Rick a Morty – Druhý svazek

Rick a Morty – Druhý svazek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417129/bmid_rick-a-morty-druhy-svazek-C3Q-417129.jpg 4 28 7

Rick a Morty série

< 2. díl >

Rick a Morty se vracejí, aby zachránili alternativní vesmíry. Čeká nás cesta plná nebezpečí, krve, potu, dvojníků a roztrhaných kalhot. A samozřejmě, nápaditého a pořádně černého humoru. Další velký a zcela nový příběh s amorálním vědcem a jeho nešťastným vnukem v hlavní roli!

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Crew
Originální název:

Rick and Morty, Vol. 2 , 2016


více info...

Přidat komentář

PastorMal13
09.02.2024 4 z 5

Hlavní prostor v komisku zabírá příběh z dimenze, kde nikdy neexistoval Rick a vládne v ni diktátor Morty, který se snaží vyhladit všechny Ricky. Poté následuje reklama z dimenzionální kabelovky a vše uzavírá zvláštní zvyk v jinak normální dimenzi. Prostě klasika, co známe z animovaného seriálu.

Kopta
12.10.2023 4 z 5

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Sice taky občas dialogově v rámci pointy kostrbaté, ale příběh uvnitř stojí za to. Na druhou stranu mi přijde, že nejedna situace by byla lepší jako seriálová podoba.


Atlantis
24.11.2022 3 z 5

Rick a Morty by se v komiksech měli držet menších epizodek. Ty jim totiž jdou mnohem lépe, než delší příběhy. No a kresba... jestli jste si mysleli, že na základce jste kreslili hnusně, tak tady vás přesvědčí o opaku.

fvalek
29.01.2022 3 z 5

Po druhém maratonu všech epizod seriálu jsem se toho nechtěl vzdát a nostalgicky jsem se přesunul ke komiksu, abych ještě chvilku v tomhle fikčním světě mohl zůstat, ale bohužel mě to trošku zklamalo. Nemělo to pro mě dostatečně Rick & Morty vibes, jaké bych čekal a popravdě mě moc nebavil už jen ten způsob, jakým je to psáno - citoslovce krkání, ráčkování, koktání apod. Slyšet to je bezva, ale číst to je takové rušivé a neplynulé. Nicméně přestože to nebyl kompletní Rick a Morty, stejně to z toho něco mělo, takže to byl vlastně pozitivní zážitek.

Příběhy byly oproti prvnímu dílu docela slabší, to první postapo z jiné dimenze mělo velký potenciál, ale paradoxně se vyřešilo až moc snadno a bez nějakého pointy, takže celé to původní nadšení padlo. Příběh z televizní reklamy byl pro mě asi stejně matoucí jako pro Mortyho, takže to mě taky nepotěšilo. Příběh trošku zvláštních Vánoc byl zajímavý a možná i docela dobrý, jen na můj vkus moc klidný a obyčejný. Čtyři drobné příběhy na konci už byly spíš tak jako vecpané, aby se udělal objem čísla, ale nic výjimečného v nich nebylo. Celé bych to hodnotil jako slabší průměr, ale tak víte co, je to Rick a Morty? Je...

Vixiene
27.06.2021 4 z 5

Za mě teda určitě lepší, než první svazek. Bavila jsem se víceméně od začátku do konce. Cenzura mě ale nebaví, snižuje mi to zážitek ze čtení. Po grafické stránce se mi komiks také líbí, nicméně stále pro mě vede seriál :-)

FirstDaw8ID
14.10.2020 4 z 5

Ze začátku se budu opakovat jako u komentáře u prvního dílu, ale jen ve zkratce: Kresba, co vypadá jako povedenější fanart, spousta hlavních postav vypadá podivně a i přes označení "Pouze pro dospělé čtenáře", jsou sprostá slova cenzurována. Ale! Druhý svazek příběhově příjemně překvapil, první tři kapitoly na sebe navazují, jsou napínavé, vtipné a opravdu dělají dobré jméno seriálové předloze - v podstatě to (až na tu kresbu, ehm) jako epizoda Ricka a Mortyho působí. Drtikulský speciál je ještě lepší, hodně tomu přidává ulítlost samotného příběhu, styl kresby Andrewa Macleana a samotné téma interdimenzionální televize, která umožňuje tvůrcům se pořádně vyřádit i bez Ricka a Mortyho. U téhle čtvrté kapitoly jsem se nasmál asi nejvíc (ano, u tohoto sešitu jsem se dokonce smál, další rozdíl oproti minulému...) a překlad typu: "Vodevři kukadla, jsou tu další džípadla," je prostě super. Pátá kapitola, Bláboční nadělení, mi také hodně sedla. Zac Gorman, jinak scénárista těchto svazků, by měl těch příběhu nakreslit víc, protože jeho styl kresby a celková stylizace mě nadchla, prostředí není tak mdlé a prázdné, grimasy postav jsou správně ulítlé a celkově to působí živěji a originálněji, než to, co kreslí CJ Cannon. Bonusové kraťasy z toho tentokrát vycházejí o něco hůř, ale jen v rámci celku, jinak jsou podobně zábavné, jako v předchozím svazku. Celkově tedy druhý svazek doporučuji a nejspíš se k němu i někdy vrátím.

Pasadenka
29.12.2019 4 z 5

Druhý svazek mi přišel ještě lepší než první. Když člověk ví, co má čekat, tak mě alespoň nic nepřekvapilo. Hlavní příběh byl docela drsný a bavil mě. U těch kratších to bylo proměnlivé, ale to jasně vychází z toho, že buď je nápad dobrý nebo ne. Na pár stránkách není šance se rozepsat. Takže za mě pořád drží RaM standard a věrně se to blíží k seriálu. ♥

Autorovy další knížky

Zac Gorman
americká
2019  66%Rick a Morty – První svazek
2019  81%Rick a Morty – Druhý svazek

Kniha Rick a Morty – Druhý svazek je v

Právě čtených1x
Přečtených40x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce12x
Chystám se číst1x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x