Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Kniha je přirovnávána k Cizince, kterou miluji, ale rozhodně nedosahuje jejích kvalit. Podobnost tam sice je, ale mezi hlavními hrdiny to nejiskří a detektivní zápletka je slabá. Moc se mi líbilo prostředí středověké Sieny a doba do které byl příběh zasazen. Odpočinková historická fikce, která stojí za přečtení.

07.11.2021 4 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Pěkný historický román z přelomu 18. a 19. století odehrávající se v Čechách. Kniha se četla lehce, ale začátek byl dost rychlý, stálo by za to ho více rozepsat. Hlavní hrdinka Nella mi byla sympatická. Ráda si přečtu pokračování.

18.10.2021 4 z 5

Cestopisy moc nečtu, ale tento mě nalákal svojí anotací i obálkou. Kniha byla poprvé vydána v roce 1938, což na stylu psaní vůbec není znát. Krásné až poetické popisy arktické krajiny se mi moc líbily. Dozvěděla jsem se plno informací o Špicberkách a zvířatech, která zde žijí. V knize jsem postrádala nějaké emoce nebo city mezi manželi.

14.10.2021 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Něco málo navíc jsem se sice dozvěděla, ale ten Hardinův pohled jsem si přesně takhle představovala, takže za mě už je tato kniha zbytečná. Celkem zajímavé bylo vyprávění vedlejších postav. Celé sérii jako celku dávám 3 hvězdičky.

08.10.2021 2 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Pokud jste přečetli předchozí díly, tak tento je nutností, abyste se dozvěděli jak to s Tessou a Hardinem dopadne. Jejich chování je tedy nejabsurdnější ze všech dílů, ale je tam i nějaký posun. Konec byl takový zrychlený, zasloužil by si více péče, vzhledem k rozsáhlosti celého díla.

08.10.2021 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tessa s Hardinem nejsou schopní žít spolu, ale bez sebe také ne. Rozkrýváme další rodinná tajemství. Tessa se snaží najít cestu ke svému otci, který je bezdomovcem a alkoholikem.

08.10.2021 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl série After se mi líbil o trošku méně než první, ale stejně jsem nedokázala přestat číst. Jiskření mezi Tessou a Hardinem se zvětšuje a jejich nelogické jednání vás dohání k šílenství. Ten kdo má rád v knihách erotické scény, tak si v této sérii určitě přijde na své.

08.10.2021 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Už dávno nejsem cílová skupina, ale i přesto se mi kniha líbila. Tessa a Hardin jsou důkazem toho, že protiklady se přitahují.

08.10.2021 4 z 5

Salon Eliott 2 Salon Eliott 2 Elisabeth O'Leary

Na druhém dílu je znát, že jej psala jiná autorka, ale i přesto mě kniha zaujala a ráda jsem si přečetla jak pokračovaly osudy Evangelíny a Beatrice v Salonu Eliott, i přes to, že od konce prvního dílu byly značně posunuty v čase. Kniha začíná v období těsně před 2. světovou válkou a končí chvíli po jejím skončení.

28.09.2021 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

(SPOILER) Kniha Slavík vypráví příběh dvou sester Vianne a Isabelle, které žijí ve Francii během druhé světové války a každá z nich se postaví nelehkému osudu jinak. Jedna je odloučena od manžela a snaží se chránit dceru a domov. Druhá se během útěku z Paříže zamiluje a pak se rozhodne přidat k odboji a pomáhat sestřeleným anglickým pilotům, tím, že je převádí přes Pyreneje do Španělska. Kniha není předvídatelná, je krásně napsaná a při čtení se ve mně střídaly emoce, dokonce mi vehnala i slzy do očí. Rozhodně doporučuji k přečtení.

15.09.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

(SPOILER) Smutný, ale krásně napsaný příběh. Člověk si v dnešní době jen těžko představí, jak se žilo za války. Láska mezi Stellou a Danem doslova sálala ze stránek, ale stejně tak i zoufalství při odloučení. Knihu rozhodně doporučuji.

26.08.2021 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Krásně napsaná kniha, přesně takové příběhy mám ráda. Dozvěděla jsem se zase něco nového z historie. Bavily mě obě dějové linky, ale Rachael mi byla sympatičtější než její vnučka Sofie. Některé zvraty byly předvídatelné, ale zato konec jsem čekala jiný. Knihu doporučuji.

18.08.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

(SPOILER) Krásný příběh odehrávající se ve Španělsku za diktatury generála Franca. Ana a Daniel mi byli velmi sympatičtí a kniha se lehce četla. Takovou historii nás ve škole neučili a jsem ráda, že jsem se něco nového dozvěděla i přesto, že to byly hrozné věci. Trošičku mi vadil ten zrychlený konec a skok o 18 let později, takže bych dala 4,5*. Knihu hodnotím velice kladně a doporučuji. Toto byla moje první kniha od autorky a určitě si přečtu všechny ostatní co napsala.

01.08.2021 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Kniha o vztahu dvou mladých lidí. Mám z ní smíšené pocity. Chyběly mi uvozovky v přímé řeči. Jsem zvědavá jaký bude seriál.

17.07.2021 3 z 5

Salon Eliott Salon Eliott Jean Marsh

Pěkný příběh z poválečného Londýna o módě, nezaměstnanosti a rodinných vztazích. Hlavní hrdinky mi byly sympatické a určitě si přečtu i druhý díl.

06.07.2021 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Milá, pěkná kniha, která se lehce četla, ale chyběla tomu jiskra. Od autorky bych spíše doporučila knihu Červený adresář.

26.06.2021 3 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Tak tahle kniha se mi líbila ještě více než Růže a čokoláda. Poutavě napsán byl hlavně Sofiin deník. Knihu bych doporučila romantickým duším a těm co mají rádi rozvláčnější styl psaní.

18.06.2021 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásně napsaná kniha ve které se prolíná přítomnost s minulostí. Takové knihy mám moc ráda. Více se mi líbila ta minulost, tedy vyprávění Doris o lidech se kterými se v životě potkala. Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že srovnávám s knihami Kate Mortonové.

06.06.2021 4 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Začnu tím, že v knize je plno chyb, což mě rušilo při čtení. Vadilo mi vyprávění z pohledu Matta a Rochelle. Minimálně bych vyměnila Rochelle za Isabellu, aby se všechny tři knihy propojily.

01.06.2021 2 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Tento díl se mi líbil o kousek více než ten první. Více jsem poznala Arkariana a Matta. Začínám číst třetí díl a doufám, že mě něčím překvapí.

17.05.2021 3 z 5