Páteř světa

Je to hrdý a čestný muž, kterého vychoval Bruenor, muž, který bojoval po boku Drizzta v tolika bitvách? Muž, který zachránil barbarské kmeny před vyhlazením a lid Desetiměstí před katastrofou? Muž, který procestoval celý Faerün kvůli zajatému příteli? Muž, který pomohl Bruenorovi dobýt zpět ztracené království? Anebo je Wulfgar muž, který ublížil Catti, uštvaný muž odsouzený k naprostému selhání?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52408/pater-sveta-52408.jpg 3.897

Forgotten Realms - Temné stezky 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Spine of the World, 1999

Kniha Páteř světa

Tarja666
01.03.2020

Možné spoilery:
Rozhodně ne typická kniha o Drizztovi a to hlavně proto, že se v ní Drizzt ani neobjeví. Wulfgar nikdy nebyl mojí nejoblíbenější postavou, tudíž mě tento díl nebavil tolik, ale myslím, že pro správné vykreslení postavy byl i tak díl nutný.
Zpočátku mě docela nudil děj o matce dítěte, jelikož jsem vlastně nevěděla, jak to s příběhem může souviset. Ke konci už to ale bylo trochu napínavější a když se děje spojily, nakonec to byl docela fajn příběh.
Tři hvězdy a hurá na další díl - už bych zase ráda Drizzta i ostatní :)

l.e.d
04.08.2019

Co napsat? Poprvé mě Salvatore nudil. Prolouskat se na konec bylo teda něco.
Normální telenovela.... On chce ji, ona nechce jeho. Ona chce jeho, on chce ji, ale nejde to. On nechce ji ona chce jeho.
Wulfgar no co no.

hana4834
01.06.2017

druhá nejhorší kniha o Drizztovi.

jan14s
23.03.2017

Nejhorší kniha o Drizztovi. Kvůli pochopení příběhu nutné, jinak vcelku zbytečné.

Aki12
03.03.2016

Na tuto knihu jsem se netěšil, kvůli recenzím, které jsem se o téhle knize dočetl. Nakonec toho vůbec nelituji. Kniha mě nadchla z důvodu, které Salvatori využil. Zakombinoval dramatický stav Wulfgara s pokusem o vytvoření románu. To druhé vůbec nezklamalo, i když romány nemám rád, tenhle se povedl. A když se oba příběhy spojily, přečetl jsem knihu jedním rázem, protože mě úplně pohltila. A ten závěr mi také vyrazil dech. Nu a teď počkat jak se to celé vyvrbí.

Walkyrka
04.10.2015

Upřímně miluji knihy o Salvatoreho, ale tahle byla úplně šílená. Chápu, musel nechat Wulfgara se "vyvstekat" a setřást ze sebe hrůzy démonického "hotelu". Jenže tohle bylo prostě utrpení. Polovinu knihy tam čteme o tom jak se Wulfgar prochlastává do němoty. Tříská se s ostatními opilci a spí s číšnicí, kterou bych mohla nazvat i jiným jménem. To je prokládáno příběhem o "pravé" lásce jedné hloupé holky, kterou si namluví pan zámožný šlechtic a ona miluje joudu z vedlejší chalupy. V druhé polovině knihy se konečně příběhy střetnou a Wulfgar se nakonec zachová jako naprostý idiot. Tohle se opravdu nepovedlo. Všechny ostatní knihy jsem četla pomalu ze zatajeným dechem, taky jsem se do další stránky musela nutit. Uff, už je za mnou.

Danduli
02.09.2014

Musím říct, že tenhle díl mě zrovna moc nezaujal. I když příběhy o Drizztovi patří mezi mé nejoblíbenější a zamilovala jsem si každého ze společnosti jeho přátel, tato kniha je z nich řekla bych nejslabší. Možná mi v ní chyběl Drizzt, Guen, Catti, Bruenor a Regis, protože tato kniha je pouze o Wulfgarovi a o tom jaké bylo jeho putování než se zase vrátil zpět ke svým přátelům, ale měla jsem co dělat, abych jí vůbec dočetla a neodložila - což se mi u předchozím dílů nikdy nestalo. Nemůžu říct, že by kniha nebyla napínavá a plná zvratů, ale nějak mě neoslovila. Pouze jsem se dozvěděla to jak Wulfgar přišel k ženě a dítěti a o jeho boji s alkoholem.

MiaVa
26.03.2013

Zajímavý zvrat Wulfgar a dítě?! nu počkáme co se stoho vyvrbí jdu na další díl škoda jen že nebudu mít tolik času číst :(