kopretitinka kopretitinka komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nechala jsem se strhnout tím, že jsou Bábovky bestsellerem... Z čistě subjektivního pohledu, kniha je pro mě moc "složitá". Občas jsem se ztrácela ve jménech postav i propletenosti jejich životů. Párkrát jsem se musela v knize i vrátit, abych si uvědomila návaznosti... Jeden klad pro mě ovšem Bábovky mají. Shledala jsem, že patrně trpím poruchou soustředění :-)

Popis pocitů hlavních postav průběhů působí naprosto upřímně, surově a tím pádem dokonale uvěřitelně. Právě kvůli tomuto způsobu psaní dávám o dvě hvězdy více.

20.08.2017 3 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Barvitě propletený příběh, ve kterém "malé černé" hrají menší či větší roli. Kapitoly jsou velmi krátké, tudíž má děj spád a i když máte za sebou děti ječící v bazénu, odbíháte, aby se Vám jeden či druhý neutopili, dokážete se ke knize bez problémů vrátit a navázat na děj. Kniha se četla velmi dobře.
Zaplať Pán Bůh, že měla spisovatelka tak dokonalý nápad, a rozložila děj do krátkých dějových úseků a čtenáře vždy nechala v menším napětí "jak to s nimi bude dál". Tím zajistila maximální soustředění. Dobře promyšlené. Kéž by i ostatní "letní" knihy byly psány takovýmto nápaditým způsobem. Za mě je to ideální kniha pro letní bazénové či plážové čtení.

07.08.2017 5 z 5

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Oddechová knížka ... krásné prostředí, zámek, vinice, spleť osudů, které spojuje jedna cesta ... "Per aspera ad astra." Hezké, milé, čtivé, nepřeslazené.

07.07.2017 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Nedočetla jsem ... pro mě až moc psycho. V některých ohledech jsem se dokázala ztotožnit s hlavní hrdinkou. Tahle kniha mi opravdu nesvědčila. Tím nechci tvrdit, že kniha není kvalitní. Jen se dotýká natolik citlivého tématu, že vylíčení a uvědomění si některých skutečností dotýkajících se reálného života, je opravdu skličující.

04.07.2017

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Laskavá kniha, která plně dostojí svému názvu. Taková stolistá oddechovka. Zanechala ve mně jednu podstatnou myšlenku:
Jednáte-li v souladu se svým svědomím, jednáte vždy správně.

30.06.2017 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

jak to napsat jednoduše ... Ono se to dobře nedá. Carské Rusko, 19. století, zakázaná láska, porušení konvencí a morálních zásad. Lidé sešněrovaní etiketou, falešnou morálkou a okázalými zvyky. Nádherný popis prostředí a citů. Co víc? Prostě Anna Karenina se pro mě stala, stejně jako kdysi pro mou maminku, láskou na celý život.

19.06.2017 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Knihu jsem měla přečtenou za 1den... četla se dobře. Ale stále jsem čekala, až se "něco" stane, až na "něco" přijdou, až přijde "nějaká" zajímavá zápletka ... asi jsem čekala příliš. Pro čtenáře, který s žánrem detektivek teprve koketuje, je kniha dobrým rozjezdem. Víc od ní nelze čekat. Pěkný, ale ne moc zdařilý pokus. Přesto oceňuji čtivost a srozumitelnost nenáročného textu.

19.06.2017 3 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Pobavily mě vtipy na začátku každé kapitoly. Co se týká rozdělení druhů opic ... Přijmeme-li fakt, že se jednalo pouze o přirovnání chování (nikoliv o úmysl zostuzení můžu tím, že v autorce evokovali přirovnání k těmto zvířátkům), víceméně se trefila do některých (do očí bijících) vzorců chování mužů, extrémistů. S některými typy chování jsem se opravdu setkala a nebylo to nic příjemného. Dokonce ve mně vyvolali podobné pocity jako v hlavní postavě. Pro získání nadhledu a pousmání se, je knížka ideální. Budiž ji přičteno k dobru, že počet stran je tak akorát a vše podstatné se dalo vtěsnat do pár stran.

17.05.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První kniha, kterou jsem od Hartla četla. Nenudila jsem se, četla se snadno, pohled na propojené životy ze dvou stran, byl zajímavý ... dokonalý únik od starostí a taky trochu návod na to, jak brát některé věci v životě víc s nadhledem. Hezký, hezký, hezký. Potvrdilo se mi, že P. Hartl je osobnost, která má tvůrčího ducha a dokáže skvěle využít svou inteligenci a nadhled jak v divadelních hrách, tak v knihách.

27.11.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl je vždy "první". Těžko říct, jestli je druhý a třetí díl lepší nebo horší. Jako v prvním díle je většina situací postavena tak, že se dá jednoduše odhadnout další děj či dialog. Na relax je knížka ideální. Netřeba u ní příliš zapínat myšlení.

09.11.2016 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kniha pro relax a vypnutí mozku ... s tímhle očekáváním s ní budete budete spokojeni.

09.11.2016 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro vypnutí mozku je tato kniha ideální. Smála jsem se nahlas některým situacím. Ovšem v 2. třetině jsem už byla přesycená eskapád, které začaly mít lehce předvídatelný vývoj. Posledních 10 listů jsem "dočítala". Ideální oddychová četba.

02.10.2016 4 z 5