kopretitinka kopretitinka komentáře u knih

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Oddechovka jak má být :)

09.09.2019 4 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Milé čtení :-)

09.09.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Oddychovka... mezilidské vztahy, majetek, křivdy z minulosti i zatvrzelost a pýcha. Každá z postav žije ve svém vlastním světě. Rozdělení kapitol i "ich" forma mi vyhovovala. Pohodové čtení.

21.08.2019 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha mě bavila. Trošku jsem ale bojovala s tím, že nebyla psaná v Ich formě. Ale jinak super oddychové čtení :-) Chystám se na další "Josefínovskou" knížku.

29.05.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pro čtení ve vlaku dobrý oddech. Je poznat, že je kniha složená z krátkých fejetonů určených pro časopis. Rychle, stručně, zábavně... hlavně něco každý týden vypotit (když už je to pravidlená rubrika). Místo x-časopisů si s sebou prostě vezměte Kafe@cigárko. Vyjde to nastejno.

28.05.2019 2 z 5

Člověka až zamrazí, když mu začnou jednotlivé díly skládačky zapadat do sebe.

28.04.2019 5 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Než jsem se začetla, chvíli to trvalo. Druhá polovina knihy ale byla velmi čtivá.

16.04.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé čtení, které vás nechá oddechnout po těžkém dni v práci. Konečný pocit po dočtení : chci navštívit ta místa, zažít tu atmosféru a pracovat v kavárně v Kodani... knížka mě zahřála u srdce.

27.03.2019 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Krásný příběh, sranda, dva rozdílné pohledy na svět ... pro mě dokonalá oddychovka. Na konci i slza ukápla. Vřele doporučuju!

08.03.2019 5 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Neurazí - nenadchne.

26.02.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nedočetla jsem ... možná kvůli očekáváním mě knížka nijak neoslovila. Patrika Hartla mám jinak ráda, ale tohle bylo tak nějak překombinované. Ke knížce se určitě vrátím, ale až později.

05.02.2019

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Neurazí - nenadchne. Taková ta prázdninová kniha, po jejíž přečtení, zapomenete obsah.

18.10.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Neurazí ani nenadchne. Nějak jsme si s touto knihou "nesedly" .

10.04.2018 2 z 5

Kniha mě nějak obzvlášť nechytla. Byla vtipná, ale asi jsem v té době nebyla na stejné vlně.

28.03.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Přečetla jsem ji na 2 tahy. Motto
"Každému, kdo kdy přemýšlel o tom, jak by asi vypadal jeho život na konci cesty, kterou se nevydal" dokonale vystihlo podstatu.
Není asi co dodat... Kéž by se mi brzo podařilo narazit na podobně psanou, čtivou a napínavou knížku.Po dočtení jsem ještě pár dní přemýšlela o všech hypotézách - časových rovinách, vesmírech a paralelních světech... Bylo to fajn

28.03.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jako oddechovka je tato kniha perfektní. Přímočaré, zcela "logické" myšlení mužů je popsáno vtipně a srozumitelně... tak trochu exkurze pro ženy do zábavy, obav, nadějí i zklamání v mužském světě .... holt, každý máme ten svůj svět. Muži a ženy. Tak odlišní a přesto v základních bolestech a snech stejní. Hezký :)

22.02.2018 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Kniha mě bavila. Nic není jen černo-bílé a všechno zlé je pro něco dobré. To je základní pocit, který si z knihy odnesu. Poslední stránky na mě byly až moc velká "romanťárna". Jinak fajn pohodové čtení.

11.01.2018

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Tak nějak absurdní. Vše vyhnáno do extrému. Jedno ponížení za druhým. Tato knížka mi nic nedala. Na závěr ve mně zůstala myšlenka, zda knihu nepsal autor s psychopatickými sklony. Měla jsem pocit, že tohle dokáže vyplodit a přenést na papír jen člověk, který má alespoň část popisovaných vzorců, křivd a tužeb zakořeněných a ukrytých někde hluboko v sobě. Dokážu konstatovat jen jediné : Každý má možnost zůstat nebo odejít. Hlavní postava se rozhodla vést "svůj boj" ... A vo-vo-votom to je...

11.01.2018 3 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Šílená - pro tuto knihu dokonalý název :-) Víc ani psát netřeba.

05.09.2017 5 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Lehké čtení. Občas jsem se poznala v Miladě, občas v Olze... Pohledem Lubošem jsem naopak poznala, jak složité to s námi chlapi asi občas mají. Ať muž nebo žena - každý máme svoje vnitřní domněnky a bolesti, které se snažíme nedávat najevo. Pochybnosti, které jednou za čas postihnou v různých podobách každou z nás, v knize dostanete naservírované přímo pod nos. Je možné, že se chvílemi pozastavíte nad tím, jak moc je Vám ten popsaný "myšlenkový pochod" blízký. Hezké, čtivé.

28.08.2017 5 z 5