Kopta Kopta komentáře u knih

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Audio ČRo: Myslím, že drtivá síla díla spočívá v hlasu pana Suchařípy, který tomu dodal všechno. Ve výsledku celé dílo bych nemohl hodnotit v kontextu příběhu jako spíš hrou se slovy a to i foneticky.

02.02.2024 3 z 5

Fosilie Fosilie Michal Kašpárek

Po delší době konečně něco, co mě i trochu zajímalo. I když mě strašně srala ta absence přímé řeči. Děj tak občas vypadá jako blouznění bezďáka po dotaci na krabicák. Chápu, že chceme občas být originální, ale jde to i jinak. Si připadám jako zasraný Klaus, jenom protože chci mít v knize přímou řeč. Nicméně kniha se i tak četla hezky. Autor dost trefně míří na problémy, kterou jsou zde pro diskuzi a někdy to dokáže pěkně pálit. I když hezký zážitek, ten konce to totálně zesral. Zbytečný vývin, který nebyl zapotřebí a ze všeho udělal matoucí fantasmagorii. Je to škoda, protože finále mě odradilo od toho mít na knihy bezvýhradní pozitivní názor.

01.02.2024 4 z 5

Zámek (komiks) Zámek (komiks) David Zane Mairowitz

Stále si snažím k tomuto dílu najít svou cestu, ale je to trnité a prošpikované jako cesta mezi Palestinou a Izraelem. Občas mi přijde, že by to mohl být náhodný generátor slov a dopadlo by to stejně. Věřím, že původní dílo je mnohem hlubší, jen se k tomu dostat.

01.02.2024 3 z 5

Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky * antologie

Nedá se lhát. Po 400 stránkách, aby mě zaujala jediná povídka - to je dost ošklivý zlá věc.

29.01.2024 2 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Tak jsem to dočetl no.

26.01.2024 2 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Audio ČRo: Zřejmá klasika, která na rozdíl i od jiných románů tohoto typu mě zde nijak neoslovuje.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Budu se muset vrátit někdy v podobě audia. Nevěřím, že by ta kniha byla tolik nezáživná.

25.01.2024

Ve věci J. Roberta Oppenheimera Ve věci J. Roberta Oppenheimera Heinar Kipphardt

Hezky napsáno. Skvělé do dnešní doby i pro realizaci. Bohužel s knihou Americký Prometheus a filmem Oppenheimer význam tohoto díla sklesá. Je to jako vidět scény z onoho filmu.

25.01.2024 4 z 5

Polské noční můry Polské noční můry * antologie

Takové bububu nijaké nic.

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Těžko si představit, že by člověk toto četl dál.

17.01.2024

Ekstase Ekstase Jakub Šponer

Ojedinělé dílo. Napsáno hezky lyrickým jazykem, které je stejně jako devízou, tak i slabým článkem. Stejně jako někdy jsi si text užíval, nastejno jsem v tom plul a byl ztracen.

11.01.2024 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Audio ČRo: Klasika, která mě nečekaně dost bavila. I když jsem se v příběhu lehce a jednoduše ztratil, šlo o super příběh a zážitek. Svoje udělala i až hororová atmo od Rozhlasu.

09.01.2024 4 z 5

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Audio ČRo: Bohužel příběhy o nalitých námořnících mě moc neberou.

08.01.2024

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Audio ČRo: Urban se rozhodl, že udělá Šifru mistra Leonarda po česku, ale vzal si z toho přesně to nejhorší, co ty knihy nabízí. Jediné dobré byl nápad. Jinak je divé, že už je to druhá kniha od Urbana, kde hlavní postava je nudný cápek, který je sexuálně frustrovaný, z čehož mu jistě dopomůže záhadná sexy ženy a to celé je nějaký komplot, který ho vyvede z jeho stereotypu života. Nemám moc motivaci si číst další jeho díla

08.01.2024 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Audio ČRo: Neuvěřitelně dokonalá souhra toho, kdy jsem se dokázal perfektně vcítit skoro do každé postavy a její situace, tak, že jsem druhému chtěl dát přes hubu. Silná věc, která skvěle vystavuje mezilidské vztahy. A nebo je zjednodušuje. Za mě ale to první.

05.01.2024 5 z 5

Černé slunce Černé slunce František Kožík

Audio ČRo: Obrovský problém s tím, aby mi to něco dalo a nějak mě to oslovilo.

05.01.2024

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Dost očekávaná záležitost, která je pro mě většina současných fantasy. Vím jen, že jsem přečetl více než sto stránek, ale nic mi to nedalo. Nic si z knihy nepamatuji. Jen se modlím, že se brzy dostanu k audiu, které bude za něco stát.

01.01.2024

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Kniha se čte svižně a hezky. Ale bezduše. Dílo se nezdá nijak výjimečné a zajímavé. Zrovna od tohoto díla jsem čekal víc.

01.01.2024

Sedláci II, Zima Sedláci II, Zima Władysław Stanisław Reymont

Držení se stejných kolejí jako dříve.

29.12.2023 4 z 5