kob kob komentáře u knih

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Zamotané tak, že jsem se chvílemi v postavách ztrácela a netušila, kdo je hodný a kdo zlý, ale to Oldřich z Chlumu také dlouho nevěděl ;)

14.02.2024 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Skvělý zážitek pro milovníky absurdního humoru. Moc jsem si knížku užívala.

10.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Docela mě to bavilo - kniha přesně splnila svůj účel, když jsem zatoužila sáhnout po něčem oddechovém.

26.01.2024 4 z 5

Svedok obžaloby (11 povídek) Svedok obžaloby (11 povídek) Agatha Christie

Audiokniha asi nebyl úplně nejlepší nápad. Kdybych četla každý den jednu povídku, vychutnala bych si je. Takhle se na mě v autě vyvalila spousta postav a příběhů, vznikl guláš, a po týdnu z toho nevím dohromady nic. Odvyprávět bych dokázala asi jen jednu povídku, která se mi v hlavě z nějakého důvodu zachytila ;)

23.01.2024 3 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Velmi příjemný poslech audioknihy - Louisa mi asi bude v autě nějakou chvíli docela chybět ;)

23.01.2024 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Po dlouhé době historická detektivka - a bylo to moc příjemné čtení. Určitě se k panu Vondruškovi brzy vrátím, píše skvěle.

05.01.2024 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Baví mě ten jednoduchý způsob vyprávění a uvažování hlavních postav. Příjemná a úsměvná knížka na jedno odpoledne.

03.01.2024 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Zdlouhavé a bez napětí, takže mě to trošku nudilo a uspávalo, ale příběh sám o sobě zajímavý.

03.01.2024 3 z 5

Alíku, nech toho povyku Alíku, nech toho povyku Jody Rosengarten

Nejpraktičtější knížka o výchově psů, jakou jsem četla. Všechno v ní dává smysl a člověk si rychle uvědomí, v čem dělá chyby.

30.12.2023 5 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Skvělá kniha, určitě se k ní vrátím. Jsem zvyklá zapisovat si zajímavé pasáže - tady bych musela opsat půl knížky

29.12.2023 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Chvíli trvalo, než si hlava zvykla na ten zpětný chod, ale pak super - obzvláště velmi překvapivý závěr.

23.12.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Moc mě tohle provařené téma nelákalo, ale byla jsem velmi příjemně překvapená a knížku jsem si opravdu užila.

18.12.2023 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Co z knihy plyne za poučení? - Buď hloupá, nezodpovědná, nepoužitelná a hysterická, pak se ti splní všechno, co chceš. Trošku na hlavu, ne? I když ono to tak v reálu často funguje.

15.12.2023 2 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Detektivní příběh mi přišel degradovaný snahou být za každou cenu vtipný - nebo vtipní. Přirovnání stylu "dny utekly jak Kájínek z Mírova", kterými knížka přetéká, mě úplně odzbrojovaly. Humor by měl být pikantním kořením, ne ho rozředit a utopit v něm celý příběh.

15.12.2023 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Některé situace už jsou sice daleko za hranicí uvěřitelnosti, ale příběh je skvěle napsaný a pořádně napínavý.

29.11.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Hodně ukecané a zdlouhavé - úplně by stačil poloviční počet stran. Příběh je napínavý, ale vzhledem k tomu, že chápu napoprvé, nepotřebuji všechno omílat několikrát dokola.

22.11.2023 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Temný příběh s hromadou psychicky narušených nepříjemných postav. Přišlo mi to celé přehnané.

20.11.2023 3 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Popravdě - moc mě to nebavilo. Slabý příběh, nesympatická hlavní hrdinka. Po Skladatelce voňavého prádla jsem si chtěla sehnat všechny autorčiny knížky, ale po téhle mě to už nějak přešlo.

09.11.2023 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Čtení je to díky politice poněkud náročnější, ale rozhodně zajímavé a poučné. O historii Gruzie jsem skoro nic nevěděla, tak jsem velmi zajímavou formou doplnila mezery.

03.11.2023 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Mám tragickou historii Životic načtenou, tak se mi možná v příběhu lépe orientovalo. Kniha určitě stojí za pozornost.

30.10.2023 4 z 5