kytarka kytarka komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Na tuhle knihu jsem četla celkem dost chvály. Trochu jsem se obávala, že mě kniha zklame. To se však nestalo, kniha je skvělá! A já se přidávám k těm co ji chválí. Brilantně napsaná detektivka, která vám pomalu na každé straně ukáže jinou variantu vyšetřování a jiného pachatele, tak uvěřitelně, že každou chvíli si říkáte “ To je určitě on!” “To je určitě ona!” . A až na konci se dozvíte jak to vše bylo. Tohle se mi moc líbilo a rozhodně si nenechám ujít druhý díl, který by měl vyjít na jaře.

17.12.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Spustí se píseň a vaše paměť se přeprogramuje na vaší nejhorší vzpomínku. Kdo za tím stojí? Tomu všemu přijde na kloub detektiv Frost. Velmi čtivě napsaná kniha. Četla jsem s velkým zájmem od začátku do konce. Musím však podotknout, že taková hra se vzpomínkami co se odehrává v knize, je zřejmě nepravděpodobná, i když kdo ví...?

14.06.2018 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři životy žen. Každá z jiného kontinentu, v jiném postavení. Indka žijící na spodní hranici kasty. Kanaďanka velmi úspěšná advokátka. Sicilíňanka, která pracuje v otcově továrně. Spisovatelka nám tady nádherně popisuje životy těchto žen, které se dějem událostí propletou v silný cop. Smekám tohle bylo něco famózního. Kniha je čtivá, stručná a svým způsobem nádherně dokonalá. Nemám slov, prostě Wow...

09.06.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Litevská rodina, kterou deportují do pracovních táborů na Sibiř. Kruté vyprávění lidí kteří nevěděli kam je převážejí, kdy dostanou jídlo a zdali tuto cestu přežijí. Popis života v pracovním táboře. Téma, které se moc v knihám neukazuje a je opomíjeno. Za mě velmi krutý a silný příběh. Bude mě z něj asi dlouho mrazit. Cítím okolo chlad...

27.03.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Musím říct, že kniha se mi absolutně trefila do mé čtenářské chutě. Knihu jsem doslova zhltla, nechtěla jsem ji odložit a vždy si říkala tak ještě jednu kapitolu... v průběhu knihy jsem neustale měnila své závěry jak dopadne. Děj byl za mne perfektní.

21.08.2017 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Fuha Připravte si hordu kapesníků! Aspoň mě kniha dohnala několikrát k slzám. Slyšela jsem, že by tohle mě být nejlepší kniha COHO. No a já musím jen souhlasit. Je skvělá!

14.05.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tak tohle bylo rychlé. Do knihy jsem se tak začetla, že jsem ji za pár hodin přečtla. No a to značí jedno, že tohle byl skvělý příběh. Své mě v knize štvali překlepy a chybějící písmenka, nicméně příběh je tak skvělý, že mi to v závěru nevadilo.

22.01.2023 5 z 5

Je to již hodně dávno co jsem očekávala každý nový díl HP. Jakmile jsem se dozvěděla o této knize ihned jsem si ji šla koupit, chtěla jsem se opět přiblížit k HP a zajímaly mne zákulisní drby. Draca jsem teda v lásce neměla a musím se přiznat, že jsem ani nevěděla pravé jméno herce. Pro mě to byl vždy Draco. Tom nás v této knize provede svým životem, tím jak ho HP ovlivnil, jak vše vnímal a jak mu navždy změnil život. Já jsem hltala stránku za stránkou. Kniha je to neskutečně čtivá a já jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

04.01.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Nejsem cílová skupina. Nicméně po přečtení anotace jsem si chtěla knihu přečíst. Domnívala jsem se, že se mi bude líbit. Má domněnka byla pravdivá. Je to skvělá kniha plna hádanek a vůbec nevadí, že vám již není náct. Knihu jsem zhltla za dva večery a jdu otevřít druhy díl.

