Zlo v Sethanonu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Moredhel – Temní elfové – se vydávají na pochod pod vlajkou Murmandama, vůdce, o němž jejich legendy prorokují, že jim přinese vítězství. Po zničení zapomenutého pevnostního města Armengar již nic nemůže zpomalit jejich postup... Na poslední chvíli organizuje princ Arutha a jeho přátelé odpor, jehož cílem není ani tak Temnotu porazit, jako ji alespoň zpomalit. Protože na to, aby ji porazili, nemají dostatek sil. Snad ale každý den, o který Temné elfy zpomalí, umožní povolat další posily. Zverbovat spojence. Zastrašit jiné protivníky. Navázat nová přátelství a získat nové posily. Bude to ale stačit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123092/zlo-v-sethanonu-hHo-123092.jpg 4.5317
Série

Trhlinové války 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Wales
Orig. název

A Darkness at Sethanon, 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Zlo v Sethanonu

Přidat komentář
oximoxi
20. ledna

Velkolepé završení série a zároveň skvělá pozvánka k četbě dalších příběhů z Midkemie a Kelewanu!

BendfisZVC
22.10.2020

Ach ach, dost se to táhlo a závěrečné vyústění? Taková kopa překombinovaných myšlenek. Jako oddechovka fajne jen v případě, pokud by se autor držel hesla: "Udělej to kratší, budou tě mít radši." Na další ságy nemám náladu.


alekis
26.03.2020

Miluji šťastné konce! Přes utržené šrámy všichni hrdinové, jejichž jména známe, neboť v lítém boji se účastnilo a nepřežilo jej i mnoho tisíc bezejmenných hrdinů, zůstali naživu a předpokládám, že se s nimi opět setkám. Ti padlí jsou naštěstí jen fiktivní, ale předobrazem jim byli nejspíše ti skuteční...
Raymond Elias Feist je mistrem popisů bojových scén. Rozsáhlý, dokonale zobrazený děj boje o opevněné město Armengar nemá obdobu, a závěr v městě Sethanonu bere dech. Mistr spisovatel nás ale odvedl i proti proudu času, k samotným počátkům Vesmíru... a ještě na mnohá jiná místa. Jsem šťastná, že jsem se konečně rozhodla - neboť tu byl dlouho jakýsi blok, nedefinovatelná nechuť, prozkoumat dva světy - Midkemii a Kelewan, a poznat je blíž.
Časté a důležité je ve Feistových knihách použití magie. Nepůsobí to však na mě ani přemrštěně, ani pohádkově. Vím totiž, že všechno je možné - pokud ne tady na Zemi (ovšem, kdo ví..?), tak na obou těch zvláštně propojených planetách určitě!
Slovo na závěr. Mistr spisovatel ví... že jeho hrdinové jsou lidé z masa a kostí, se srdcem, duší, s potřebou citů. Meč je jejich pevnou součástí, obrana Dobra a stálý souboj se Zlem je jejich smyslem života. Ale chtějí také milovat - a milují. A lásku svých dívek a žen, vroucí lásku dam svého srdce, si plně zaslouží.
Těším se na další Feistovy knihy! Naštěstí jich mám před sebou ještě dost! :-)

l.e.d
01.07.2019

Po trochu slabším třetím díle ukončuje Feist ságu a intro do Midkemie ve velkém stylu.
Napínavé do poslední stránky. Krásná kniha a vlastně celá sága, kterou mohu doporučit. Naštěstí je spoustu dalších knih, které navazují.
http://www.crydee.com/raymond-feist/reading-order/chronological

sona9311
01.03.2019

Vyborna kniha stejne jako vsechny predchozi od tohoto autora. Tesim se na pokracovani.

protokol
08.02.2019

vinikajúce zakončenie tejto sági
mohli sa troška viac zabaviť z mágiov ale aj tak skvelá kniha odporúčam

denniys
22.12.2018

No,série to byla pěkná,to ano..nicméně poněkud rozpolcená..klidně mohly být první dva díly samostatné jako Trhlinové války a zbylé dva jako např. "Nepřítel"..přičemž války byly silnější,kdežto "nepřítel" pokulhával..vadila mi nesmrtelnost hlavních postav a to hodně,sérii to dost uškodilo,stala se z toho hlavní slabina knih..no a co v tomto díle potěšilo bylo hvězdné scifi putování mágů a závěrečné bitvy,které byly popsány velmi poutavě a napínavě..celá série v mých očích cca 80%

špulo
20.07.2018

Dokončenie fajn príbehu s fajn postavami fajn spisovateľom. Takže fajn:)))

1