kob kob komentáře u knih

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Příjemné a zábavné čtení, které přináší spoustu zajímavých informací

19.05.2023 4 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Lehce ulítlé, ale četla jsem se zájmem. Bavily mě hlavně Jaakkovi myšlenky. Podle komentářů je jasné, že to není kniha pro každého, ale já si autora určitě ještě vyhledám.

15.05.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Zajímavé, napínavé - skvělé!

04.05.2023 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

Na odpoledne k vodě - místy spíše k pobavení

02.05.2023 4 z 5

Napsáno tak skvěle, že nešlo přestat číst. Pak mně bylo líto, že už je konec, že jsem si to trochu nešetřila :)

22.04.2023 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Audioknihu jsem vydržela poslouchat asi do třetiny. Přišlo mi to zdlouhavé a nudné, těžko se mi udržovala pozornost. Pokračovat v poslechu jsem vyhodnotila jako zbytečnou ztrátu času. Navíc mě velmi rušilo, že se Zuzana Slavíková snažila o striktní dodržování italské výslovnosti a přízvuku u všech jmen a míst, což působilo obklopené češtinou až komicky. A že to bylo skoro v každé větě :)

21.04.2023 1 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Střípky z minulosti, ze kterých se skládá příběh propletených vztahů v jedné vesnici. Hezky napsané, ale kdo čeká napětí a zvraty, ten se nedočká. Je to takové šťouráníčko ve starých křivdách.

21.04.2023 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Mám ráda autorův absurdní humor - pokaždé mě jeho knihy skvěle pobaví i poučí. Tahle se mi líbila snad ze všech nejvíce.

13.04.2023 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Komplikovaný, ale skvěle propracovaný příběh. Napínavý, bez hluchých míst - skvělé čtení!

13.04.2023 5 z 5

Zběsilé osmdesátky Zběsilé osmdesátky Stanislav Hložek

Pěkné vzpomínání, ale jen takové opatrné, aby se někdo nezlobil ;)
V každém případě je pro mě Standa Hložek celoživotní sympaťák. Právě v těch osmdesátkách jsem se s ním setkala pracovně při natáčení zábavného pořadu brněnské televize s názvem Pět přání. Měli jsme čas si popovídat a pamatuji si, jak to bylo přirozené, jako bychom byli staří známí. Byl moc fajn. Po letech jsem zjistila, že se moje maminka přátelí se Standovou sestrou Radkou, takže se občas aspoň poptám, jak se má a doufám, že nám i sobě bude písničkami dlouho dělat radost.

10.04.2023 4 z 5

Na procházce se psem Na procházce se psem Jeanette Przygoda

Taková příručka se spoustou fotek.
Nic objevného, ale pár rad si zapamatuji. Možná :)

09.04.2023 4 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Pro mě fajn čtení, protože právě procházím stejnou životní etapou a řeším až neuvěřitelně podobné věci. Jen tu chalupu nemám...

31.03.2023 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Nechala jsem se nalákat vysokými hodnoceními, ale za mě to byl divný domotanec. Poslouchala jsem jako audioknihu a Regina Řandová, kterou mám jinak docela ráda, tomu dala korunu. Byla tak přehnaně dramatická, že mi z toho "volejzala" hlava, jak pořád řvala. Snad na ten zážitek rychle zapomenu

28.03.2023 3 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Postava babičky na mě působila jako ta od Boženy Němcové, jen zmodernizovaná.

24.03.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

To je hrozná představa, kdyby to tak opravdu bylo. Hlavně by si měli knížku přečíst ti, kteří jsou pořád se vším nespokojení.

15.03.2023 4 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Poslouchala jsem na ČR2, ale přišlo mi to celé jakési divné. Rozhodně mě příběh nevtáhl a postrádala jsem napětí.

13.03.2023 3 z 5

Kniha o naději Kniha o naději Douglas Carlton Abrams

Obdivuhodná žena. Myslela jsem, že knihu jen tak prolistuji, ale nedalo se vynechat ani písmenko.

11.03.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Napínavé, ale možná už trochu překombinované. Pro příště bych se přimlouvala aspoň za jednu sympatickou postavu, které by čtenář mohl fandit ;)

08.03.2023 4 z 5

Tak přemýšlím, jak by asi vypadaly jeho filmy, kdyby nebyl při natáčení věčně mimo...
Seriál Přátelé jsou moje srdcovka - člověk se cítí až podvedeně, když zjistí, že jeho oblíbená postava je až takový zoufalec. Je to smutné zjištění.

28.02.2023 4 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Postrádala jsem příběh, ale i tak se mi tahle knížka plná vzpomínek na mládí, přátele, sousedy, zvláštní místa, zvyky i rituály, dost líbila. A o šeptuchách jsem nikdy neslyšela.

23.02.2023 4 z 5