kristyn3833 kristyn3833 komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Druhý díl byl velmi podobný tomu prvnímu, avšak i přes to byl v něčem jiný. Humor, láska, vzrušení vše jsem tam našla. První díl byl za mne mnohem povedenější než druhý díl. Avšak co autorce musím nechat, opět mě dohnala k nekontrolovatelnému smíchu v mém pokoji. Navíc oceňuji, že se v druhém díle také psalo o hlavních hrdinech z prvního dílu.

27.10.2021 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Začala jsem číst dnes a dnes také skončila. Panebože! Objednala jsem si další tři díly, protože mě tahle série chytla, jak dlouho už žádná ne. Úžasný humor, romantika a skvělé postavy, které se k sobě absolutně nehodí, ale i přes to spolu tvoří dokonalou harmonii

DOPORUČUJI VŠEMI DESETI!!!

14.09.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Colleen bude navždy patřit mezi mé oblíbené autorky. A už zase mě dokázala dohnat k slzám. Nemohla jsem se odtrhnout, způsob psaní, kdy nás zaváděla do minulosti a zároveň přítomnosti přiměl mé oči jet stránku po stránce. Moje srdce krvácelo, moje oči brečely, ale nakonec se přeci jen vše v dobré obrátilo a já mohu s klidem v duši říct, že tohle je další kniha od Colleen, která ve mne zanechala stopu ️

Celým srdcem DOPORUČUJI!

13.09.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé dílo k doplnění maturitní četby

31.03.2021 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jak jinak začít než: Nejsou špatní lidé. Jsme všichni jen lidé, kteří někdy dělají špatné věci.
Nemohla jsem se odtrhnout, mé oči doslova letěly po stránkách a hltala jsem slovo od slova, abych se nakonec dozvěděla, jak to dopadne mezi třemi hlavními hrdiny.
I přes to, jak jsem častokrát pochybovala o činech hlavní hrdinky, moje srdce je stále v citovém rozpoložení, avšak i přes to vím, že konec nemohl být sebelepší.
Jedním slovem - DOKONALOST!
Miluji knihy, které se nějak pojí s realistickým životem, ať už s osobní zkušeností, nebo všeobecně v sobě mají prvky, které vás chytí za srdce.
Musíš plavat dál!

31.03.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jedná se snad o jednu z mála knih, kdy se radši přikláním k filmu. Možná šlo obsazení, nebo styl autorova psaní, avšak nebylo to to pravé ořechové. Když jsem si ale četla a zároveň koukala na film a doplňovala pár informací, které ve filmu scházeli, tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

30.03.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Řekla bych, že lidé se dělí na dvě strany, kdo tuto knihu milují a naopak. Řadím se k straně číslo jedna. Dlouho jsem knihu nechávala ležet v knihovně a věnovala se jiným knihám, ale nakonec jsem na ni koukala tak dlouho, až jsem ji vzala do ruky a během jednoho večera přečetla. Kniha ve mne něco zanechala, jako každé kvalitně napsané dílo. Sama si pod určitými věcmi představuji vlastní myšlenky, a to je na tom to nejlepší. Až budu starší a budu ji číst znovu je mi jasné, že můj pohled a názory budou opět jiné.
Nemohu říct nic víc, než doporučuji

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jednalo se o dílo k povinné četbě k maturitě. Čapkova díla mám velice ráda, ani toto dílo nezklamalo

Carrie Carrie Stephen King

Koukala jsem prvně na knihu skrz prsty, navíc jednalo se o povinnou četbu, a málokterá kniha z povinné četby mne opravdu zaujala. Ze začátku jsem koukala opravdu překvapeně a přišlo mi to jako pitomost a chtěla jsem knihu odložit, ale nakonec jsem vytrvala a nemohla jsem si vybrat lépe. Kniha mne pak vtáhla do děje a já stihla knihu přečíst do tří dnů. Samozřejmě jsem nemohla vynechat i filmy, které byly podle knihy natočeny, ale nebylo to ono a já se radši přikláním k tištěné podobě. Děj byl ze začátku pomalý, častokrát mě novinové dodatky, nebo dodatky z knih mátly, ale nakonec jsem si v tom našla systém a do knihy se ponořila naplno. Doporučuji!

