Mág – Mistr

2. kniha série Sága Trhlinové války. Zajetí na Kelewanu znamená pro většinu obyvatel Midkemie jen otroctví a smrt. Díky skrytým magickým vlohám, které dokáže probudit teprve vyšší učení kelewanských mágů, je však pro Puga počátkem cesty za skutečným poznáním. A díky znalostem nižší midkemské magie, kterou Kelewané přehlížejí, se časem stane prvním mezi sobě rovnými. Zbývá již jen rozhodnout, do kterého z obou světů vlastně patří... Mocenské spory kelewanské šlechty invazi na Midkemii sice dočasně pozastavily, nyní ale útok opět nabývá na síle a do čela invazních armád se staví sám císař. Proti němu stojí král, který stále hlouběji propadá svému šílenství, rozhádaná šlechta, znesvářené provincie, dlouhými boji s vetřelci oslabené pohraničí a možná i ponurý mág Macros, o němž nikdo neví, jaké cíle vlastně sleduje. Překlad Agáta Kratochvílová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14864/big_trhlinove-valky-mag-mistr-sDo-14864.jpg 4.5492

Trhlinové války 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , United Fans

Magician: Master, 1982

Kniha Mág – Mistr

tlllk
28.11.2021

Bolo pre mňa celkom príjemné zistenie že autor uzavrel jednu dejovú líniu a nenaťahoval to ako trenky na ďalšie knihy. Kniha sa drží svojich štandardov, i keď možno opadla ta eufória z nového ...

Mabie
09.11.2021

První díl byl tak trochu déjà vu - tolik podobností s klasikou, jako bych tu knihu už předtím četla, všechny scény znala… ale od druhé poloviny děj začal být jiný než jsem čekala. A ve druhém díle mě Feistův svět Midkemie a Kelewanu pohltil. Podle mne je to velice povedená sága, primárně sice určená mladším čtenářům, ale ani nás starší nezklame a poskytne výbornou “fantasy meče a magie”. Je tu všechno – války, bitvy, spousty magických tvorů, to všechno zabalené jako dáreček do pestrobarevného papíru magie, politiky, lásky a intrik.
Vzhledem k ohromnému rozsahu ságy oceňuji, že po dvou dílech se čtenář dostane k rozumnému konci a je jen na něm, jestli se pustí do dalších dílů.
Tentokrát mi pět hvězdiček připadá zasloužených.

Hadati
18.09.2021

Trhlinovou ságu považuji za nejlepší fantasy meče a magie. Feistův svět Midkemie a Kelewanu se sice po čase rozrostl do mohutných (až obludných) rozměrů, kdo však nemá rád dlouhé série, tak mu postačí k přečtení dvojdíl Mág – učedník a Mág – mistr, případně na to velmi volně navazující série ze světa Kelewanu Dcera Impéria.

Tato kniha začíná opravdu od začátku, kdy naprosto obyčejní chlapci Tomas a Pug sní o tom, že se jednoho dne stanou velkými hrdiny. A my sledujeme, jak se toto jejich přání postupně plní až za hranice jejich dětské představivosti.

Tahle fantasy má všechno – války a bitvy, intriky, magii, draky a jiné magické tvory, elfy a trpaslíky, gobliny a trolly a jiné cizí kultury.

Trhlinová sága je jen počátkem dlouhé historie světa Midkemie, ve které můžete strávit velmi dlouhou dobu. A nejspíš se tak i stane, protože tento svět a hlavní postavy vám přirostou k srdci a vy budete toužit se dozvědět o jejich dalších osudech. Výhodou je, že každá navazující série je uzavřená, takže nebudete zklamaní z příliš volných konců a bude jen na vás, zda chcete ve čtení navazujících sérií pokračovat. Trhlinová sága a Dcera Impéria je však něco, co byste neměli v žádném případě ve fantasy knihách minout.

Agrim
09.09.2021

Dobře se to četlo.

ludek.n
25.07.2021

Už předchozí kniha Riftwar ságy naznačila, že Feist přistupuje k epické fantasy s doširoka otevřenou náručí, do puntíku ctí pravidla žánru, ale posouvá je na úroveň velkoleposti. Dokončení Mága se rozhodně neschovává v koutě ani nepaběrkuje na nápadech svého předchůdce. Spíše naopak. Feist rozvíjí osudy svých klíčových postav do netušených dimenzí a sype z rukávu další myšlenky a ideje, jako by mu snad nikdy neměly dojít. Dělá to přitom stále tou lehkou rukou, která s textem doslova čaruje, že ani nepostřehnete, jak absolutně jste zapomněli na svět okolo sebe a že takové věci jako jídlo a spánek byly obětovány ve prospěch další a ještě jedné kapitoly. Světy Midkemie i Kelewanu jsou krásně přehledné, takže se neztratíte v místopisu, politice a vlastně ani v davu. Feist zápletku zbytečně nekomplikuje, netříští ji do mnoha různorodých větví, žijících si vlastním životem, ani nezahlcuje děj zbytečnými podrobnosti. Skládá spíše puzzle. Tady přidá dílek, tamhle zase celou řadu. Výsledkem je živé, barevné a uchvacující vyprávění, které tepe, pulsuje a vyvíjí se od první do poslední řádky. U závěrečné tečky si se smutkem i radostí uvědomíte, že sice končí jeden skvělý příběh, ale existuje pokračování, na které je možné se těšit.

MatoPalkes
27.01.2021

Jedna z mojich najobľúbenejších fantasy kníh, a sérií.

oximoxi
20.01.2021

Skvělé pokračování Mága, ve kterém dává Feist nahlédnout do dalšího světa svého univerza - Kelewanu (více v sáze Impérium). Srdeční záležitost!

Jizi
18.10.2020

Zkraje se zdálo, že bude druhý díl zábavnější a zajímavější, než ten první. Postavy jsme už jakštakš znali, karty byly v zásadě rozdány a bylo na čase s nimi začít hrát. Jenže místo kanasty se autor rozhodl čtenáře nezatěžovat ničím náročnějším než zelenou loukou. Hlavní hrdina, který už je tentokrát aspoň skutečně jednou z ústředních postav, je dál k smrti nudný týpek, který se za celých devět set stran nikam neposunul. Jeho nejlepší kámoš prodělá jistou proměnu, která je potenciálně velice zajímavá, ale nakonec pro děj naprosto nepodstatná a kdyby se celá linka vyškrtla, vůbec nic by se nestalo. Variace na hrů o trůn(y) je naprosto bezzubá a v celé knize se objeví všehovšudy dvě napínavé a zajímavé scény.Ve zbytku času vedou toporné, naprosto nerealistické postavy toporné dialogy, záporáci jsou děsivě záporní (a budou po právu potrestáni - ale stále v rámci PG-7) a klaďasové se ještě zlepší, až budou úplně nejhodnější a nečestnější.  Celé je to ve své šablonovitosti zoufale úmorné a pro dospělé čtenáře až dětinské, ale ne roztomile, jen nudně. Jenže co jsem taky čekala od knihy, jejíž hlavní hrdina se jmenuje Mops?