Tarzan z rodu Opů

Chlapce, jemuž zemřou rodiče, se ujímají opice. Vychovají ho se svými mláďaty. Když na ostrov dorazí loď, Tarzan se poprvé setkává se svým druhem, s lidmi. Rychle se učí a posléze se nechá přesvědčit o tom, že člověk patří k lidem a odjede se svými novými přáteli do Anglie. Zde zjišťuje, že je dědicem rozsáhlého panství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21155/tarzan-z-rodu-opu-2W4-21155.jpg 4.4231

Dobrodružství lorda Greystoka 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Paseka

Tarzan of the Apes, 1912

Kniha Tarzan z rodu Opů

Ujko
18.06.2020

Je to trochu rozdíl, když čtete knihu v -nácti a potom se k ní vrátíte v -sáti. Ale chtěl jsem si ty příběhy připomenout. Každopádně je to výborná oddechovka pro dovolenou nebo když si člověk potřebuje pročistit hlavu od starostí. Tyhle knihy prostě nemůžou končit špatně.

ber-tram
03.02.2020

Poctivě střižený a šikovně promyšlený román (na mnohá pokračování...) se dožil takřka nesmrtelnosti, jen málokdo to dotáhne na 108 let! Tarzan ano. Bezpočtukrát rozpohyboval filmový pás, a kdo z mých vrstevníků by si na papír nepromítal podmračeného Christophera Lamberta a křehkoplachou Andie MacDowell (její filmová premiéra) z adaptace z r. 1984 importované i do našich kin! Dětské oči diváka si pamatují, dospělé oči čtenáře užívají. Protože např. citát „Islám byl, je a vždy bude skvrnou na kulturním vývoji...“ (s. 98) je natolik provokativní, nakolik pravdivý. Celým románem se ostatně vine znepokojivá indicie o obtížné slučitelnosti civilizace s divočinou.
Otevírák série mi stačí, stěží čekat vzestupnou tendenci. To si radši občerstvím dojem z filmu, který pokryl i Tarzanův návrat a hudbou jej vymódil John Scott. Ten nesmrtelný není, ale devadesátku letos, doufám, oslaví! 5/20

ijcro
17.09.2019

Četl jsem příběh z edice Větrníku, je to snad z roku 70. Parádní rozjezd pro celou sérii. A v reáliích tak kolem roku 1900... je to prostě supr!

Film věrný předloze byl snad jen ten s Lambertem a ne úplně přesně. Série s Lex Barkerem jsou jen epizodky v barvě a exhibice hrdinství po americku. A nejnovější film odráží už jen ty naturalistické hrůzy a špatnosti naší doby a nevidím tam žádnou poetiku.

TimeLord
27.08.2018

Jedna z mojich najobľúbenejších knižiek. Proste úžasná vec, odporúčam.

Uroborus
11.03.2018

Nezabudnuteľný príbeh o ľudskom mláďati, vychovanom opicou,...čítali sme o tom knihy, pozerali filmy. Staré slovenské vydania boli krásne ilustrované majstrom detskej knižnej ilustrácie, Vladimírom Machajom a na tie ilustrácie sa nedá zabudnúť!

Messilina
06.10.2017

Trochu useknuté, jako když autor splnil normu stran.

Ladys
02.06.2017

Mám doma i sešitové vydání příběhu se starším překladem. Je lepší. Jak píše reader.007. Ale i tato verze je pořád parádní dávka dobrodružství a chápu, že někdo měl snahu o modernější verzi pro současnější čtenáře. I když mám pocit, že se to moc nepovedlo, stejně jako třeba u nově překládaných verneovek.
Dostal jsem se k této knižní sérii díky kolegovi z práce. Chtěl ji sehnat komplet celou na internetu. Tak jsem si také pár dílů pořídil. Vybral jsem si ty, co tu byly nejlépe hodnoceny a ve starším překladu jsem je nesehnal. A z principu jsem si koupil i první díl.
Číst tuhle klasiku všech klasik ve více jak čtyřiceti letech se může leckomu zdát lehce infantilní, ale věřte, že jsem se skvěle bavil.

bábuška
02.03.2017

Za svého mládí jsem Tarzana četla a obdivovala, ale nedostala jsem se ke všem dílům. Je to sice smyšlené romantické dobrodružství, ale když celý soubor začal v devadesátých letech vycházet znovu, tak jsem jej koupila a teď dělá radost vnukovi.