Proč jsem se neoběsila

Vtipné povídky spisovatelky Haliny Pawlowské, o životě tlustých i obyčejných žen.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150/big_proc-jsem-se-neobesila-BHJ-150.jpg 3.2216

Kniha Proč jsem se neoběsila

petunkav

Super jednohubka s dětmi k vodě.
Nic hlubokého. Lehké, vtipné......

knihomolka27

Kniha byla extra jednohubkou, které se docela dařilo vnitřně rozesmát, a taky přesvědčit člověka, že není na své trampoty a trapasy sám, ale stávají se i jiným lidem. Prostě takovéto Nejste v tom samy. To chceme samozřejmě každý, když máme splín slyšet, takže v tomto ohledu je určitě fajn si knihu přečíst. Jsme prostě jen lidé se svými nedokonalými životy, přáními a tužbami, která se nám z větší části nesplní.......ale nemůžeme popřít, že stejnou měrou jako je v životě deprese, rozčarování a zklamání, tak stejně takovou měrou je v něm i zábava a vtip.

Upřímně řečeno zastávám názor, že tento typ knih může psát opravdu hodně lidí, nebo dokonce skoro každý .Jedná se totiž o vzpomínky z lidských životů, chaoticky rozházené bez ladu a skladu a zabalené do knihy. Asi jako kdybyste byli v psychiatrické léčebně a vaše doktorka vám řekla......,, Tak a ted mi povídejte nahodile vaše zážitky z dětství, z vašeho života atd. Přidejte k tomu špetku, ironie a sarkasmu......" No a bylo by to vlastně všechno. Je sice pravda, že psát o životě s nadhledem a s tou pravou dávkou vtipu, není jednoduché jako napočítat do deseti, i přesto by to mohl psát skoro každý bez nějakých větších uměleckých ambicí a vloh.

Vasobdivovatel
04.11.2020

Kniha to byla zábavná i i , když některé knihy , které jsem od ní četla byly lepší!

ziriant
14.10.2019

Halinu Pawlowskou mám ráda od dětství, kdy jsem se zaujetím a přibližně padesátiprocentním nepochopením koukávala na Banánové rybičky. Teď se mi poprvé od ní dostalo do ruky psané slovo. Nebylo to špatné, ale - . Chtělo by to dotáhnout. Její humor mám ráda, ale toto vidím pouze jako črty, v dané kvalitě příliš krátké, nebo jinak řečeno: na danou délku málo zahuštěné. Takže fajn čtení, ale takové nedodělané.

nicolettkaa
29.08.2019

Styl humoru Haliny Pawlowské opravdu není pro mě. U celé knížky jsem se pousmála jen jednou, což je tedy opravdu málo. Nebavilo mě to, do dalších jejích knih se už pouštět nebudu. Zvědavost byla ukojena, to stačí.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha od současně píšící české autorky.

(Příště bych sáhla po jiné.)

OndřejkaH.
05.05.2019

Krásně jsem si odpočinula :-).

pingu1
03.03.2019

Humorné příběhy, prostě Halina :-)

Allebith
25.02.2019

Pro mě první setkání s podobným druhem knih a tím pádem nemohu úplně objektivně hodnotit. Leda jen suše komentovat, že tento druh není ničím pro mě. Takže díky, Velevážená Knižní výzvo 2019, ale současné autorky nejsou nic pro mě. ;)