Wilsonov

Wilsonov https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262670/bmid_wilsonov-yga-262670.jpg 2 28 7

Roku 1923 sa v židovskej štvrti Wilsonova stanú štyri brutálne vraždy. Bezradná polícia si na pomoc zavolá newyorského detektíva Aarona Fooda. Američan nezvyčajnými a mimoriadne drsnými metódami vyšetruje okultné zločiny vo veľkomeste, ktorého história je celkom iná, než si myslíte. Novela pripomenula zabudnutú kapitolu dejín hlavného mesta, v ktorom pred sto rokmi vedľa seba žili Nemci, Maďari, Židia a menšina Slovákov. Príbehy s tajomstvom o Bratislave, láske, umení a smrti. Vyveziete sa na ufo na dunajskom moste a zažijete zlomovú udalosť dejín svetového divadla. Zájdete do atómového bunkra, kde v kultovom klube nastane divoká noc. Takto ste ešte neznámu stredoeurópsku metropolu nečítali.... celý text

Makii
02.06.2023 2 z 5

Slyšela jsem na rozhlase... A je to doufám nějaká recese, že jo?? :-D Pořád jsem marně čekala, až se něco stane. Měla to být detektivka? Jestli jo, tak špatná. Nestalo se tam totiž za celou dobu nic. Možná jsem to jen nepochopila.

Vesmich
30.05.2023 4 z 5

Mě to bavilo! Připomínalo mi to nejdřív Řeky Londýna, pak už nic, což bylo příjemné.

kob
28.05.2023 1 z 5

Tohle opravdu není moje parketa.

vincek1
14.07.2016 1 z 5

Nic moc, alespoň pro mne. Možná u někoho jiného zabere.

milamarus
10.12.2015 1 z 5

Mělo mě napadnou už na straně 34, že když pachatelem mordu není člověk, ale ďábel, bude to složité vyšetřování. A taky čtení. Nemusí to tak působit na každého, ale já když vidím v textu slovo, kterému nerozumím, potřebuju slovník. Hned. Detektiv Aaron Food s nimi opravdu nešetří a máte možnost je vnímat skoro na každé stránce - ... dynamismus, nekromaniak, inkubus, homunkula, antropometrie, nekromant, hierogram, interpolární, interoptikální,…

A to mě rušilo.

Budicek51
09.11.2015 3 z 5

Pocit z knihy?!? Zmatený, rozporuplný. Jako jednu z mála si ji přečtu ještě jednou. Časem

lucifuk
06.11.2015 4 z 5

Jednu hviezdičku uberám za zvyšné tri poviedky, ktoré kvalitou Wilsonovu nestíhajú. Inak výborné čítanie.

vraždy zfilmováno slovenská literatura FBI

Michal Hvorecký