Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Přečtu si pár kapitol a prohlédnu fotky, tak ne, životopis Karla Gotta je napsán tak čtivě a poutavě, že jsem jej přečetla celý. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí z jeho života a že si ho teda uměl užít. Doporučuji, rozhodně stojí za to.

27.05.2022 5 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Myslela jsem si, že jde o kuchařku, a proto jsem ji chtěla po otevření odložit, naštěstí jsem to neudělala. Už po první kapitole jsem věděla, že ji dočtu. Jde o inspirující příběh jednoho neobyčejného cukráře. Kniha se krásně četla. Je doplněna spoustou fotek a najdete v ní i pár receptů.

26.04.2022 4 z 5

Eliho slib Eliho slib Ronald H. Balson

Mám ráda válečné romány a tento byl úplně jiný, než ty co jsem doposud četla, ať už stylem autorova psaní nebo tím, že hlavním hrdinou byl muž. Všechny tři časové roviny byly pěkně popsané, dokázala jsem si představit tu beznaděj polských Židů, když jim došlo, že situace je neřešitelná. Kniha byla pěkná, rozhodně stojí za přečtení. Dle recenzí jsou další autorovy knihy ještě lepší, takže se mám na co těšit.

05.04.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

(SPOILER) Ruta nezklamala, opět jsem se dozvěděla něco, co nás ve škole neučili. Čtyři osudy mladých lidí, které spojil jeden cíl a to dostat se co nejrychleji na loď Wilhelm Gustloff. Bohužel jen málo vyvolených se dostalo do záchranných člunů. Krásně napsaná kniha o jedné z největších námořních katastrof. Jsem ráda za to, jak dopadl příběh Joany a Floriana a knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

22.03.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Závěrečný pátý díl byl o Jude a Blakeovi. Bylo to natahované, zdlouhavé a žádné překvapení se nekonalo. Tuto knihu ani sérii znovu číst nebudu a jsem ráda, že jsem je měla jen půjčené.

16.03.2022 3 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Katarína Gillerová

(SPOILER) Jde o příběh obyčejných lidí, kteří spolu jako malí vyrůstali, ale jejich cesty se rozešly na střední škole. Roman se opět setká s Olívií, až když se stane jejím šéfem. Velmi čtivá, ale předvídatelná kniha, která stojí za přečtení.

08.03.2022 4 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

(SPOILER) Kniha byla dojemná, ale ten konec mě dostal, myslela jsem si, že první kapitolu vypráví Thomas. Čekala bych větší hloubku příběhu a víc podrobností. Četla jsem již několik knih s touto tématikou a tak mohu porovnávat. Tato byla slabší, nechytla mě tak za srdce jako třeba Slavík, ale k přečtení jí doporučit mohu. Obálka je velmi povedená.

04.03.2022 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Krásná kniha odehrávající se ve dvou časových rovinách. V roce 1973 žije svůj nelehký život Tina, která stále věří, že se její manžel změní. Nakonec jí život změní až nalezený starý neodeslaný dopis. V roce 1939 prožívá Christina svojí první lásku, které bohužel nepřeje její otec ani začínající válka. Jedná se o první autorčinu knihu, ve které je více šťastných náhod a příběh je jednoduchý, ale i přesto knihu doporučuji.

25.02.2022 4 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Nádherná knížka, od které jsem moc nečekala, ale dostala jsem všechno. Krásně a čtivě napsaný příběh tří žen. Caroline je bohatá Američanka, která se vydává se svým manželem Gilbertem na cestu přes Atlantik. Na luxusní lodi Lusitania se plaví i Tess, která chce v Anglii začít nový život. Vše propojuje vyprávění Sarah ze současnosti, která hledá námět na svou novou knihu a najde víc než jen to. Knihu rozhodně doporučuji.

20.02.2022 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Opět velmi jednoduchý, ale čtivý příběh. Tentokrát šlo o vztah učitele Nolana a jeho studentky Everly, čímž se trošku odlišuje od předchozích dílů.

15.02.2022 3 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Byl to nejčtivější díl z celé série, příběh Cama a Lilith. Hodnocení celé série - odpočinkové, nenáročné čtení, které mohu doporučit i přesto, že jsem čekala maličko víc.

09.02.2022 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tento díl byl oproti předešlým celkem akční. Konec mě překvapil, ale líbil se mi. Čekala jsem ještě vysvětlení, co se stalo s rodiči Luce.

06.02.2022 3 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tento třetí díl mě bavil o něco více než díl druhý. Bylo zajímavé se s Luce vydat do jejích minulých životů.

30.01.2022 3 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Do první poloviny to bylo takové táhlé, nic se nedělo. V druhé půli už to bylo lepší, bavilo mě, jak cestovali skrz Hlasatele a závěr mě překvapil. Těším se na třetí díl, jsem zvědavá kam Luce odcestovala.

18.01.2022 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Toto je přesně ten druh fantasy co se mi líbí. I když je psáno pro mladší čtenářky, tak já jsem byla nadšená. Luce musela opustit prestižní školu a jít do polepšovny, kterou jí doporučila její terapeutka. V nové škole potká Daniela, který s ní nechce mít nic společného, ale nějaké záhadné síly jí k němu neustále přitahují. Jako kdyby ho znala odjakživa. Doporučuji a jdu číst druhý díl.

05.01.2022 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Již třetí díl ze série Začít znovu, tentokrát jsou hlavními hrdiny Sawyer a Isaac. Opět se to pěkně četlo, jedná se o velmi jednoduchý a nenáročný příběh. Bavilo mě téma focení.

24.12.2021 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Po této knize vím, že povídky už vyhledávat nebudu, jsou na mě příliš krátké. U některých jsem chtěla pokračování u jiných jsem byla ráda, že už je konec, ale určitě zde bylo více těch dobrých.

06.12.2021 4 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Nádherná kniha odehrávající se v čase Vánoc. Smutná, ale zároveň plná naděje, lásky a přátelství. Ukazuje dětem, jak důležité je, připomínat si naše blízké, kteří již s námi nejsou na tomto světě. Krásné ilustrace dokreslují příběh, který mi několikrát vehnal slzy do očí. Doporučuji.

25.11.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Věřit znovu je druhým dílem ze série Začít znovu. Příběh Dawn a Spencera se mi líbil o kousek více než příběh Allie a Kadena. Jedná se o nenáročné oddechové čtení, spíše pro mladší čtenářky. Jsem zvědavá o kom z party bude další díl.

21.11.2021 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Jako žánr je u této knihy napsán román pro ženy, ale označila bych ho spíše YA. Je to taková jednoduchá romantika, žádné překvapení se nekonalo. Tématem mi to připomnělo trilogii DIMILY. Toto bylo o hvězdičku lepší a čtivější. Doporučuji pro slečny od 15 let.

14.11.2021 3 z 5