Ďáblova nevěsta a další příběhy

Hellboy se ve své jedenácté knize bude muset vypořádat s masožravým domem, egyptskými bohy, hordou nemrtvých, pohanskými kulty, upířím mexickým wrestlerem a s ďábelskými mimozemšťany.

To vše ve sbírce prací hvězdných kreslířů Mikea Mignoly, Richarda Corbena, Kevina Nowlana a Scotta Hamptona.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297221/hellboy-11-dablova-nevesta-a-dalsi--psR-297221.jpg 4.460

Hellboy 11.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

The Bride of Hell and Others, 2011

Kniha Ďáblova nevěsta a další příběhy

sgjoli

Stejně jako u předchozích svazků s povídkami, i tady platí, že některé povídky mne bavily méně, některé zase fakt hodně. Takže 4 hvězdy v hodnocení jsou podle mne adekvátní. Tentokrát pro mne tím TOP bylo následující: Hellboy v Mexiku, Spící mrtví a Dvojprogram zla.
Vlastně mne pořád nepřestává fascinovat, jak Mignola ve scénářích k jednotlivým příběhům dokáže přimíchat vždy něco nového, co ještě dříve neukázal. A také to, že i když pracuje s různými kreslíři, kteří mají v některých aspektech odlišný styl, stejně to tou kresbou dokáže zůstat koherentní a celý svazek jakožto celek pokaždé pracuje skvěle dohromady. To je prostě pecka, klobouk dolů!
A samozřejmě se těším na další svazek. :-)

Terva
29.12.2019

Lucifere, Astarote, Belzebube,
i vy všichni nižší
princové a služebníci,
vzývám vás, odpovězte mi,
neboť síla má je nezměrná.

Jedná se o povídkovou knihu. Komentáře k povídkám samostatným si můžete přečíst zde:

Zase taková ta všehochuť kreslířů, kdy styl střídá styl. Asi nejlepší po Mignolovi je kresba Richarda Corbena. Zdá se mi taková temnější a plastičtější, skoro do 3D vsunutá kresba. Velká část povídek v této sbírce má perfektní pointy. Celkově to však není nejzábavnější sbírka v této sérii. Snad jen mimo desátou knihu, kterou zatím nevlastním. „Paskřivec a další příběhy“ jsem zatím neměl tu čest číst.

Citát: A do hajzlu! (Sullivanova odměna)

Na druhé straně zas musím přiznat, že se mi spousta neMignolovských kresb líbila a jsem z nich vlastně nadšen. Všichni ti, co se podílejí na kresbě v tomto svazku jsou dobří umělci a jejich příběhy prostě do univerzy Hellboy patří. Není to sice na sto procent, ale jako celek si to čtyři hvězdy zaslouží.

Citát: Pochovali jsme ho na nedalekým hřbitůvku. (Hellboy v Mexiku)

Z příběhů jsem vybral 15 citátů a vložil je umělcům na jejich profily. Při čtení jsem poslouchal švýcarskou folkmetalovou skupinu Eluveitie a mix písní z osmi studiových albumů. Do tohoto komentáře jsme přidal jen pár citátů a žádnou ochutnávku. Pokud chcete malé ochutnávky, hodnocení a komentáře k samostatným povídkám, tak se nasměrujte na kolonku „Povídky“ u této knihy.

Citát: Ten chlápek se na mě chvíli tak legračně díval....a pak se změnil v kostru. Řeknu vám, přál bych si, aby to vždycky bylo takhle snadný. (Busteru Oakleyovi se splní přání)

Stellia
14.06.2018

Prvý komiks s Hellboyom, ktorý som čítala. Skočila som síce takmer na záver série, ale nevadí. Medzi najobľúbenejšie príbehy patrí jednoznačne Spící mrtví, ale aj Ďáblova nevěsta. V najbližšej dobe si zvyšné časti rozhodne doplním :)

Disease
04.12.2017

Kvalita opět kolísá, ale jsou tu i fakt super věci. Nejlepší asi i díky kresbě pro mě Spící mrtví. Poslední o mimozemšťanech mi sedla díky parodickému tónu.

madonna6956
06.11.2017

Velice zajímavé. :)

Wojta777
26.10.2017

Nejlepší díl Hellboye s velice zajímavými příběhy.

3DD!3
23.12.2016

Vždycky jsem měl Hellboyovské povídky radši než ty košaté příběhy, kde má svět na kahánku. Ty drobné úlitby folklóru, úderné hlášky a rychlé řešení problému (jednou během osmi stran!) mají prostě své kouzlo. Hodně se mi líbili mexičtí wrestleři, naopak poslední kus s mimozemšťany a duchy krav byl už i na mě hodně trippy.

Kapis
20.07.2016

Trochu nás ten Mignola natahuje, devátý díl sliboval pokračovat masakrem a jatky přímo epických rozměrů a zatím se plácáme v povídkách ze starých časů. Je to furt Hellboy a furt to baví, ale už bych radši plul zpátky na hlavní vlně. Corbenova kresba zcela famózní, ti ostatní kreslíři tentokrát nezaujali a i ty příběhy, které kreslili byly v rámci univerza ty nejslabší a říkal jsem si, co to tu vůbec dělá.

Hellboy

Autoři knihy

Mike Mignola
americká, 1960
Kevin Nowlan
americká, 1958

Kniha Ďáblova nevěsta a další příběhy je v

dalších seznamech1x