06.12.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velmi svižně napsaná kniha, jako všechny od Shari. Mám přečtené všechny její knihy. Tato nepatří k tě nejlepším. Nicméně je na vysoké příčce.

03.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna je knihovna v které můžeme prožít jiné životy. Velmi zajímavý námět knihy. Myslím si, že by si kniha zasloužila více stránek a vše vykreslit detailněji.

18.02.2022 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Luca Di Fulvio nikdy nezklame. Četla jsem všechny jeho romány a všechny se mi líbili. V knihách najdete drama, romantiku, historii.
V této knize jak už název napovídá se vydání do Říma. I když jsem tam nikdy nebyla a znám ho jen z obrázků či TV, tak jsem si ho živě představila. Krásný příběh.

05.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tak tohle byla zase jiná Třeštíková. Od paní Řádky jsem četla všechny knihy a každá je jiná. Tato její nejnovější kniha má v sobě několik tajemství a je na každém z nás jestli všechny odhalí. Fakt trefná obálka knihy, nějak jsem ji nechápala, teď po přečtení tomu už rozumím. Začtete se a zkuste najít všechna tajemství ;-)

05.01.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha se mi moc líbila. Celou dobu co jsem jí četla, tak se mi v hlavě promítal film. Tohle chci vidět na filmovém plátně!

18.06.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Velmi čtivá a napínavá kniha. Rozhodně patří mezi ty lepší od této spisovatelky. Hodnotila bych ji jako relaxační.

31.05.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak trochu jiný příběh o lásce. Hodně drsný a mrazivý, který se odehrál v těch nejhorších dobách lidstva. Příběh Zuzany, Jana a Hanuše. Třech kamarádů, kteří se spolu přátelí od dětství. Zažijí spolu krásné bezstarostné léto, které bohužel netrvá věčně. Jediné co mi na knize vadilo, tak to že nemá dialogy a je psaná v přítomném čase. Nicméně co se týká příběhu samotného, tak to bylo wow. Moc doporučuji.

12.10.2020 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Příběh o ženách, které měly nějaké duševní, psychické ale taky žádné problémy. Příběh o tom jak se před 130 lety léčila histerie, jak se muži necitelně chovali k ženám a když se jim nehodili jednoduše je odložili a zapomněli na ně. Příběh, který se postaven na faktech, příběh který bude zfilmován. Jo tohle stálo za přečtení.

19.08.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Od pana Hájíčka je to má první kniha. Příběh čerstvě rozvedené ženy. Kniha se mi dobře četla, zajímavý námět, ale jaksi nic se mě kniha nezanechala. Nic se po dočtení neodehrálo. Uvidíme jestli dám spisovateli ještě šanci. Na mě byla kniha taková nemastná neslaná.

24.07.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle se hodně povedlo. Pokud si chcete přečíst něco moc čtivého, máte rádi napětí a trochu erotična, tohle by se vám mohlo líbilo. Mě se líbilo moc, knihu jsem nechtěla odložit. A po přečtení nebudete vědět co je pravda a lež... no pustě se do knihy sami ať můžete posoudit.

17.07.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Co ke knize napsat? Jak jsem tady četla v komentářích, že čekáte až to přijde, když jste na konci zjistíte, že to nepřišlo. Přesně tenhle pocit jsem měla po přečtení knihy.
Kříďák se mi také nelíbil. Jámu hodnotili tak, že je lepší, tak jsem ji zkusila. Musím tedy uznat, že lepší je, ale nic skvělého se po přečtení knihy u mě neodehrálo. Učitel, který před svými dluhy uteče zpět do rodného města. Uteče tam záměrně. Přijde mu e-mail, že někdo ví co se stalo jeho sestře. Před několika lety se totiž ztratila, byla pryč dva dny. Když se vrátila, tak to nebyla ta samá Annie.
Musím uznat, že se kniha dobře čte, začtete se, ale pak se nic zajímavého ani závratného nestane. Připomíná mi to takový ten duchařský příběh, který si děti vyprávějí u táboráků.

21.11.2019 2 z 5