Ve službách andělů

Sir Edward Grey, vyšetřovatel Jejího Veličenstva ve věcech okultních, se při jednom ze svých prvních případů vydává napříč nejrůznějšími vrstvami viktoriánského Londýna až do jeho temného podsvětí, kde se pokouší rozplést nitky komplikovaného kriminálního případu, při čemž ho čeká střetnutí s rozsáhlým okultním spiknutím, ďábelskou nestvůrou a s jedním z nejnebezpečnějších tajných londýnských spolků: Bratrstvem slunečního boha Ra....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385897/big_ve-sluzbach-andelu-cwX-385897.jpg 4.449

Lovec čarodějnic 1.

Horory, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Witchfinder vol 1: In the Service of Angels, 2010

Kniha Ve službách andělů

Kate18
07.01.2021

Sir Edward Grey, ve viktoriánském Londýně proti své vůli přezdívaný Lovec čarodějnic má nový případ. V Londýně je nalezeno několik těl, které na první pohled nejeví známky násilí, přesto nemají žádné tekutiny a ani okolo není ani kapka krve. Sir Edward se pouští do případu, protože má tušení, co se za těly skrývá. Realita je vážnější než čekal, zavede ho až k tajnému londýnskému spolku Bratrstvo slunečního boha Ra. Co s tím mají společného? A kam až sahá jejich moc?

Mercatino
13.08.2020

Doporučení od kamaráda, které potěšilo, ale co mě nepotěšilo je, že toho není v této sérií více. Protože já bych rád pokračoval :( Líbí se mi to všechno, ale je to jen nástřel toho co má přijít, takže než to ve skutečnosti přijde, tak to budu muset přečíst znovu. Nevadí, počkám si až toho napíšou více a pak si to dám na jeden chod. Martine díky.

Disease
17.02.2020

Viktoriánské až na půdu a děj je pořád náležitě záhadný. Tohle se povedlo.

raidmnoid
07.01.2020

To je první díl série, který jsem četl a opravdu jsem si jej užil. Ponurá atmosféra, záporně-kladný hrdina, zajímavý příběh, pro mě překrásná kresba. Co víc říci, ihned jsem si objednal další díly.

jarynek
22.12.2019

Tradiční Mignolovské schéma neohroženého jedince bojujícího se všemi (ne)možnými nestvůrami na hranici sebeobětování. Ve srovnání s Baltimorem mne to bavilo méně a především hlavní hrdina mne nechával chladným a nepřirostl mi k srdci. Ale jinak pořád zábavné čtení se skvělou kresbou.

3DD!3
13.01.2019

Sir Edward Grey mile překvapil. Potěší hutná atmosféra viktoriánského Londýna i zápletka odkazující na Vraždy v ulici Morgue. Pátrání se soustředí na rudou opičí nestvůru vysávající z lidí život a náboženské konflikty, tentokrát mezi křesťanským učením, vírou v Dutozem a spolkem přátel boha Ra. Akční scény tentokrát ozvlášťnují Greyem pronášené verše z Bible, které provází údery prastarým Hyperboreyským mečem. Těším se na pokračování.

memphisz
18.10.2018

Okultní detektiv ve viktoriánském Londýně s velmi silnou atmosférou. Mignola si vysnil vlastní verzi příběhů šestákových románů a naservíroval chytlavý příběh s neuvěřitelným feelingem. Démoni, tajné společnosti, špinavý Londýn, šílenství, spiritualismus a do toho odkazy na kde co. Hellboy univerzum je úspěch!

DennisMoore
16.10.2018

Edward Grey musel Mignolu se Stenbeckem opravdu ohromně bavit, protože je to na něm poznat. A je to nakažlivé. Stejně jako jejich Baltimore. Stoprocentní viktoriánský horor příjemně rozšiřuje Mignolův vesmír (fandové poznají postavy i události z Hellboyových příběhů, z Ú.P.V.O. i ze sólovky Humra Johnsona), ale obstojí i sám o sobě - je napěchovaný ohromnými nápady, senzačně nakreslený, drsný a tím velmi příjemně mrazivým způsobem zábavný.