Paskřivec a další příběhy

V jubilejní desáté knize „Paskřivec“ se Hellboy musí vypořádat s ďábelským případem čarodějnictví, bezhlavým pirátem, posedlým malířem i vlastním mateřským znaménkem. Na příbězích se podíleli Mike Mignola, Richard Corben, Duncan Fegredo a Jason Shawn Alexander.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257800/hellboy-10-paskrivec-a-dalsi-pribeh-2NK-257800.jpg 4.467

Hellboy 10.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Hellboy: The Crooked Man and Others, 2010

Kniha Paskřivec a další příběhy

sgjoli

Už jsem to u některých svazků s Hellboyem zmínila - většinou mne více baví delší příběhy zabírající jeden samostatný svazek než svazky povídkové. Ale tento povídkový svazek se mi dost trefil do noty.
Každá povídka měla v sobě něco, čím mne zaujala a připoutala si mne k sobě. Ať už to byl svižný napínavý děj (Paskřivec), zajímavé postavy (Ti, kteří se vydávají v lodích na moře), výborné hlášky (V kapli Molochově) či nečekaná, ale hodně silná pointa (Mateřské znaménko). U toho Mateřského znaménka jdu asi proti proudu, ale mně to špatné vůbec nepřišlo. Ale v pořádku, chápu, každý máme jiný vkus. :-))))
Styl jednotlivých kreslířů se mi hodně líbil. Byť byl každý v něčem trochu jiný, tu atmosféru hellboyovských příběhů a Hellboye samotného vystihli všichni podle mne na výbornou.
Já jsem rozhodně spokojená a těším se na další svazek.

jirincz

Mateřské znaménko bylo v podstatě odpadem, ostatní povídky byly slušné

3DD!3
19.02.2020

Série skvělých povídek z nichž Paskřivec je totální majstrštyk. Tajemné pátrání poměrně mladého Hellboye Appalačskými horami nabízí ryzí mystiku a skvělou Corbenovu kresbu. Nikdo neumí nakreslit vysvlečenou lidskou kůži jako on.

Terva
04.02.2020

Našli tě v kostele, povídáš?
To je skvělý.
Každej přece ví, že ďábel
nemůže vkročit do kostela.
(Paskřivec)

Graham Wilson napsal k této knize „Předmluvu“, ale upřímně, musel jsem se smát, jak to pojal. Jako kdy chtěl lézt někomu do....hmmm. Taky mě trochu naštval, když vyzdvihl Shazama. Tuhle postavu nemám rád a upřímně, neměla poznat světlo komiksového světa. BUM. Naopak na konci knihy je na tři stránky povídání o Manly Wade Wellmanovi, tvůrci Amerických mýtů. Tento článek rozhodně stojí za přečtení.

Citát: No, Helboyi, vám se to nestydím říct, ale je to pro mě ohromně vzrušující.
Hellboy: Doufejme, že to nebude vzrušující až moc. (Ti, kteří se vydávají v lodích na moře)

Nejlepší povídka je ta hlavní, podle které je pojmenována tato sbírka. Paskřivec totálně vede. Na druhém místě je kratší povídka s nejdelším názvem (Ti, kteří se vydávají v lodích na moře). Být tak o hodinku delší, je z ní geniální příběh. Příběh o Molochovi se řadí na třetí místo, pěkně podle pořadí v knize. Nejhorší povídkou tak je ta čtvrtá a zároveň poslední v této sbírce. „Mateřské znaméno“ má velmi špatnou pointu. Tohle bych o Mika Mignoliho vůbec nečekal. Obrovské zklamání.

Citát: Hmmmm....to nevypadá dobře. (V kapli Molochově)

Detaily, Malé ochutnávky, pár citátů, hodnocení a samostatné komentáře ke všem povídkám jsou k mání v sekci povídky u této knihy a nebo zde:

Po příbězích si pak můžete proštudovat Skicář, který obsahuje i několik celostránkových barevných kreseb. Ze všech příběhů jsem vybral dvacet šest citátů, popíjel jsem Gambrinus 11° Excelent a přikusoval česnek. Při čtení těchto čtyřech povídek jsem poslouchal mezinárodní sympfonickou metalovou skupinu Leavesˇ Eyes a jejich alba Lovelorn (2004), Vinland saga (2005) a Legend Land (2006)

Citát: Pane Bože, byl to jen sen! (Mateřské znaménko)

shrek12
01.05.2019

Tento díl byl dost špatný,hlavně poslední povídka

milan1935
02.02.2019

Hellboy paskřivec sice není špatný díl, ale co jsem slyšel jsou i lepší. Příběhy jsou někdy trochu divné, ale někdy i napínavé. Z kresby se mi nejvíc líbila Mignolova. Ostatní mi přišla eh.

madonna6956
06.11.2017

Legendy mě velice zajímají.
Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické. Líbí se mi, jak k Hellboyovi vždycky temné entity promlouvají ''Osudu svému neunikneš,...'' a Hellboy ''Teda ty kecáš'' nebo ''Drž hubu'' a nebo ''Už si skončil?'' :D

Wojta777
28.10.2017

Musím říct, že mě baví víc tyhle povídkové hellboyovské komiksy, než ty příběhový.

Dark Horse Comics komiksy nadpřirozené bytosti mýty a legendy pověsti Hellboy

Autoři knihy

Mike Mignola
americká, 1960
Joshua Dysart
americká, 1971

Kniha Paskřivec a další příběhy je v