Mág – Mistr

2. kniha série Sága Trhlinové války. Zajetí na Kelewanu znamená pro většinu obyvatel Midkemie jen otroctví a smrt. Díky skrytým magickým vlohám, které dokáže probudit teprve vyšší učení kelewanských mágů, je však pro Puga počátkem cesty za skutečným poznáním. A díky znalostem nižší midkemské magie, kterou Kelewané přehlížejí, se časem stane prvním mezi sobě rovnými. Zbývá již jen rozhodnout, do kterého z obou světů vlastně patří... Mocenské spory kelewanské šlechty invazi na Midkemii sice dočasně pozastavily, nyní ale útok opět nabývá na síle a do čela invazních armád se staví sám císař. Proti němu stojí král, který stále hlouběji propadá svému šílenství, rozhádaná šlechta, znesvářené provincie, dlouhými boji s vetřelci oslabené pohraničí a možná i ponurý mág Macros, o němž nikdo neví, jaké cíle vlastně sleduje. Překlad Agáta Kratochvílová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14864/trhlinove-valky-mag-mistr-sDo-14864.jpg 4.5457

Trhlinové války 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, United Fans

Magician: Master, 1982

Kniha Mág – Mistr

MatoPalkes

Jedna z mojich najobľúbenejších fantasy kníh, a sérií.

R47

Výrazně lepší než první díl. Ale působí dost uzavřeně. Vlastně netuším, jak to může pokračovat.

oximoxi

Skvělé pokračování Mága, ve kterém dává Feist nahlédnout do dalšího světa svého univerza - Kelewanu (více v sáze Impérium). Srdeční záležitost!

Jizi
18.10.2020

Zkraje se zdálo, že bude druhý díl zábavnější a zajímavější, než ten první. Postavy jsme už jakštakš znali, karty byly v zásadě rozdány a bylo na čase s nimi začít hrát. Jenže místo kanasty se autor rozhodl čtenáře nezatěžovat ničím náročnějším než zelenou loukou. Hlavní hrdina, který už je tentokrát aspoň skutečně jednou z ústředních postav, je dál k smrti nudný týpek, který se za celých devět set stran nikam neposunul. Jeho nejlepší kámoš prodělá jistou proměnu, která je potenciálně velice zajímavá, ale nakonec pro děj naprosto nepodstatná a kdyby se celá linka vyškrtla, vůbec nic by se nestalo. Variace na hrů o trůn(y) je naprosto bezzubá a v celé knize se objeví všehovšudy dvě napínavé a zajímavé scény.Ve zbytku času vedou toporné, naprosto nerealistické postavy toporné dialogy, záporáci jsou děsivě záporní (a budou po právu potrestáni - ale stále v rámci PG-7) a klaďasové se ještě zlepší, až budou úplně nejhodnější a nečestnější.  Celé je to ve své šablonovitosti zoufale úmorné a pro dospělé čtenáře až dětinské, ale ne roztomile, jen nudně. Jenže co jsem taky čekala od knihy, jejíž hlavní hrdina se jmenuje Mops?

hanaseidl
01.04.2020

Knížka se mi líbila o moc více než první díl. Opravdu zajímavé zápletky i rozuzlení. Fandila jsem Pugovi i Tomasovi do poslední stránky.

alekis
20.02.2020

Dva kluci, Pug a Tomas, které jsme poznali na začátku prvního dílu, a kteří objevili ztroskotanou loď vetřelců, Tsuranů, jsou dnes už muži. Od svého odchodu z Crydee nejen dospěli, ale úplně se změnili, možná ne zcela o své vůli.
A ještě něco se změnilo. Nevím, zda je to dobré, či špatné, to se teprve ukáže, ale stalo se: ten nejúžasnější fenomén, Trhlina mezi světy, je uzavřená. Proto, mimo jiné, čtyři tisíce tsuranských válečníků zůstalo uvězněno na cizím světě Midkemii - z níž ostatně hrdinové našeho příběhu znají jen velice malou část.
Vskutku, všechno se mění. Přátelství, lásky, ruce podané ku pomoci... a naproti tomu úklady a zrady, válčení a zabíjení... Je toho hodně ke čtení v tomto díle a tuším, že se navíc otevírá cestička ještě i jiným směrem... Něco se chystá, někdo asi přijde, a myslím, že nebude vítán s radostí... Uvidíme. Nechám se překvapit...
Tak tedy, jdu bez meškání na třetí díl! Autor mi na jeho začátku přihrává stručný souhrn událostí minulých. Osvěžím si, co už znám, a hned potom: vzhůru do víru nových událostí!

l.e.d
01.07.2019

Bavilo mě to jako dítě a kniha mě bavila i teď.
Nevím zda to je pravda, ale Feist prý napsal učedníka a mága jako jednu obr knihu a až pak ji rozdělili.
Je to start do Midkemie i Kelewanu.
Mág- učedník a Mistr čtěte za sebou a pak uvidíte zda se vám budou další díly líbit.
Já se určitě prokoušu všema asi 40 knihama

brodequin
17.03.2019

Po první knize jsem se nakonec přemluvil, že dám i druhou a pak se definitivně rozhodnu, zda si dočtu i zbylé díly série. Došel jsem do první třetiny a knihu jsem zavřel s tím, že už se k ní vracet nebudu. A taky jsem jí další den vrátil. Prostě to nešlo. Hrozně jsem se nudil a nechci tím už ztrácet čas. Může za to výcvik údajného "mladíka" (Puga) v zajetí, který byl tak neuvěřitelně nudný, kde se psalo několik desítek stran úplně mimo..jak kdyby spisovatel procházel nějakou jinou dimenzí nebo co. No prostě... už ne. Alespoň si nemusím vyčítat, že jsem to alespoň nezkusil. Opět se řadím mezi ty divné čtenáře, které knize z 91 procenty dají méně jak 3 hvězdy. :-D (Které neberte úplně tak vážně, protože jsem knihu nedočetl).