Vražda v La Mutu

Nehostinné pohraničí Ostrovního království je rozvráceno vleklou válkou proti tsuranským vetřelcům. Udržet zde alespoň zdání pořádku a práva vyžaduje tvrdé muže. A na prosazování královské spravedlnosti je často třeba použít vojáky stejně nelítostné, jako jsou zločinci, které mají stíhat. Jenže ne vždy je možné použít na hrubý pytel stejně hrubou záplatu - to když jde o záležitosti, týkající se vysoké šlechty ze vzdáleného Rillanonu nebo Krondoru. Takže co s tím? (citace: Feist, R. E. - Rosenberg, J. Vražda v La Mutu. První vydání. Praha: Wales, 2004.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30388/legendy-trhlinove-valky-vrazda-v-la-NHQ-30388.jpg 3.674

Legendy trhlinové války (2.)

Murder in La Mut (2003)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Weles

l.e.d

Dobrá kniha, se zajímavým koncem... překvapila. Ale jak tu píšou i ostatní má lepší knihy.

tester

Slátanina

p3tris
27.07.2017

Objektivně zatím nejhorší Feistova kniha. Do postav jsem se začal vžívat až někde za polovinou a stejně mi připadlo, že by místo třech hlavních hrdinů stačil jeden. Avizovaná vražda se uskuteční až téměř na konci knihy a její vyřešení, i když uznávám, že lehce překvapivé, se zvládne během asi dvou kapitol. Do té doby je to vlastně jen taková omáčka k zaplnění stránek.

GreyZ
01.05.2017

Přečetla jsem. Zatím nejslabší z celé série. Kniha, popisy a jednání osob mi nesedlo.

Rettry
25.11.2015

Tohle se moc nepovedlo.
Detektivkou, kterou by to asi mělo být, se to nedá nazvat vůbec.
Málo akce, málo politiky, postavy nezajímavé...
Důvod vracet se k této knize každý den, abych jí dočetl, byl asi jen - mít přečteno všechno od Feista.

MiaVa
28.09.2013

čekala jsem víc, ale šlo to :)

McGrinder
22.01.2012

Ač patří R.E.Feist k mým nejoblíbenějším spisovatelům, tak tohle se mu vůbec nepovedlo. Připadne mi, že se na knize snad vůbec nepodílel, ale jen půjčil svou Midkemii Joelovi Rosenbergovi a ten sesmolil tuhle " věc ". Hodnocení 20%

Autoři knihy

Raymond E. Feist