samé.

Marvyk
17.12.2016

(Tohle je asi spíš komentář k celé sérii, A nevím, ale možná i SPOILER) Opravdu mi vadí ty návraty mrtvých, teda vlastně domněle mrtvých, postav. Jednou by to bylo ok, ale mám pocit že je to potřetí nebo po čtvrté (?) Myslím si že by nové postavy příběhu neuškodily, ale naopak.

Konkrétně k Bezhvězdné Noci:
Je to fajn kniha. Nevybočuje ze série téměř v žádném ohledu, to je bohužel důvod proč se nečte tak hezky svižně jako první knihy, kdy to bylo všechno nové a vzrušující teď už tak nějak víte že to prostě nějak dopadne. A Když náhodou zemře nějaká hlavní postava nemusíte se bát, však ona se vám za dvě, či tři knihy zase vrátí.

Skye Isis
27.06.2013

Stejně jako předchozí díly, je i Bezhvězdná noc skvělý fantasy příběh o neustálém střetávání dobra a zla. Drizzt se znovu vrací na místa, která mu připomínají, že on by rozhodně neměl být na té dobré straně, ale přesto tam je. Pro mě je Drizzt hrdina, který se dokázal postavit svému předurčení a jít vlastní, lepší cestou. Temní elfové ozvláštňují příběh tím, že se s nimi ve fantasy literatuře tolik nesetkáte a je to něco jiného, než Tolkienovi světlí elfové tančící při měsíčku (nic proti nim).