Pražský upír a další povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V pořadí už sedmá kniha o Hellboyovi nás opět zavede do děsivého i fascinujícího světa tohoto rohatého bijce. Hellboy tentokrát navštíví Norsko, Afriku, Aliašku, Malajzii, New York, Londýn i Prahu. Podobně jako v případě povídkových knížek Spoutaná rakev a Pravá ruka zkázy, jsou tyto povídky z různých období jeho života a předchází událostem s poslední vydáné knižky Zvláštní místa. Kromě slavného Mignolovské kresby máme tentokrát možnost se na Hellboye podívat i očima Philipa Craiga Russella (Koralína, Sandman) a Richarda Corbena (Hellblazer, Punisher MAX)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43660/hellboy-7-prazsky-upir-a-dalsi-povi-0K0-43660.jpg 3.788
Série

Hellboy 7.

Žánr
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum
Orig. název

Hellboy: The Troll Witch and Others, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Pražský upír a další povídky

Přidat komentář
jirincz
01. ledna

Pro mě zatím asi nejhorší, co jsem četl z Hellboy univerza. Potěší Pražský příběh, ale jen tím, že je z Prahy...

sgjoli
23.09.2020

Hellboye obecně mám hodně ráda, ale musím se přiznat, že mně osobně více sedí delší příběhy z tohoto univerza než tyto krátké povídky. I v případě tohoto svazku platí, že některé povídky mne bavily více, některé méně. A především z toho pramení moje průměrné hodnocení, měla jsem to půl na půl.
Všechny povídky měly zajímavý námět, o tom žádná. Ale spíš bych uvítala detailnější rozpracování. Na mne to bylo někdy skoro až moc rychlé, skoro uspěchané. Příběh se sotva rozjel a už byl najednou konec.
Nicméně opět tu padlo pár skvělých hlášek, kresba stále na vrcholu a jako Pražáka mne potěšila ústřední povídka Pražský upír, podle níž se celý svazek jmenuje a která mne bavila. Teda až na tu nesrovnalost s ulomeným kopím na soše sv. Václava, který tam neměl co dělat. (Příběh se odehrává na Malé Straně u Karlova mostu a zmíněná socha se nachází na Václaváku, hehe... ale Mignolovi to nakonec stejně asi prominu. :))
Nejvíc se mi ale líbila Trollí čarodějka a pak Makoma. Skvělá zápletka a dost dobře propracované, hodně mne to chytlo!


jarynek
27.04.2020

Některé povídky jsou povedené, některé méně, ale celkově jsem z knihy odvázaný moc nebyl (což u Hellboye obvykle bývám). Více mi sedí delší příběhy, kdy to není jen krátké pojednání o tom, že Hellboy někam přijde, zjistí, kdo je příšera, ta na něj zaútočí a Hellboy ji vymlátí. Mignola v předchozích knihách nastavil tak vysoko laťku, že hodnotím asi přísněji, než pokud by to bylo mé první setkání s Hellboyem.

Eillen
17.01.2020

Všechny povídky měly své kouzlo. A poslední byla pro mě tou nejlepší.

Terva
10.12.2019

Žádné město v Evropě
není domovem
větší a děsivější sbírky zmučených duší,
duchů, zjevení a strašidel,
než je Praha.

Toto je sedmá kniha ze série Hellboy. Jedná se o povídkovou knihu a obsahuje sedm povídek. Povídky nejsou chronologicky seřazené a prostě si jen tak skákají a žijí, jak je napadne. Každou povídku jsem oddělil, napsal k ní obsah, přidal komentář, malou ochutnávku, citát a samolitr i samostatné hodnocení. Nejméně se mi líbila Trollí čarodějka a nejvíce Pražský upír a to nejen, že se odehrává v Praze. Více najdete v sekci povídky u této knihy a nebo zde:

https://www.databazeknih.cz/komentare-povidky/terva-87261

Citát. A do hajzlu! (Použito v několika povídkách :-) )

Předmluvu v tomto svazku má Walter Simonson. Tento řečený malíř a scénárista, který má na svědomí třeba Thora z Marvel nebo něco ze série Star Wars, nazval jednou kdysi Magnolu „tupounem“ V této předmluvě se mu omlouvá a tvrdí, že je všechno, jen ne tupounem.
Možná by bylo na místě opět trochu připomenout, že logo Hellboy vytvořil Kevin Nowlan, další z těch uznávaných koloristů a lettererů narozených v USA.

Citát: Tak že půjdete se mnou po dobrým, nebo z vás musím vymlátit duši? (Ghúl)

Z celé knihy jsem vybral devatenáct citátů a vložil je Mike Mignolovi do jeho profilu a také jsem si je přidal do oblíbených v mém profilu. Na konci je ještě Skicář, ale ten je spíš pro pokročilejší kreslíře/čtenáře. Po celou dobu čtení a prohlížení abstraktních obrazů jsem poslouchal skupinu Savage Circus. Tato Německo – Švédská skupina vydala jen dvě studiová alba: Dreamland Manor (2005) a Of Doom & Death (2009). Obě alba stojí za poslech. Jedná se o Power Metal.

Citát: Anung un-rama. (Makoma)

TomketTom
04.06.2019

Zatím nejslabší Hellboy.

Atlantis
29.12.2017

Tohle prostě ne. Každá povídka se skládá z několika málo stran, kde se vždy monstrum představí, Hellboye přestane řečnění bavit, ubalí mu ze dvě rány a je konec. Nepřeháním. Bohužel. Světlou výjimkou je africká povídka, které masivně napomáhá změna kreslíře.

madonna6956
06.11.2017

Legendy mě velice zajímají.
Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické. Líbí se mi vždycky, jak na Hellboye mluví vždycky temná entita ''že svému osudu neunikne'' a Hellboy vždycky ''Drž hubu'' :D :D
Mimochodem příběh z Prahy je velice poutavý a zajímavý. Praha je sama o sobě dost okultní, alchymistická a tajuplná. Uvítala bych více příběhů z Prahy. :)

1