Divoký hon

Divoký hon https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208082/bmid_hellboy-9-divoky-hon-Ckb-208082.jpg 5 96 14

Hellboy série

< 9. díl >

"Tahle kniha by mohla být jednou z nejdůležitějších v Hellboyově historii – prorůstá svými úponky do minulosti a spojuje zdánlivě nesouvisející příběhy, někdy i takové, o nichž jste si mysleli, že jsou zcela osamocené, a splétá z nich bohatou tapiserii. Všechno je propojeno tak, jak by vás to ani nenapadlo. A ozvěna mytologických témat Divokého honu ukazuje na něco velkého… a tím myslím opravdu velkého… v budoucnu." Z předmluvy Marka Chadbourna ke knize Divoký hon.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum
Originální název:

Hellboy: The Wild Hunt , 2010


více info...

Komentáře (14)


Kopta
Kopta
10.09.2023 3 z 5

Po letech návrat k Hellboyovi. Z jedné stránky jako vždy zajímavé, ale bohužel jsem sáhl po díle, které mělo nejeden odkaz na starší kusy. To by ani nebyl takový problém jako absence vyvrcholení.

Hor89
Hor89
23.02.2023 4 z 5

Devátý díl navazuje přímo na konec předchozího dílu. Příběh je v rámci Hellboy universa osvěžující - přestože jde o typický prostřední díl připravující půdu pro závěr Hellboyova příběhu ve dvanáctém díle (Bouře a běsy). Kresba Duncana Fegreda je opět výborná - detailní, přehledná a atmosférická - dokonce se mi líbí víc než Mignolův originál.


trudoš
trudoš
18.10.2020 4 z 5

Spokojenost, protože příběh má oproti předchozímu dílu alespoň nějakou dějovou linii. Naneštěstí jde o prolog k nadcházejícím událostem, takže se pouze představují strany a rozestavují figury. Jenže z potulného vyšetřovatele paranormálních jevů, se stal prorok apokalypsy a mě se tahle role k Hellboyovi moc nehodí. Souhlasím, že ten cejch měl od samého počátku, ale víc mi dosud vyhovovalo, když šlo jen o vedlejší efekt. To však neznamená, že bych vůči panu Mignolovi neměl důvěru, že to zvládne uhrát.
Každopádně už teď mi chybí výraznější motivace, jež by hrdinu popoháněly kupředu. Zatím mi spíš přijde, že je Hellboy vláčen událostmi, které jsou navíc v mnoha případech iluzemi v iluzích. Přesto se vyprávění nedá upřít tradičně hutná atmosféra a pro jednou i trochu jiný charakter osnovy. Už to není jen o tom, že monstrum stačí praštit přes čumák a je hotovo. Tentokrát se hraje úplně o všechno, přičemž kamenná ruka a cingrlátka v kapsičkách dost možná k vyřešení situace nebudou stačit.

sgjoli
sgjoli
17.10.2020 5 z 5

Přiznám se, že zprvu jsem tímto příběhem zas tak ohromená nebyla. Ale čím víc jsem se dostávala do děje, tím víc si mne to získávalo. Pod kůži se mi to dostávalo pomalu, plíživě, ale nakonec jsem knihu odkládala vlastně dost spokojená.
Příběh je hodně temný, ponurý - tak jak to obvykle u Hellboye bývá. Ale tady mi to přišlo ještě o fous temnější a ponurejší.
Dozvídáme se tu nové informace z Hellboyova života, které tomu zase dávají další, nový rozměr. A to si mne dost získalo. Stejně tak mne fascinovalo to, jak se pro mne uzavírají určité dějové linky. V tom smyslu, že jsem konečně pochopila, s čím Hellboy pořád tak bojuje. Sám se sebou. Pro mne jako čtenáře to byl dost silný moment.
V určitých pasážích se tu pohybujeme na pomezí snu a skutečnosti. Co je snové, co je reálné, co je jen fantazie, co je klam? Od čtenáře si to vyžaduje trochu víc pozornosti, aby se v tom orientoval, ale stojí to za to.
Nakonec 5*. Sice slabších (za ten začátek), ale přesto stále 5*, zaslouženě.

Mercatino
Mercatino
08.03.2020 5 z 5

Líbí se mi, že Hellboye můžu číst tak jak je k dispozici v knihovně a tak po přečtení prvního dílu v sérii jsem si půjčil devátý. Vůbec to nevadilo, ba naopak, měl jsem pocit, že je to kvůli tomu ještě lepší, otevřený začátek i konec mě navnadilo dvakrát více. Příběh samotný ukazuje takovou hloubku Hellboyovi duše, že bych to u komiksu ani nečekal. Cítil jsem jak sestupuje a poznání sebe samého může být to nejděsivější co hrdinu může potkat.

Terva
Terva
24.12.2019 4 z 5

To je dar od mé paní.
Dokud budeš
v ruce držet tento květ,
jsi neviditelný.
No to mě teda podrž.

Tady už se nad tím musí čtenář trochu pozastavit. Kresbu, veškerou kresbu, má na starosti a vytvořil jí Duncan Fegredo, stejně jako předcházející „Darkness Call“ (Svazek 8 v této sérii) . A vězte, že předmluvu k této knize má … Mike Mignola. Znamená to snad, že už ho Hellboy nebaví kreslit? Jsou to jen domněnky, ale kam tohle dospěje? V rukách Duncana Fegreda je Hellboy takový světlejší, nejsou vidět koutkem oka ty temné stíny a na všechno tak nějak svítí slunce. Je to rozjetá série, a tak to určitě vše dokoupím a dočtu, ale nejsem s tímto vývojem zrovna moc spokojen. Jak by řekl Hellboy – A sakra!

