Zlo v Sethanonu

Moredhel – Temní elfové – se vydávají na pochod pod vlajkou Murmandama, vůdce, o němž jejich legendy prorokují, že jim přinese vítězství. Po zničení zapomenutého pevnostního města Armengar již nic nemůže zpomalit jejich postup... Na poslední chvíli organizuje princ Arutha a jeho přátelé odpor, jehož cílem není ani tak Temnotu porazit, jako ji alespoň zpomalit. Protože na to, aby ji porazili, nemají dostatek sil. Snad ale každý den, o který Temné elfy zpomalí, umožní povolat další posily. Zverbovat spojence. Zastrašit jiné protivníky. Navázat nová přátelství a získat nové posily. Bude to ale stačit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123092/zlo-v-sethanonu-hHo-123092.jpg 4.5317

Trhlinové války 4.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Wales

A Darkness at Sethanon, 1986

Kniha Zlo v Sethanonu

oximoxi

Velkolepé završení série a zároveň skvělá pozvánka k četbě dalších příběhů z Midkemie a Kelewanu!

BendfisZVC
22.10.2020

Ach ach, dost se to táhlo a závěrečné vyústění? Taková kopa překombinovaných myšlenek. Jako oddechovka fajne jen v případě, pokud by se autor držel hesla: "Udělej to kratší, budou tě mít radši." Na další ságy nemám náladu.

alekis
26.03.2020

Miluji šťastné konce! Přes utržené šrámy všichni hrdinové, jejichž jména známe, neboť v lítém boji se účastnilo a nepřežilo jej i mnoho tisíc bezejmenných hrdinů, zůstali naživu a předpokládám, že se s nimi opět setkám. Ti padlí jsou naštěstí jen fiktivní, ale předobrazem jim byli nejspíše ti skuteční...
Raymond Elias Feist je mistrem popisů bojových scén. Rozsáhlý, dokonale zobrazený děj boje o opevněné město Armengar nemá obdobu, a závěr v městě Sethanonu bere dech. Mistr spisovatel nás ale odvedl i proti proudu času, k samotným počátkům Vesmíru... a ještě na mnohá jiná místa. Jsem šťastná, že jsem se konečně rozhodla - neboť tu byl dlouho jakýsi blok, nedefinovatelná nechuť, prozkoumat dva světy - Midkemii a Kelewan, a poznat je blíž.
Časté a důležité je ve Feistových knihách použití magie. Nepůsobí to však na mě ani přemrštěně, ani pohádkově. Vím totiž, že všechno je možné - pokud ne tady na Zemi (ovšem, kdo ví..?), tak na obou těch zvláštně propojených planetách určitě!
Slovo na závěr. Mistr spisovatel ví... že jeho hrdinové jsou lidé z masa a kostí, se srdcem, duší, s potřebou citů. Meč je jejich pevnou součástí, obrana Dobra a stálý souboj se Zlem je jejich smyslem života. Ale chtějí také milovat - a milují. A lásku svých dívek a žen, vroucí lásku dam svého srdce, si plně zaslouží.
Těším se na další Feistovy knihy! Naštěstí jich mám před sebou ještě dost! :-)

l.e.d
01.07.2019

Po trochu slabším třetím díle ukončuje Feist ságu a intro do Midkemie ve velkém stylu.
Napínavé do poslední stránky. Krásná kniha a vlastně celá sága, kterou mohu doporučit. Naštěstí je spoustu dalších knih, které navazují.

sona9311
01.03.2019

Vyborna kniha stejne jako vsechny predchozi od tohoto autora. Tesim se na pokracovani.

protokol
08.02.2019

vinikajúce zakončenie tejto sági
mohli sa troška viac zabaviť z mágiov ale aj tak skvelá kniha odporúčam

denniys
22.12.2018

No,série to byla pěkná,to ano..nicméně poněkud rozpolcená..klidně mohly být první dva díly samostatné jako Trhlinové války a zbylé dva jako např. "Nepřítel"..přičemž války byly silnější,kdežto "nepřítel" pokulhával..vadila mi nesmrtelnost hlavních postav a to hodně,sérii to dost uškodilo,stala se z toho hlavní slabina knih..no a co v tomto díle potěšilo bylo hvězdné scifi putování mágů a závěrečné bitvy,které byly popsány velmi poutavě a napínavě..celá série v mých očích cca 80%

špulo
20.07.2018

Dokončenie fajn príbehu s fajn postavami fajn spisovateľom. Takže fajn:)))