Kopta Kopta komentáře u knih

Largo desolato Largo desolato Václav Havel

Lehce svižné, lehce vláčné.

10.09.2023 3 z 5

Ve službách andělů Ve službách andělů Mike Mignola

Musím říct, že po devátém Hellboyovi se dostáváme do stejné atmosféry, ale trochu jiných vrstev a fungovalo to perfektně. Začal zde nový kosmos, který dával smysl a byl zábavný. Doufám, že Mignola zde nezanevře.

10.09.2023 4 z 5

Divoký hon Divoký hon Mike Mignola

Po letech návrat k Hellboyovi. Z jedné stránky jako vždy zajímavé, ale bohužel jsem sáhl po díle, které mělo nejeden odkaz na starší kusy. To by ani nebyl takový problém jako absence vyvrcholení.

10.09.2023 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Natož, že se jedná o velkolepý debut s největším jménem, tak kniha má drive v tom, co bylo nejvíce navíc. Předmluva a doslov. Více než tři sta stránek je jakási faktická výplň, která však nemá nic moc společného se prožitkem než faktografickým výčtem, což je v něčem v pořádku, ale očekávání se mohou lišit.

08.09.2023 3 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Audio ČRo: Neuvěřitelný zážitek, který byl umocněn tím, že jsem od něj nic nečekal a s každým skvělým slovem Igora Bareše říznutý občasným Gottem si mě dílo získávalo. Občas kniha vazbila, když se věci opakovaly v rámci podobností příběhů, ale mám za to, že se vždy dílo dokázalo vrátit do dobrého drajvu. Za mě kromě knihy i zážitek.

28.08.2023 5 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Drží se nějaký standart. V něčem trochu jako stejné, zblázněné, ale s nějakým konceptem, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

28.08.2023 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Audio: Češi rádi vytvářejí zcela satirické a bizarní světy a postavy. Švejk je celosvětový úkaz a podobný je Saturnin. U něj jsem měl zvláštní problém, že buď jsem se lámal smíchy a nebo jsem nevěděl o co kráčí. Občas byly momenty zcela úžasné a promyšlené a někdy zase táhnoucí se nic. I tak jde o zápis do dějin české literatury, ke kterému se jistě budu rád vracet.

25.08.2023 4 z 5

Teror ve jménu víry Teror ve jménu víry Frank Miller

Naprostý skok vedle bez narativu, bez ničeho. Bohužel Miller zde má menší ždímačku na peníze.

23.08.2023 1 z 5

Frank Sinatra: Filmové dědictví Frank Sinatra: Filmové dědictví David Wills

Je trochu smutné, že v Česku existují dvě knihy o Sinatrovi. Jedna je prakticky nedostupná a druhá se mi věnuje čistě heslovitě a z pohledu herectví. Zajímavé, ale v něčem docela jednoduché. Těžko si představit, že bych za toto dal nějaký ranec peněz, i když jsem fanoušek. Chápu princip takovýchto formátů, ale ve výsledku princip spočívá v tom, že kdyby něco napsal knihu o rohlíku, bylo by na každé stránce: "Je bílý." - "Je rohatý." - "Je moučný."

23.08.2023 3 z 5

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

Audio ČRo: Zajímavý náhled do tehdejší doby, který umí být do dnes aktuální i s nějakými nečekaně feministickými výplody. Pak už je to trochu klišé, ale na druhou stranu zajímavý příspěvek, který je v celku okřídlený.

23.08.2023 4 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Audio ČRo: Málokdy se mi stane, že by začátek byl zajímavější než ten zbytek, celkově vzato taková zdlouhavá záležitost s pár světlými momenty, zajímavou atmosférou, ale strašně nevyužitým potenciálem. Přijde mi, že takovéto věci, na hraně fantasy a tajemna u nás se moc neumějí psát. Časem to snad bude lepší.

23.08.2023 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Za dlouhou dobu krimi, které se dalo číst. Od koho jiného než zřejmě krále krimi. Velice poutavé a zajímavé. Postupně sice drive skomíral, ale zvrat přišel právě včas. Nemohu se ve výsledku zlobit. Skvělé dílo.

15.08.2023 5 z 5

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Audio ČRo: Bohužel toto dílo šlo mimo mě i skrze audio. Dvě kapitoly, kde je Turecko zmíněno víc než spojka "a" a budování případu na delší lokte. Chápu proč, beru to, ale nesedí mi to.

11.08.2023

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Audio ČRo: Lovecraft poprvé mimo čtení, ale jako poslech. Končí to lépe, ale stále žádná sláva. Osobně obdivuji jeho styl. Hlavně gradovat napětí z toho, jak postavy vidí jednu věc a než se k tomu autor dostane, jsou asi dvě stránky v hajzlu. V něčem zajímavý fantaskní příběh, ale mám dojem, že mi Lovecraftově stylu něco chybí. Ale stejně jako někdo byl pohoršen z toho, co psal Poe... každá doba má to své. I tak za mě atmosférické a zajímavé.

09.08.2023 3 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Pavel Kosatík

Audio ČRo: Krásný náhled do života výjimečné ženy. Jednohubkově.

04.08.2023 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Trochu utahanější, ale stále dobré. Jen mě irituje to české přechýlení s Bóďou atd.

04.08.2023 4 z 5

Důvěrnosti Důvěrnosti Domenico Starnone

Kupodivu i když jsem nevěděl, o jaké důvěrnosti vlastně šlo, tak jsem knihu lehce a s nadšením rád přečetl.

30.07.2023 4 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Další šance a je jasné, kam to vede. Celkově vzato je to pomalé. Ten styl mi nesedí.

30.07.2023

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Audio ČRo: Nejzvláštnější, ale asi i jedna z nejzajímavějších knih. Point na vybírání a přesto v jakési nejistotě. Jednoznačně znepokojující, ale silné dílo, které po letech jsem schopen nějak docenit i v kontextu kdysi viděného filmu.

25.07.2023 4 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

Audio ČRo: Je hezké vidět pod pokličku, ale je fakt, že nešlo o nic extra zajímavého. Život to byl houpačka, ale hlavně ve stylu, že se to neustále vracelo zpátky jako kyvadlo. Život paní P. byl v něčem stejná smyčka. Nejvíce rozdílná je část z války a z manželství. Nijak zvlášť přelomové.

24.07.2023 3 z 5