Bezhvězdná noc

Legenda o Drizztovi 8 - Drowův odkaz 2. Žádný národ v Říších nerozumí pomstě lépe než drowové. Pomsta je jejich každodenním pokrmem, sladkou příchutí na zlomyslně zkroucených rtech. Zdá se, jako by byla jejich jediným, pravým potěšením. Drowové po ní tak hladověli, že si přišli pro mě…

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372/bezhvezdna-noc.jpg 4.395

Forgotten Realms - Drowův odkaz (2.)

Starless Night (1993)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

jan14s

Dobrá kniha, dobře se čte, bohužel je to, ale pořád to samé.

Marvyk
17.12.2016

(Tohle je asi spíš komentář k celé sérii, A nevím, ale možná i SPOILER) Opravdu mi vadí ty návraty mrtvých, teda vlastně domněle mrtvých, postav. Jednou by to bylo ok, ale mám pocit že je to potřetí nebo po čtvrté (?) Myslím si že by nové postavy příběhu neuškodily, ale naopak.

Konkrétně k Bezhvězdné Noci:
Je to fajn kniha. Nevybočuje ze série téměř v žádném ohledu, to je bohužel důvod proč se nečte tak hezky svižně jako první knihy, kdy to bylo všechno nové a vzrušující teď už tak nějak víte že to prostě nějak dopadne. A Když náhodou zemře nějaká hlavní postava nemusíte se bát, však ona se vám za dvě, či tři knihy zase vrátí.

Skye Isis
27.06.2013

Stejně jako předchozí díly, je i Bezhvězdná noc skvělý fantasy příběh o neustálém střetávání dobra a zla. Drizzt se znovu vrací na místa, která mu připomínají, že on by rozhodně neměl být na té dobré straně, ale přesto tam je. Pro mě je Drizzt hrdina, který se dokázal postavit svému předurčení a jít vlastní, lepší cestou. Temní elfové ozvláštňují příběh tím, že se s nimi ve fantasy literatuře tolik nesetkáte a je to něco jiného, než Tolkienovi světlí elfové tančící při měsíčku (nic proti nim).