_Knihomolka_ _Knihomolka_ komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět krásná a milá oddechovka, která pohladí na duši. Líbí se mi, jak autorka umí všechno tak skvěle a jediněčně popsat. Ta překrásná islandská příroda a ty památky ! No prostě nádhera...
Už se těším na další autorčiny knížky :) .

12.07.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tuhle knížku mi doporučila kamarádka a já, jelikož mě doporučila už strašně moc knih a všechny se mi moc líbily, jsem si jí při první příležitosti hned koupila. Dlouho jsem jí ale odkládala, protože se mi do ní zrovna dvakrát nechtělo, ale udělala jsem obrovskou chybu.
Tenhle příběh byl zase něco úplně jiného, než já čtu, ale velice mě překvapil a zamilovala jsem si ho. Jenom těžko jsem se od něj odtrhávala, ale když už se tak stalo, nemohla jsem ho pustit z hlavy a pořád jsem musela přemýšlet, jak se dál bude děj vyvíjet. Postavy byly moc krásně popsané, to neskutečné pouto mezi Lou a Reidem a ty jejich zábavné a originální dialogy !
Moc doporučuji

07.07.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Příběh byl sice oddechový a romantický, ale také moc překombinovaný. Většinou jsem se musela ke knize i nutit, i když musím přiznat, že tam bylo pár kapitol, které mě bavily. Zkrátka četla jsem už mnohem lepší na tento způsob.

04.07.2021 1 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Opět mě další, ale bohužel poslední díl této série, nezklamal a naopak mě moc moc bavil. Mám ráda knihy, kde se protínají žánry fantasy s romantikou, a proto jsem si také tuto sérii vybrala. Nejprve jsem ovšem viděla filmové zpracování, které má podle mě stejnou kvalitu, jako tyto knihy, což mě ovšem hodně překvapilo, jelikož se to u jiných moc nestává. Přestože se knižní a filmové zpracování v některých ohledech liší ( například v tom, že jsou v knížce stejné scénky jako ve filmu, ale docela dost přehozené a třetí díl se hodně od filmu liší ), oba se mi moc líbili, mohu dokonce říci, že jsem se do tohoto světa s Gideonem a Gwendolyn zamilovala :)))...
DOPORUČUJI !!!

28.06.2021 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Opět nemám co vytknout. Miluju a doporučuju :) .

21.06.2021 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nádherná, romantická a fantasy kniha, které není jednoduše co vytknout. Do děje jsem se okamžitě vžila a chtěla jsem být samotnou Gwendolyn i přes to, že to zezačátku neměla lehké. Jinak postavy jsou moc sympatické.
Nemohu se dočkat dalších dvou dílů.

21.06.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tato kniha se mi líbila, už když jsem viděla tu její nádhernou a neobvyklou obálku. Kniha má spád, je romantická, vtipná a celkem i naučná. Nejvíce se mi na knize líbilo, jak autorka popisovala památky Kodaně, tradiční dánská jídla, na které se mi mimochodem sbíhaly sliny, a pravý dánský styl s názvem hygge. Také jsem si okamžitě zamilovala hlavní postavy, Kate a Bena. Už se těším, až si přečtu Pekárnu v Brooklynu, doufám, že bude stejně čtivá a milá jako tato Kavárna Varme.

03.05.2021 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Tato další kniha byla opět skvěle a napínavě napsána, jako ty předešlé. Nejvíce se mi však líbila čtvrtá kniha této série, s názvem Mapa dní, ale i tak tato splnila mé očekávání :). Už se nemohu dočkat dalšího, ale už bohužel posledního podivného dílu, Zkáza Ďáblova akru, který by měl ještě letos vyjít.

Miluju tuto podivnou sérii, z celého svého srdce.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

01.05.2021 4 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Kniha mě bohužel vůbec nezaujala, byla na mě asi moc pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní, ufňukaná a nesympatická. Za mě teda velké zklamání.

09.04.2021 1 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Bouhužel mě tato kniha vůbec nezaujala. Zasekla jsem se na 121 straně, protože mě to už nebavilo.

08.04.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tato kniha se mi líbila, když už jsem viděla tu její nádhernou a neobvyklou obálku. Kniha má spád, je romantická, vtipná a celkem i naučná. Nejvíce se mi na knize líbilo, jak autorka popisovala památky Kodaně, tradiční dánská jídla, na které se mi mimochodem sbíhaly sliny, a pravý dánský styl s názvem hygge. Také jsem si okamžitě zamilovala hlavní postavy, Kate a Bena. Už se těším, až si přečtu Pekárnu v Brooklynu, doufám, že bude stejně čtivá a milá jako Kavárna Varme.

16.02.2021 4 z 5

Wow, tak tohle je přesně můj šálek kávy. Cestování časem, smyčky, netvoři, podivné děti.... Kniha je dobrodružná, napínavá a romantická, co více si přát. Už se těším na další skvělé díly od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

14.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Tato kniha si zaslouží jednoznačně pět hvězdiček z pěti. Líbila se mi, už když jsem viděla tu její nádhernou obálku, a doufala jsem, že mě nezklame. A také že nezklamala. Kniha má romantickou linku, odehrává se ve starší době v Londýně, místy je i napínavá a autorka skvěle do děje zakomponovala postavy, které jsou velmi sympatické, a dokázala skvěle vystihnout jejich charakteristiku a vzhled. Proto jsem se do knihy dokázala vžít a prožívala jsem to, co hlavní hrdinka knihy Animant . Je to ta NEJLEPŠÍ KNIHA kterou jsem kdy četla. DOPORUČUJI všem romantickým duším.

27.12.2020 5 z 5

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

Bullží kniha, plná humoru a nezapomenutelného vyprávění bulíka Dextera. Není jako normální kniha, protože nemá zápletku, ani normální úvod a závěr. Ale to vůbec nevadí, je to zase něco jiného. Bulík popisuje jeho běžné dny s jeho páníčky, od Vánoc, až po Haloween, dovolenou u moře a další jeho neobyčejné dny.

Jezevčíkovo štěstí Jezevčíkovo štěstí Frauke Scheunemann

Krásný, vtipný, ale už bohužel poslední díl jezevčíka. Moc se mi líbí všechny knížky od Frauke Scheunemannové, od kocoura Winstona, až po Jezevčíka Herkula.

Agent tichošlápek Agent tichošlápek Frauke Scheunemann

Tuto knihu jsem četla před pár lety a vzpomínám si, že jsem ji milovala, vlastně celou triologii od Frauke Scheunemannové. Je krásně a vtipně napsaná, a proto se dobře čte. Hodí se pro děti od páté do osmé třídy :).

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Další skvělé podivné čtení, nádherně doplňuje příběhy a historii podivných dětí od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

18.11.2020 4 z 5