Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Temnota Temnota Marianne Curley

Tento díl se mi líbil o kousek více než ten první. Více jsem poznala Arkariana a Matta. Začínám číst třetí díl a doufám, že mě něčím překvapí.

17.05.2021 3 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Pěkný fantasy příběh pro mládež. Díky cestování časem se hlavní hrdinové dostávají za různými historickými postavami. Kniha se četla hezky, ale protože srovnávám s nedávno přečtenými Časoději, tak musím dát jen tři hvězdičky.

07.05.2021 3 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Moc pěkná kniha, při čtení cítíte vůni růží a máte chuť na čokoládu. Anna zdědí v Drážďanech vilu po svém dědečkovi a při sázení růží najde "poklad", díky němuž postupně rozkrývá tajemství své rodiny. Při čtení jsem si postupně sestavovala rodokmen rodiny.

20.04.2021 4 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Je to sice jednoduchý příběh, dal se lépe propracovat, ale četl se hezky. Nenáročná a odpočinková kniha, taková pohádka pro velké holky.

11.04.2021 3 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

Čekala jsem více o Sugar a Sofii. Něco málo sice dovysvětleno bylo, ale ...

09.04.2021 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

V knize je krásně zachycen viktoriánský Londýn z pohledu chudé ženy (prostitutky) Sugar. Jde o hodně rozsáhlé dílo s mnoha dlouhými popisy, ale čte se hezky. Chtěla bych pochválit i překlad. V knize nejsou žádné gramatické chyby ani překlepy, což se v dnešní době málokdy vidí.

08.04.2021 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Pěkný nadčasový vánoční příběh - pohádka pro dospělé. Četla jsem zkrácené vydání pro děti, které bylo obohacené o plno zajímavostí z Dickensova života. Ilustroval ji Andrew Wheatcroft.

01.03.2021 5 z 5

Vypůjčená minulost Vypůjčená minulost Naďa Pischová

Nebyl to žádný zázrak, ale úplný propadák také ne. Rodinné vztahy, narážky na současnou i minulou politickou situaci, láska a přátelství, toť takové stručné shrnutí této knihy.

17.02.2021 2 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Tento díl, nebo spíš jeho první polovina byla taková zdlouhavější, ale potom má už zase spád. Moc se těším jak bude příběh pokračovat a jak to dopadne s Jamiem, Claire, Briannou a Rogerem.

07.02.2021 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Opět krása, bavila jsem se od první do poslední stránky. Nové prostředí a postavy dodaly knize na zajímavosti. Líbilo se mi, jak vše do sebe krásně zapadá. Takhle nádherně propracovaný příběh, a tím myslím všechny čtyři díly, jsem zatím nečetla.

07.02.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Četla se moc hezky, měla spád a i přes to, že nejsem fanoušek fotbalu mě kniha bavila. Rozhodně si od autorky přečtu další knihu.

07.02.2021 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Jediné co se mi na celé trilogii líbilo, byl popis míst, kde se zrovna hlavní hrdinové nacházeli. New York, Portland a Santa Monica mají jistě své kouzlo. Všechny díly byly bez jakékoliv akce a byly velmi předvídatelné.

26.01.2021 2 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Nádherná kniha, plná zvratů, dobrodružství a romantiky. Myslela jsem si, že první díl už nic nepřekoná, ale Mořeplavec byl snad ještě o kousek lepší. Tuto sérii miluji včetně seriálu, který je skvělým doplňkem ke knihám.

19.01.2021

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

(SPOILER) Nechápu proč všem vadilo, že jsou nevlastní (pokrevně nespříznění) sourozenci párem. Jak to dopadne s Deanem bylo jasné už ve chvíli, kdy Eden odlétala do New Yorku. Konec je zase divný, jako v prvním díle. Jako oddechové, velmi nenáročné čtení ano, ale označovat to za fenomenální, tak to fakt ne.

18.01.2021 2 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Velmi jednoduchý, ale hezký příběh pro dospívající mládež. Už nejsem cílová skupina, ale jsem zvědavá jak to bude pokračovat mezi Tylerem a Eden.

05.01.2021 2 z 5

Francesco Tirelli a jeho zmrzlinářství Francesco Tirelli a jeho zmrzlinářství Tamar Meir

Dětská kniha s krásnými ilustracemi, která byla milá a poučná.

09.12.2020 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Moje první kniha od autora, která se mi velice dobře četla. Drsný středověk, Jan Hus, dobrodružství a láska, prostě moc hezká historická kniha.

08.12.2020 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Kniha se mi moc líbila, stejně jako ostatní knihy od Kate Mortonové.

19.11.2020 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Druhým dílem ze série Cizinka je Vážka v jantaru. Jamie a Claire opět zažívají neuvěřitelná dobrodružství. I tuto knihu jsem si velice užila. :-)

11.11.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejkrásnější kniha (série) co jsem zatím četla. Líbila se mi od prvních stránek a nedokázala jsem přestat číst. Nádherný styl psaní, je to napínavé, romantické, historické se špetkou fantasy. Prostě láska na celý život.

10.11.2020 5 z 5