Citát: Chlapi, vy se mě snad pokoušíte dohnat k šílenství.

Tento příběh je druhý v trilogii. Prvním je již zmíněná Darkness Call – Temnota vábí, a třetím příběhem bude Bouře a běsy (svazek 12 a taktéž poslední v tomto univerzu). A v předmluvě k tomuto příběhu „The Wild Hunt“ (Divoký hon) se i sám mistr Mignola vyjadřuje (Přiznává) tak, že vlastně tuto trilogii od počátku nechtěl kreslit. Jak by řekl Hellboy – No do pr....!! Musím však přiznat, že pokud se tu veselejší kresbu Duncana Fegreda rozhodnete přijmout, prožijete další parádní Helboyovské dobrodružství.

Malá ochutnávka:
Nečetl jste žádné noviny? Neposlouchal rádio, ani nesledoval televizi? Dokonce si troufám tvrdit, že jste ani nebyl připojen k internetu.
HELLBOY: No, to jste mě dostali....
Takže si nejste vědom žádných zpráv o jistém dunění?

Dozvíte se tu o Hellboyovi víc, než v ostatních knihách. Je tu odhaleno i více z jeho poselství na tomto světě, co je vlastně zač, proč je tu a co mu vlastně osud do vínku udělil... Je to svým způsobem velkolepě pojatý příběh a má i několik dojemných okamžiků. Z tohoto příběhu jsem vybral sedm citátů a opět je vložil jak Mike Mignolimu tak sobě do profilu. Při čtení a prohlížení gotických obrazů jsem poslouchal powermetalovou skupinu Nightwish a jejich album Endless Forms Most Beautiful (2015)

Citát: A kdo je teď hlupák, ty osle?

TomketTom
TomketTom
26.06.2019 5 z 5

Žádné povídky, ale konzistentní příběh. To je to co mám u Hellboye nejraději a tady sem to dostal v plné nahotě. Kresba Fegreda je skvělá a pořád si zachovává drobnej Mignolův styl. Na konci knihy jsem měl chuť Hellboye i obejmout a už chápu, proč ho má tolik lidí rádo.

3DD!3
3DD!3
06.04.2019 5 z 5

Silný a komplikovaný příběh inspirovaný legendami kulatého stolu. Hellboy je možná předurčený, možná má zničit svět, ale to že s tím nesouhlasí je sakra důležité. Jsem zvědav jak se s tím poperou ve filmu.

madonna6956
madonna6956
06.11.2017 5 z 5

Tohle je super díl! :)

Disease
Disease
10.04.2017 4 z 5

Opět velmi dobrý díl, odkazující zejména na povídku Mrtvola.

martinstefko
martinstefko
15.03.2016 4 z 5

Mignola má vizi a tu si beze zbytku plní a směřuje k ní už od začátku. Anebo je výsostný lhář a podařilo se mu nás přesvědčit, že tohle má kompletně promyšlené od prvního dílu. Je to jedno, protože Hellboy dál baví a má myšlenku, vlastně ne jen jednu.

memphisz
memphisz
01.04.2015 5 z 5

Výborný díl série, která již funguje v podstatě jako jakási fantasy sága. Hellboy se v tomto druhém dílu epické trilogie střetává s artušovskou legendou ve spojení s tajnými přírodními kulty a atmosférou tajuplného honu. K tomu se otevírá mýtická válka mezi stvořeními dobra a zla. Nic víc není třeba psát, série i Mignola se neustále zlepšují. Škoda, že třetí díl trilogie je vydán až ve 12. svazku série.

Kapis
Kapis
30.06.2014 5 z 5

To byl ale DIVOKÝ HON, až jsem si ho málem urval! Vizuální orgie a krásné provedení knihy bohužel nedokáže úplně zamaskovat ta stejná Mignolova schémata, "ty jsi zrozen k tomu a tomu...ale hovno, už kecáš moc dlouho, prásk po hubě". Nechtělo se mi číst starší knihy, ale jelikož zákeřný moribundus mě místo na přechod Martinských Holí-Lučanskej Fatry poslal boha jeho do p..ostele, po tom, co jsem odvezl ženu s děckem k rodině, byl jsem nucen trpět celý víkend sám doma a během mučivého válení se v posteli bez jakéhokoli vyrušování jsem si dal i ty starší knihy, dokonce i s kousky Pravé ruky zkázy. A nebylo to od věci, protože jsem spolehlivě všechny detaily pozapomínal. V kontextu toho je příběh moc pěkně propleten se staršími věcmi a celé to graduje k snad zajímavému vyvrcholení. Po kterém to zas přijde asi celé dokola, ale pořád to stojí za to. Baví mě to, užívám si kresbu, barvičky a provedení, prostě bomba a i přes lehké výhrady pořád jedna z nejkvalitnějších sérií u nás. No a teda další kniha, která slibuje masakr nejvyšší, by mohla vyjít v trochu zrychlenějším módu!

DennisMoore
DennisMoore
10.06.2014 5 z 5

Staré postavy, nové postavy, Hellboy, Artuš, čarodějky, skřítci, tajemná sekta, rány pěstí, humor i drama... To vše je v zatím posledním Hellboyově příběhu. Mike Mignola nás nešetří, nechává naše brady dunět při dopadech na stoly či podlahy, rozplétá hellboyovskou mytologii na jednom konci a na druhém ji zase pečlivě uzluje... Divoký hon je co do příběhu špička, která slibuje věci převeliké. Navíc - co ukázal minulý díl (souboj s Kostějem, Hellboy jde na procházku a sledují ho desítky koček), to Divoký hon potvrzuje: Duncan Fegredo je neskutečný pašák a Mignola a všichni jeho čtenáři mohou být po čertech spokojeni.