Kopta Kopta komentáře u knih

Dcera královská: svatá Anežka Česká Dcera královská: svatá Anežka Česká František Křelina

Audio ČRo: Audio jako takové zajímavé. Až hororově děsivé. Každopádně jakožto osoba studující historii jsem se obával, že tento žánr mi nebude tolik sedět. Půjde pro mě o jakési šarlatánství. Osobně oceňuji um toto celé nějak beletrizovat, ale můj mozek je v tomto ohledu už více nastavený na faktografii.

05.11.2023

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

Audio ČRo: Naprosto úžasný výklad Masaryka nejen jako prezidenta, ale myslitele své doby úžasného. Výbordelně!

04.11.2023 5 z 5

Sedláci. Díl 1, Podzim Sedláci. Díl 1, Podzim Władysław Stanisław Reymont

Očekávaná záležitost i v kontextu nadcházejícího filmu. Kupodivu je toto taková ta atmosférovka, kde se nic neděje, ale asi i díky překladu je záživná na čtení a jde to velice snadno. Sice na balancu takovéhoto toho nic, ale stále zajímavé a záživné.

04.11.2023 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Audio ČRo: Pro mě bohužel strašně neukotvené. Takové nekonkrétní, ničem pro mě, co by mě zaháklo.

04.11.2023

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Audio ČRo: Hodně detailní, uvěřitelné a reálné. Silný prožitek, který ke konci jde trochu k repetici, ale nijak, aby to dílo významně shodilo.

03.11.2023 4 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Audio ČRo: Dílo balancující mezi zajímavým příspěvkem a nezáživnou nudou. Přežil jsem to. Ke konci docela fantas magorie. Ale ta tam byla už od půlky.

03.11.2023 3 z 5

300 300 Frank Miller

Takové plus k úžasnému filmu. Jasně popsané, jasně podobné a odvyprávěné. Klasika, která ve filmu je trochu více dynamická. Skvělý komiksový kult.

27.10.2023 5 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Teď po Oppenheimerovi více doceněné dílo jdoucí v jiných případech dost pod povrch a z jiných stran. Někdy až moc. Kniha občas připomíná komiksovou encyklopedii války, ale dá se chápat, že to je v rámci kontextu nutné. Náročné dílo, které je ovšem vysoce kvalitní se silnými myšlenkami a dynamickým vyprávěním, které ke konci trochu začne drhnout a motat se, aby pak finále samotné bylo dech beroucí - Jsem spalující pekelný oheň. Jsem oheň. Jsem stvoření nicoty. Jsem ten, co nechal zapadnout slunce nad říší vycházejícího slunce.

25.10.2023 5 z 5

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Občas pobaví, občas zcela bez charakteru. Takový zvláštní směsice, která je něco mezi.

24.10.2023 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kdysi jako maturitní četba, dnes jako absolutní kult. Skvěle čitelné a silné. K tomu v podání pana Dvořáka už člověk jen čeká, kdy to bude jako v Zaklínači.

20.10.2023 5 z 5

Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Petr Macek

Musím říct, že jsem se dlouho takto u čtení komiksu necítil. To, že by to mohlo být dobré jsem nepochyboval. Ale až takto, ne. Něco, co má příběh (dobrý navíc, i když v nuancích nedořešený), spád, dynamiku a neuvěřitelně dobré odkazy. Navíc jsem zažil i husí kůži, co se mi dlouho u komiksu nebo literatury celkově nestalo. V maličkostech hapruje, ale jinak absolutní pecka. Povinná četba mezi komiksy.

18.10.2023 5 z 5

Pražský upír a další povídky Pražský upír a další povídky Mike Mignola

Stále se dá těžit z principu Hellboyovství, ale už to prostě není žádná pecka. Hlavní hodnota v pražském prostředí.

16.10.2023 3 z 5

Rick a Morty - Třetí svazek Rick a Morty - Třetí svazek Tom Fowler

V něčem strašně generické. Pořád to samé dokola s podobným příběhem, nudnými pasážemi a Jerrym, který je automaticky za kokota. Jako oukej, ale přestalo bavit komiks zpátky.

16.10.2023 3 z 5

Pustá země Pustá země Thomas Stearns Eliot

Nečekané krátké, ale alespoň oslovující básně. V malém dokázali zachytit a potěšit.

16.10.2023

Rick a Morty – Druhý svazek Rick a Morty – Druhý svazek Zac Gorman

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Sice taky občas dialogově v rámci pointy kostrbaté, ale příběh uvnitř stojí za to. Na druhou stranu mi přijde, že nejedna situace by byla lepší jako seriálová podoba.

12.10.2023 4 z 5

Hellboy v Mexiku Hellboy v Mexiku Mike Mignola

Něco je totální zbytečnost, ale celek spojený s Mexikem jako takovým je tak silný a atmosférický, že by měl být námětem na film. Skvělý kus.

12.10.2023 4 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Dost divný a pomalý rozjezd. Pak docela čtivé, ale strašně nijaké.

12.10.2023 3 z 5

Frankenstein v podzemí Frankenstein v podzemí Mike Mignola

Klasika, která v něčem nemrzí, ale je faktem, že Mignola to občas příšerně overthinkuje a dává tam zápletky zamotané jak projev Pitomia na deset hodin v PS. Naštěstí v tomto případě jsme se dokázali vymotat, i když všeljak.

11.10.2023 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Audio ČRo: Atmosférický kumšt, který si hraje s mezilidskými vztahy a posouvá tím literární jazyk to jiných a specifických končin. Příjemný zážitek, který nebyl vyloženě degradován retrospektivními psážemi.

08.10.2023 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Audio: První seznámení s autorem. Myslím, že v celku dobrý zážitek, ale v dnešní době mi přijde, že bych si to nepřečetl. Audiokniha to dost zachránila. Konec byl v něčem strašně zdlouhavý a patetický. Skoro na výprask v hodnocení. Zážitkem v celku však docela dobré. Dokážu si představit další díl.

05.10.2023 4 z 5