Tarzan. 1. díl, Syn divočiny

Tarzan. 1. díl, Syn divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82567/bmid_tarzan-syn-divociny-cnE-82567.jpg 4 87 12

Tarzan série

Chlapce, jemuž zemřou rodiče, se ujímají opice. Vychovají ho se svými mláďaty. Když na ostrov dorazí loď, Tarzan se poprvé setkává se svým druhem, s lidmi. Rychle se učí a posléze se nechá přesvědčit o tom, že člověk patří k lidem a odjede se svými novými přáteli do Anglie. Zde zjišťuje, že je dědicem rozsáhlého panství.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Magnet Press (ČR)

Tarzan of the Apes

murdoch
18.06.2023 2 z 5

Oddech, relax, ukrácení času. Přesně to bylo cílem díla a to taky splňuje - nic míň, ale taky nic víc. Docela dobře se to čte.

Meda77
25.11.2021 5 z 5

První ze série v sešitkovém vydání a po přečtení sáhnete po pokračování,samozřejmě za předpokladu, že ho máte. Celá série si drží kvalitní úroveň, včetně ilustrací. Rozhodně toto seriálové dílko nezapomenete.

kokrokr
13.10.2020 3 z 5

První díly se velmi dobře čtou a jsou zajímavé. Od páteho dílu kvalita klesá čím dál níž.

Luigi1
07.10.2020 5 z 5

Tyto příběhy mě provázejí celým mým životem.Oddechová četva,která nás vytrhne z tohoto shonu.Kdo má rád tuto literaturu tak vřele doporučuji

draka
25.08.2020 5 z 5

Asi ve třinácti letech jsem objevil v babiččině almaře knihy o Tarzanovi. Bylo to sedm knížek. Poprosil jsem babičku a ta mi je po dlouhém smlouvání půjčila. Byl to pro mě naprosto úchvatný příběh, a četl jsem, a četl. Do konce prázdnin totiž moc nescházelo. Později v dospělosti, kdy mně babička knížky věnovala jsem se už do nich ani opakovaně nedokázal začíst. Ale krásná vzpomínka je stále živá.

Slůník
16.11.2019 5 z 5

Četlo se jedním dechem.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Tarzan, co napsat... známe ho všichni. Četl ho taky kde kdo. Já osobně znal filmy a když na mě vykouknuly v knihovně sešity dal sem se do nich.
Nemám co bych vytknul. Přečetl jsem to ani ne za víkend.

minirock
11.12.2018 4 z 5

Notoricky známý příběh muže, kterého po smrti rodičů vychovají kdesi v africké džungli opice. Vzpomínka na dětství, kdy jsem tyto sešitky kupoval a s napětím louskal doma pod peřinou. Mám rád i filmová zpracování Tarzana s Johnny Weismullerem nebo Lexem Barkerem.

Pavlusa007
03.08.2017 5 z 5

Sešitek jsem zdědila po taťkovi (spolu s 2. dílem) a staly se mým každoročním prázdninovým čtením. Sama jsem si pak pořídila zbylé díly a občas žasla nad tím, co to autor blábolí :), ale na první dva díly, ať mi nikdo nešahá. I teď si je ráda přečtu, i když je znám skoro nazpaměť.

pavel80
08.12.2015 4 z 5

Klasika, po letech opět louskám celou sérii, a byť již občas některé části přijdou v kontextu dnešní doby úsměvné a trochu přitažené za vlasy, nic to nemění na tom, že Burroughsovo dílo je i po sto letech stále čtivé a dostatečně akční a promyšlené, notabene ve srovnání s většinou dnešních rádoby dobrodružných románů. Napadá mě analogie s foglarovkami nebo verneovkami, k těm se taky člověk může stále a stále vracet a bavit nepřestanou. První díly Tarzana jsou navíc podpořeny krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana.

Terva
04.06.2015 5 z 5

Velmi stará záležitost, která se ale krásně čte i dnes. Nemalý podíl na úspěchu této ságy má i ilustrace Zdeňka Buriana. Sešity jsou jimi téměř prošpikované.

vitavita
13.03.2012

1. díl a podle mne nejlepší.

Kniha Tarzan. 1. díl, Syn divočiny je v