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl mě oslovil stejně jako první, hltala jsem stránky jako smyslu zbavená a cítila se jakobych oživovala s postavami. Jediná věc která mi dost lezla na nervy byla Tessa, někdy ty její názory a její reakce mě dováděli k šílenství, ale podle mě to hodně záleží na povaze člověka. Samozřejmě druhy díl doporučuji, protože život Tessy a Hardina se vryl do mého srdce.

17.01.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Můj život a moje srdce už nikdy nebudou stejné. Potom, co do nich narazil Hardin, už ne. Jedním slovem dokonalost. Nikdy bych neřekla, že mě kniha, tak dostane. Včera jsem začala a dnes dočetla, prostě jsem se nedokázala odtrhnout. Těším se na přečtení dalšího dílu. Doporučuji ji celým svým srdcem.

26.12.2019 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Kniha, mně bohužel nezaujala. Nedokázala jsem se věnovat knize, a moje myšlenky stále chodily jinam. Knihu jsem nedočetla

26.12.2019 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha na doporučení.
Dle mého byl popis příběhu až moc jednoduchý, avšak i přes tento nedostatek jsem se do knihy a toku děje dostala téměř okamžitě.
Celkový průběh knihy byl sice stručnější, ale vývoj některých postav mě překvapil.
Nejlepší podle mě byl konec, který splnil mě očekávání a aspoň pro mě to skončilo krásně, protože to jediné mi vykouzlilo úsměv, vzhledem k celkem depresivní knize.

11.08.2019

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Nemůžu uvěřit, že mám dočteno během dvou dnů. Tahle kniha mě totálně vytáhla do děje. Byla chytlavá, vtipná, prostě úžasná.
Určitě to není poslední kniha od této autorky.
Nemám slov, úžasná kniha na léto.

11.08.2019 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Oddechovka vhodná k létu, nebylo to nic extra, jelikož konec byl jasný, ale i přes to vykouzlí úsměv na tváři.

08.08.2019 3 z 5

Brníčko Brníčko Rostislav Vojkovský

Nebavila mne

16.07.2019 2 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky.
Očekávala jsem úžasný román, co bere dech.
Avšak je to kniha, která vás nadchne a zároveň zklame.
Nevadí mi, že jsem nad ní trávila své tři dny, právě že naopak jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Hlavní hrdinka byla na mé poměry až moc naivní a příjde mi to vše až moc růžové, aby to byla pravda.
Slavný kluk se zamiluje do obyčejné dívky a nedokáže na ni zapomenout jen tak za krátký čas, to je podle mě až moc přikreslené, ale pokud hledáte odreagování a ne moc těžkou četbu je to to pravé.
Ale nečekejte od toho mnoho.

16.07.2019 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knihu jsem si přečetla kvůli stránce, která je na ig.
Pobavilo mě to a druhý díl si také ráda přečtu.
Doporučuji

14.05.2019 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Co víc od povinné četby čekat, byla to taková od dechovka, která splnila svůj úkol.

09.04.2019 3 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Tato kniha se nejspíš do mé mysli zaryje jako každá.
Byla originální a hlavní autorka, kterou jsem ráda oslovovala prořízla pusa mě dosti pobavila.
Vůbec bych na začátku neřekla čeho je Mia schopná, nebo jak se zachová, když se zamiluje.
U této knihy jsem se hodně nasmála a usmívala jako měsíček.
Byla spíše taková oddechová a četla se velice jednoduše a rychle.
Knihu doporučuji pro odreagování, ale určitě to není nějak zvlášť dech beroucí literatura, prostě kniha, která zabaví.

22.03.2019 3 z 5