Po kolena v mrtvých

První kniha série Doom. Když lidé poprvé přistáli na Phobu, Brány už tu byly. Neskutečné výtvory neznámých cizinců. Po dvacet let stály bez života jako němé odkazy svých dávno zmizelých tvůrců. Jejich tajemství nikdo neodhalil. Pak se jednoho dne probudily k životu… Seznamte se s desátníkem Flynnem Taggartem, příslušníkem námořní pěchoty Spojených států, číslo 888–23–9912. Je nejlepším bojovníkem, kterého může jednadvacáté století nabídnout, což je zatraceně dobře. Protože Flynn Taggart je vše, co stojí v cestě peklu, které se sneslo na Mars a nic netušící planetu Zemi… DOOM je fenomén herního průmyslu, který navždy změnil historii domácí zábavy. Po kolena v mrtvých je první knihou z řady románů, které rozšiřují původní hru. Jejich cílem je vytvořit zbrusu nový vesmír epického rozměru, který je až hrozivě skutečný… 1. vydání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26326/doom-po-kolena-v-mrtvych-26326.jpg 3.263

DOOM (1.)

Knee-Deep in the Dead (1995)

Horory, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

Dzovicek
30.10.2017

Je to fakt hroznej brak :-))) ale občas je to i sranda a ta nostalgie! :-)

ALadin1905
03.08.2017

Vzkaz pro ty, jež vyrůstali na starém DOOMu: můžete zcela ingorovat, že jde vlastně o brak :-D

BroDan
19.07.2017

Kniha vo mne vyvolávala obrovskú nostalgiu z hrania prvých Doomov, napriek tomu ma však nijako neprekvapila. Technicky bola kniha zvládnutá, jej obsah bol však veľmi jednoliaty, dostať sa tam, zabiť monštra, dostať sa hentam, zabiť monštrá. Pre fanúšikov celkom príjemná oddychovka, nič prehnane dobré som nečakal. Priemer za 3* :) Na poličke ma čakajú aj ďalšie časti, rozhodne im dám šancu :)

Thevar
17.07.2017

Pro milovníky stejnojmenné hry bude kniha jistě obohacena nostalgickými vzpomínkami na dobu, kdy tuto hru hráli, avšak obávám se, že bez této nostalgie je kniha poněkud obsahově laciná. Je to typ knihy, kterou si přečtete jednou, příjemně Vám to zpestří den, ale v budoucnu se k ní vrátí jen zřídka kdo. Kniha ovšem poutavě poukazuje na myšlení a život mariňáků, což mi přišlo vcelku zajímavé.

Hauny
24.01.2017

Hru jsem hrála jako malá. Mám na ni strašně krásný vzpomínky, když jsme to hrávali s bráchou stylem - ty chodíš, já střílim (bez hádek se to nikdy neobešlo :D). Jakmile jsem zjistila, že vydali knihu, neváhala jsem a přečetla si ji. Zklamání.. Kniha je sice podle hry, ale tak to i vypadalo. O takové hře se prostě kniha nejspíš napsat nedá. Napsané to bylo neskutečně nudným a zdlouhavým způsobem, myslela jsem, že to nevydržím a nedočtu ji. Hvězdy dávám ale 3, myslím, že si to zaslouží aspoň za dobře "okopírovaný děj" jako ze hry, autor se držel toho, co je ve hře a nevymýšlel si tolik vlastní pohádku.

olle3
30.11.2015

Možná i proto, že jsem moc nečekal, mě série mile překvapila. Místy to sice dost připomínalo hru (hledání klíčů, lékárniček), ale jinak tam bylo dost zajímavých myšlenek, mělo to spád a samozřejmě spousta akce. K těmto knihám se v budoucnu určitě ještě rád vrátím.

DavidMarik123
14.07.2015

osobně jsem velký fanda hry DOOM takže si to rozhodně přečtu (minimálně to bude lepší než film)

Fremr
18.02.2015

U hry DOOM jsem jako malý kluk strávil dost hodin. Zkusil jsem si přečíst tedy první díl této knižní série. Bohužel velké zklamání. Větší část příběhu je vlastně přepis hry, ta menší se zabývá romantickou záplektou (kdo by to u DOOMu čekal?) Hlavní postava se dostává do stejných lokací jako ve hře, tohle by se dalo pochopit, ale je to napsáno velmi nezáživně a nudně. Takže hlavní hrdina jde, hlavní hrdina něco zabije, hlavní hrdina vezme lékárnu, hlavní hrdina plave v toxické tekutině atd. Pokud se chcete vrátit do DOOMu, jděte si ho radši zahrát. Dočetl jsem to horko těžko, knihu bych doporučil jen zarputilým hráčům a fandům této hry. Hra byla super, kniha nikoliv. Hodnocení ** dávám tedy spíš z nostalgie k samotné hře, protože kniha je zralá na odpad.

Matt Baker
30.01.2015

Jako fanoušek herní legendy jsem si vždy přál přečíst i knihu. A byl jsem mile překvapen. Příběh je sice prostinký, ale autoři z něho podle mne dokázali vyždímat maximum. Z nostalgie jsem si hru ihned zahrál a mohu říct, že jí kniha dělá čest. Už se těším na další díly.

Ronin Roujin
12.06.2013

Byla by to jen nudná akční sci fi, kdyby zde nevastupovaly každému pařanovi důvěrně známé postavy: opoce, prasata, duchové a zejména raketovej taťka. Trošku mne překvapilo, že autor do příbehu použil i linku z červené knihovny o zakázaníé lásce dvou mariňáků. nebojte se jeden z nich je žena .)!

olinen
04.03.2013

jedna z najhorších kníh aké som kedy čítal, dej je strohý bez akéhokoľvek nápadu, či napätia. Ani neviem ako som to mohol prečítať, našťastie zvyšné časti doomu sú na tom o niečo lepšie.

mythragon
14.01.2012

Pro mě jako fanouška série hry DOOM povinnost. Děj pěkně odsýpá, postupně se odhalují nová a nová monstra (stejně jako ve hře), které se z ničím neserou i když zrovna naši hrdinové lítají po pevnosti na Marsu nahatí.
I když nijak originální příběh, rozhodně to byl větší zážitek, jak z filmu, proto dávám 4* plus 1* za nostalgii...

herní adaptace

Autoři knihy