KSarlota KSarlota komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jako spousta dalších i já jsem sáhla po knize až po tom mediálním humbuku, takže jsem věděla o čem bude i jak zhruba skončí. Přesto to byla jízda, která mě nutila neustále číst dál, i když jsem měla dost smutné, naštvané a zhnusené pocity. Velmi se mi kniha líbila. Jen škoda, že nebyl více rozvedený konec a my nevíme, jak to vlastně dopadlo dál. Co se stalo mimo jiné třeba s Jakubem? Toho mi bylo také líto

11.05.2023 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Pěkně, mile a nesmírně pokorně napsaná

05.05.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Protože Cormoran :-) Trochu se ten vztah mezi nimi vleče, ale co se týče příběhu, vážně bezva.

31.03.2023 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Kniha se mi velice líbila. Působí na mě úsměvně a nesmírně pozitivně i přes pár smutnějších okamžiků neúspěšné léčby.

10.01.2023 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Čokoládový průšvih se mi líbil o něco víc. Trochu roztahané, vadilo mi trochu,jak byla hlavní postava ukňouraná. Jinak romantická oddechovka

27.09.2022 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Taky jsem brečela :-D

27.09.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

No, co k tomu dodat. Musím se přiznat, že jsem knihu ze začátku málem odložila. Dokonce jsem u ní usnula. Ale jakmile Feyre zabije vlka, tak mě kniha vtáhla takovým způsobem, že se má zvědavost jakžtakž upokojila až po dočtení třetího dílu této nádherné série. Perfektně vystavěný svět, dějová linka se prolíná se spoustou postav, kde každá má svůj příběh. Kdo ví, třeba z jednotlivých proplétajících se osudů autorka plánuje další díly do série :-). Inspirace Kráskou a zvířetem je jasná, nicméně v knize je spousta zvratů, které mě nutily číst stále dál a dál. Podtrženo, sečteno 5 hvězd a jsem nadšená celou sérií

27.09.2022 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Za me super. Knihy jsou cim dal temnejsi a musim rict, ze jsem velmi zvedava na dalsi dil. Jen me mrzi, jak to dopadlo s Jillian

11.01.2022 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Příjemné odpočinkové čtení s pěknou atmosférou a občas i vtipným příběhem. Ten kdo hledá vánoční romantiku neprohloupí, když sáhne po této knize

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Hooodně odpočinkový vánoční příběh, u kterého je hned každému jasné, jak asi skončí. Nicméně vánoční atmosféra je zde popsána opravdu dokonale a pokud někdo hledá romantický vánoční příběh určitě nesáhne vedle

16.08.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Velmi čtivý příběh. Všech zvířat mi bylo nesmírně líto a držela jsem Gumpovi palce, co to šlo, aby našelsvoji spřízněnou duši a domov

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Theo mě dostal jako vždy. Mám pro toho zvláštně švihlého geniálního vědce prostě slabost. Příběh mě zcela pohltil a ten konec..

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Moje prvni kniha od pana Vondrušky. Chvili mi trvalo, nez jsem se zacetla, ale pak mne kniha velmi bavila. Jen me trochu zklamal zaver, ktery naproti tomu jak byla kniha rozvlekla a plna dialogu, byl vtesnan do tri radku.

17.01.2021 4 z 5

Těžká nostalgie

29.12.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Pro Cormorana mam zkratka slabost :-). Kniha, stejne jako predesle v serii, me moc bavila.

20.12.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi milá kniha

08.12.2020 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Romantická oddechovka, bavila jsem se

08.12.2020 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Tak, co k tomu říct? Kniha je o Karolíně, jejím životě na vesnici, spoustě zvířat a více či méně vtipných i méňeveselých historkách většinou týkajících se zvířat nebo například jejího řidičského umění. Je to odpočinková knížka. Jsou tam krátké kapitoly, což se mi líbilo. Některé povídky byly více vtipné, některé méně. Párkrát jsem se i zasmála nahlas. Líbil se mi kamarádský vztah mezi mamkou (Danielou) a Karolínou.

11.02.2020 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak se mi kniha velmi líbila. Je to poutavý příběh velkých ztrát, lásky, cestovaní, krasně popsaného prostředí a rozdílů mezi bohatými Brity, indickou kastou a chudými sirotky. A navíc jsem se dozvěděla, jak se vyrábí šál

27.01.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Trochu slabší začátek, ale pak velice vtipný příběh o šlechtě, které v Čechách vrátili zámek (velice chudá šlechta).

21.01.2020 4 z 5