Llana z Gatholu

Llana z Gatholu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71900/bmid_llana-z-gatholu-2af-71900.jpg 4 34 4

John Carter, pán Marsu série

Z mrazivého severu Barsoomu postupuje armáda, jež hodlá vyplenit nejpyšnější města rudé planety. Její šílený vůdce, krutý Hin Abtol, unesl ženu, po které toužil. To byla osudná chyba, neboť Llana z Gatholu je pokrevně spřízněna s Johnem Carterem, Vládcem Marsu…

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Paseka

Llana of Gathol , 1941

ijcro
06.03.2019 3 z 5

Příběh o Llaně, vnučce Johna Cartera je tak trochu červená knihovna. Příběhy jsou už psány trošku jiným jazykem, neboť vznikl desítky let po Princezně z Marsu a zdají se mi i nedopracované až nedokončené - byly vydané nedlouho před autorovou smrtí a v podstatě už odrážejí jeho válečné vidění světa.

uhoř49
10.06.2018 5 z 5

Konečně zase trochu akce.....

ludek.n
19.03.2018 3 z 5

V této knize se jedná v podstatě o tři příběhy spojené dohromady. Napřed John Carter upadne do tenat prastaré světlovlasé rasy Orovarů, vzápětí je mu bojovat s nadutým vládcem severu Hinem Abtolem z Panaru a nakonec jsou tu neviditelní lidé z Invaku. Nebyl by to ale vládce Marsu John Carter, aby se byť jen na chvíli vzdal naděje na úspěch či svobodu pro sebe a své blízké.

kjama
09.02.2017 3 z 5

John Carter už téměř nemá co objevovat a nakonec opět padne do rukou několika neznámých kmenů. Tentokrát je těch dobrodružství trochu více a možná proto snad ten ukvapený konec. Škoda, že chvástání Cartera nepolevuje.

space opera

Edgar Rice Burroughs