Moje anglická babička ekniha

Osud postaví Češku Johanku, která se chce odstěhovat za svým anglickým manželem Peterem do malé anglické vísky Kingscott, před nelehké rozhodnutí – pokud půjde za hlasem svého srdce, zanechá v Praze milovanou osmdesátiletou babičku Marii, jediného dosud žijícího člena ze své jindy početné rodiny. Nelehkou situaci nakonec vyřeší Johančin anglický manžel Peter, kterému se podaří koupit dům s velkým „výměnkem“ na rozlehlé zahradě. Oba manželé mají sice zpočátku obavy, jak se babička Marie ve věku již značně pokročilém sžije s naprosto cizím a neznámým prostředím, a jak navíc překoná jazykovou bariéru, ale babička záhy překvapí je, stejně jako rázovité a tradic dbalé obyvatele Kingscottu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176209/moje-anglicka-babicka-176209.jpg 3.291

Anglické příhody (4.)

Romány, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Mladá fronta

Kniha Moje anglická babička

Dany58

Tato kniha si dost odporuje. Hana se vdávala v 51 letech. Po několika letech si přivezla do Anglie babičku, která měla téměř 80 let. Věkový rozdíl necelých 30 let! Babička se sice vdávala v 16 letech, ale pak by Hanin tatínek musel mít Hanu asi v 11 letech. Navíc v prvním díle, když opouštěla Hana Prahu, o babičce se vůbec nezmiňovala. Kdybych nečetla první dva díly, tak bych si toho nevšimla. Taky mi přijde zvláštní, že několik let říká manželovi jménem Paul a pak najednou bez problémů mu začne říkat William. Popis knihy nahoře je úplně mimo. (Hana - Johanka, Paul - Peter, Kingston - Kingscott)

Pavlína79
03.11.2018

láskyplná pocta své milované babičce - naivní vyprávění o dokonalé babičce, bez napětí, bez poučení, kniha ničím neobohatí, ničím nezklame. Sepsáno hezky (krásné vyjadřování, vymazlené), ale cosi tomu příběhu chybí ...

olga8832
17.10.2018

To se nedá, jak je to sladké.

agatha2
11.10.2018

Ke knize jsem přistupovala jako k odpočinkové četbě z malebného anglického venkova a toho se mi i dostalo. Nevadila mi dokonalá babička, vždyť byla skvělá. Líbil se mi mezigenerační vztah mezi babičkou a vnučkou Hanou, bylo to moc hezké pohlazení po duši.

marli58
22.06.2018

Působilo to na mě moc dokonale, moc idylicky a zvlášť ta babička... vždy elegantní, se vším si poradí, všem poradí, všichni ji hned berou (i nepřístupní Angličané), perfektní angličtina, úžasně peče, ve všem se orientuje, prostě je tak úžasná, až je to protivné.

Leanne
14.05.2018

Tuhle knížku mám ráda. Sice je babička na můj vkus až moc dokonalá, ale hledala jsem poklidné čtení, a to jsem dostala. Když budu chtít nervák, sáhnu po něčem jiném. Některé popisy byly trochu zdlouhavé, autorka by nemusela používat přívlastky úplně u každého slova, působí to moc vyumělkovaně. Jediné, co bych snad ještě vytkla - autorčiny knihy o životě v Anglii by se měly držet nějakého jednotného postupu. Třeba o tom, jak přišli k domu, se píše v jiné knížce zase jinak. Ale celkově mám tyhle její knížky o klidném životě v Anglii docela ráda.

DK197
10.03.2018

Ke knize jsem se dostala zcela náhodou tak, že jsem kousek zaslechla v rádiu předčítat paní T. Medveckou. Naprosto super audio, doporučuji! :)

Kniha je psaná lehkým odpočinkovým stylem. Něžným, malebným. Někomu to skutečně může připomínat Babičku od Boženy Němcové, (i pár postavami) ale i tak za napodobeninu to nepovažuji. Někdo to zatracuje pro přespřílišnou idyličnost díla. Ale proč hned kritizovat něco, kde není drsná zápletka, problémová rodina a plno zvratů? Přiznávám, styl psaní textu přináší dávku rozvleklosti, ale řekla bych, že ty nejlepší momenty jsou v knize rozvrstveny přesně tak, aby vám na poslední chvíli rozmluvily knihu odložit, když máte zrovna pocit, že se tam nic zajímavého neděje.
Zato je tam moře lásky a něhy s kapkou prvotřídního humoru. Pohlazení po duši jemným vyprávěním o Anglii a jedné vitální babičce ze staré školy. Pobavila jsem se a usmívala jako by to byla moje babička - kéž by! :)

Příběh nemá ambice literárního veledíla, ale jako odpočinková jednohubka, když chcete z hlavy vypustit starosti, se hodí výborně. 75%

Chesterton
30.11.2017

Nezaujala, nedočetla jsem. uzasnakajinka -souhlasím:)