Koruna stínů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve třetí knize série Zámek a klíč se nad Klíčovem začínají stahovat temná mračna a mrtví intrikují proti živým. Kulišák si na pomoc v pátrání po klíči k černým dveřím povolává armádu stínů, která je odhodlána zlikvidovat každého, kdo se jí postaví do cesty. Tyler, Kinsey a Bóďa vedou zoufalý boj proti přesile, obklopeni světem, kde se sama noc stává jejich nepřítelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235698/zamek-a-klic-koruna-stinu-dfY-235698.jpg 4.6175
Série:

Zámek a klíč (3.)

Žánr:
Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum
Orig. název:

Crown of Shadows (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Koruna stínů

Přidat komentář
Arwen777
08. března

Tento díl je fantastický (to si myslím i o těch předchozích, ale tenhle je ještě lepší!). Napětí graduje a můj strach také. Stíny jsou děsivé a myslím, že tady se Hill dotkl dětských strachů většiny z nás... Moc se mi líbí i dobrodružná vsuvka Kinsey v jeskyni. S přibývajícím počtem klíčů se děj komplikuje a nutí čtenáře přemýšlet, odpovědí se ale zatím nedostává a to vyvolává podvědomou hrůzu a nutkavou potřebu číst dál. Zajímavý je i pohled na hroutící se vztahy mezi matkou a dětmi kvůli jejímu pití. A scéna, kdy Nina otevírá skříňku, do které dala urnu s popelem svého muže, patří k nejděsivějším. Co se mohlo ze skříně vynořit...!!! A ta kresba a nádherná obrazárna! Prostě neváhejte a ponořte se do příběhu, který vás nepustí!

anishta
27.11.2018

Dokonalé, nemůžu se od toho odtrhnout a potřebuju toho ihned a okamžitě víc. Nikdy jsem na komiksy moc nebyla, ale tohle? Láska na první pohled a s každým dílem se zvětšuje...

Wojta777
28.10.2018

Tak tohle byla jedna velká emocionální jízda. Za mě nejlepší díl zatím. Spousta akce, napětí a TY klíče. Celá tahle komiksová série je o klíčích, ale zde dostali zatím nejvíce prostoru a to podle mě dělá zatím nejlepší díl této série. Vřele doporučuji a hodnotím 5 temnými hvězdičkami.

Diabel
28.08.2018

Z tohoto dílu číší chlad a ten se do vás zakousne už jen tím, že koukáte na samotnou obálku.. Nádherná mrazivá kombinace modré barvy a temnoty, která se nebála vzít víc odstínů sebou. Od-stínů... A aby toho nebylo málo, Hill tomu všemu ještě nasadil korunu... A korunovaná bytost ať už lidská či jiného druhu nestojí o to, aby se někdo šťoural ve věcech, do kterých mu nic není a udělá to pro to cokoliv...
A tak místo toho, aby se hrdinové vyhrabali konečně na světlo, zapadají hlouběji a tápou ve tmě. Vztahy mezi nimi nejsou o moc lepší, spíš ještě horší, ale nakonec, když je skutečně nejhůř, dokážou se semknout dohromady. Nejsou to ale klaďasové, co si mě tak získalo, jako spíš hlavní záporák. Neskutečný zmetek, kterýmu to pálí a umí manipulovat s lidmi. Do toho ta nádherná kresba, kdy v jednu chvíli je z něj naprostý svatoušek, do kterého se zamiluje nejedno děvče a vzápětí je to hajzl...

Jeden z mála komiksů, který když otevřete, tak už ho nezavřete, dokud neni dočtenej. Jíte u něj, jdete s ním na záchod... Z ruky ho ale rozhodně nedáte. Jen v tom momentě, kdy vytahujete z knihovny následující díl.

Moje hodnocení 8/10

evickakyticka
20.12.2017

Tento díl už jsem měla kdysi přečtený, ohodnocený, ale bez komentáře. Všimla jsem si, že zbylé díly už jsou v knihovně komplet, tak šup na to.
Opět jsem se vrátila do Lovecraftu, do rodiny Klíčových. Nevím, jak moc jsem byla tehdy nadšená, ale tentokrát už v předmluvě, která hodně smrděla samochválou, jsem začínala číst s obezřetností. Jasně, vybavila jsem si scény, kresbu i příběh, postavy a klíče...ale nebyla jsem z toho rozhodně paf. Nejvíc mi vadila jejich zpitá matka a vztah dětí, který k ní měly. Na druhou stranu stíny byly fajn, kresba skvělá, ale příběh mě nevtáhl tak, jak bych si představovala. Strhávám tedy z původních čtyř hvězd jednu a nechávám tento díl na průměru.

jarynek
19.10.2017

To bych nevěřil, kolik různých klíčů se v příběhu objeví. A přesto je vyprávění kompaktní a drží čtenáře v napětí od začátku do konce. V tomto třetím díle musím vyzdvihnout kresbu – celostránkové obrázky jsou výborné plus velmi mne zaujaly propracované a nápadité kresby stínů, z nichž jde opravdu strach. Ačkoliv jsem nad některými kresbami strávil více času, čtení knihy mi tak rychle uteklo, že se budu muset rychle vrhnout na čtvrtý díl, abych ukojil svůj rychle narůstající zámkoklíčový absťák.

trudoš
09.08.2017

I když se to zdá nemožné, události Zámku a klíče gradují zase o chlup víc, než v předchozím díle, přičemž i přes množství nových klíčů se daří udržet v zápletce pořádek. A hlavně navnazovat čtenáře ke koupi dalšího alba. Pořád je sice znát, že na konečné odhalování si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, ale prozatím tvůrci dávkují ingredience souvislostí a motivací v přijatelném množství. Hodně tomu pak vypomáhají nápadité situace a akční scény, kterými hlavní postavy procházejí, snad proto, aby po prvních úspěších neusnuly na vavřínech. Neustále se něco děje, takže zbytečná vata tvořená kecáním se nekoná. Zároveň oceňuji drobné detaily, jež Joe Hill neopomíjí zdůrazňovat, přestože jsou vlastně neviditelné - v tomto případě je to především nebojácnost Kinsey, kterou již nerozhodí sebehrůznější situace, včetně na mol opilé matky. Celkově mi pak hodně vyhovuje, že příběh výrazně vybočuje z vyjetých kolejí, pročež události příští mohou přinést prakticky cokoliv. A jistě taky přinesou.

Cryptkeeper
13.05.2017

Úžasná grafická tvorba jen dokresluje mrazivost a preciznost této ságy. Perfektní díl,ucelenější než předchozí. Tohle dílo mě vždycky naprosto pohltí,dostane do jiného světa...do světa tajemných klíčů k hlavohrátkám :)