kob kob komentáře u knih

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Chtěla bych tu vesnici a její obyvatele aspoň na chvíli navštívit... Takový ten smutek, když je konec knížky a vám se nechce postavy opustit.

18.07.2023 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavý a velmi obohacující vhled do jiné kultury.

17.07.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Příběh skvělý, jen bych se přimlouvala za aspoň jednu sympatickou postavu. Chytří policajti jsou zde nepříjemní a ti hloupí nebo zlí mají tolik prostoru, že to ve čtenáři budí až potřebu fyzického násilí - kdyby je měl po ruce ;)

14.07.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Knížku jsem si opravdu užila - je skvělá. Jedna z těch, kdy se snažíte využít sebekratší volnou chvilku, jen abyste přečetli aspoň pár dalších stránek příběhu.

03.07.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. Jen to, jak brutální útoky postavy přežijí a ještě dál fungují, mi už občas připadá málo uvěřitelné. Normálně už by byl člověk třikrát mrtvej

28.06.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Strávila jsem s Emilkou víkend a jsem za to moc ráda, i když to bylo docela smutné čtení. Ale také poučné, protože ač Brňačka, musela jsem si vyhledat, která brněnská část se jmenovala Sulostovice

25.06.2023 5 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

K odpolední kávičce, když potřebujete relaxovat.

17.06.2023 4 z 5

Ženy plují na sever Ženy plují na sever Mary Pipher

Tuhle knihu by měla dostat každá žena k šedesátinám, pozorně celou přečíst a pak se k ní často vracet. Je skvělá.

14.06.2023 5 z 5

Krásné a smutné

11.06.2023 5 z 5

Neštěkej na svého psa Neštěkej na svého psa Tomáš Nushart

Pár rad určitě využiji, psa netrestám, ale mám pocit, že kdybych využívala pamlsky v takovém množství jako autor, tak by chudák Gina za chvíli pukla ;)

08.06.2023 4 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Na tak jednoduchou zápletku je tam dost postav, ale zase se tím pádem nic hrozného nestane, když si je všechny nepamatujete ;)

07.06.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Zajímavý příběh, jen té omáčky kolem Laury už na mě bylo zbytečně moc.

04.06.2023 4 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Velmi zajímavé, ale také velmi smutné.

02.06.2023 5 z 5

Ani se nechce věřit, že tahle krátká a poměrně depresivní povídka posloužila jako námět pro tak krásný film.

30.05.2023 4 z 5

Wilsonov Wilsonov Michal Hvorecký

Tohle opravdu není moje parketa.

28.05.2023 1 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Ubírám hvězdičku za odfláknutou korekturu - ony jsou ty chybky docela rušivé, což je u tak pěkné knihy škoda.

27.05.2023 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělé, a závěr navíc tak strhující, až jsem měla stažený žaludek. Určitě se podívám po dalších knihách této série.

26.05.2023 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Audiokniha - při poslechu příjemně ubíhala cesta autem, ale po týdnu se na jednotlivé povídky těžko rozpomínám. Nic, co by mé paměti stálo zato uložit.

25.05.2023 4 z 5

Liška v dámu Liška v dámu Jiří Kratochvil

Mám rozporuplné pocity. Co se týče spisovatelského řemesla skvělé, ale dočítala jsem už jen tak "z povinnosti".

24.05.2023 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Ač tenhle žánr příliš nevyhledávám, poslech audioknihy jsem si opravdu užila. Tak dokonale vykreslené postavy se hned tak nevidí (neslyší ;)
Příběh byl zajímavý - moc se mi to líbilo.

19.05.2023 5 z 5