konvalinka2 konvalinka2 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Překrásná, poetická a lidská kniha, která vzdává hold nedotčené přírodě. Krásná postava vnímavé a pokorné Kyi. Přečteno na jeden zátah. Potřebovala jsem vědět jak to dopadne.
Připomněla mi Pána přílivu. SPOILER Naštěstí Kya svůj kousek ráje zachránila.

13.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neobyčejně čtivá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Osudy postav do sebe postupně zapadají až do osudového finále. Konec jsem probrečela jako mnohé čtenářky. Nádhera. Nemyslela jsem si, že ještě dnes dokáže někdo napsat takovou knížku. Děkuji paní Mornštajnové.

03.02.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Příběhy Aleny Mornštajnové jsou si podobné. Zobrazují naše životy, naše zápasy, hledání štěstí, naše prohry i výhry, potřebu vzájemného pochopení, lásky a odpuštění. Skvělá paní spisovatelka.

11.06.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak u mne bohužel zklamání. Do příchodu Maxe jsem si několikrát myslela, že ji vůbec nepřečtu. Pak už byl děj zajímavější, příběh s Maxem byl krásně lidský. Nápad vypravěče smrti mi přišel zbytečný. Když si příběh samotný přehraju, nebo ho vyprávím zkráceně, tak je pěkný, ale knížka je zbytečně dlouhá, asi mi vůbec nesedl způsob psaní autora.

07.12.2013 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Je to má nejoblíbenější knížka asi od patnácti a stále se k ní vracím. Je prostě nádherná, stále živá a aktuální, nejkrásnější postava pro mě je Lee a jeho příběh je nejtragičtější.

22.09.2011 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem ji jako kdysi povinnou četbu, líbila se mi, ale víc nic. Pak jsem se k ní vrátila později a je prostě nádherná, je strašně upřímná a opravdová. Za mne rozhodně ji nečíst moc brzy.

13.03.2014 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Mám Remarqua ráda a přečetla jsem od něj v mládí kde co. Tuto knížku jsem si matně pamatovala a dlouho ji hledala. Moc se mi líbila.

11.06.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ta kniha je úžasná, ale občas jsem váhala, jestli mám číst dál, jak mě z ní bolelo srdce. Ale potřebovala jsem vědět, jak příběh dopadne. Khaled Hosseini je skvělý a čtivý autor.

11.08.2014 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Občas jsem se ztrácela a vraždy mi přišly až příliš morbidní . Ale byla hodně tajemná, Praha krásná. “Město náleží chodcům, jejich pomalým kročejům a drkotání loukotí, skřípění dřevěných kol ve výmolech, na ouškách kočičích hlav.”

24.03.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc se mi líbila a přečetla jsem ji za jeden den. Zajímavá ich forma tří hlavních ženských postav.

23.11.2016 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Výborně a čtivě napsané. Moc se líbilo, že je psaná z několika pohledů - to bylo zajímavé. Krásné zásady např. být laskavější, než je třeba.

22.10.2013 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Musím se přiznat, že knížku jsem si půjčila, protože jsem chtěla jít na film do kina. Do kina jsem nakonec nešla a podívala se na filmovou verzi z roku 1998. A pro Ty, kterým se knížka líbila jako mně ji rozhodně doporučuji - je opravdu podle knížky.
I pro mě byly některé pasáže z knihy ne úplně čtivé, ale jiné zase moc. Líbil se mi popis života na venkově, líbila se mi Bathsheba a samozřejmě Oak - to je krásná postava. A jsem ráda, že knížka dopadla tak, jak dopadla.

14.08.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Má oblíbená knížka a pak samozřejmě jedinečné zpracování s Jennifer Ehle a Colinem Firthem - oni prostě jsou Elizabeth a Darcy.

22.04.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mám ráda a obdivuji Jana Austenovou a Lizzie je úžasná! A pan Darcy ten prostě nemá chybu!

22.09.2011

Sbohem, můj krásný plameni Sbohem, můj krásný plameni Zdeněk Mahler

Hodně poutavé a zajímavé, Zdeněk Mahler je výborný vypravěč.

05.03.2023 5 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Četla jsem ji kdysi a byla jsem jí okouzlena. To tedy pominulo, ale nádherný popis probouzející se jarní přírody mě nadchl. Až budu mít zimní depku, určitě ji znovu otevřu.

28.12.2019 3 z 5

Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Alena Ježková

Opravdu nádherná kniha, pohlazení po duši.

23.11.2016

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Knížka skvělá, film se mi také líbil.

10.02.2013 4 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Hodně zajímavá knížka, úplně mi nesedl způsob vyprávění a na začátku jsem se dost špatně orientovala v příběhu. Příběh, který stojí za to si přečíst do konce, příběh přinášející hodně zamyšlení, krutý příběh, příběh hladu po lásce, o strachu, naději a síle.

29.01.2016 4 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Jak napsal někdo níže - je to má srdeční záležitost, ke které se vracím už skoro 30 let. Je prostě úžasná.

29.03.2015 5 z 5