Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Pěkné, ale něco mi tam chybělo. První díl nasadil laťku vysoko. Moje hodnocení: 3,5*.

20.02.2023 3 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

U druhého dílu ze série Elements mě překvapilo, že není ani v nejmenším spojen s prvním dílem. V knize Oheň mezi námi se bohužel řeší téma drogy a násilí. Tento díl mi nesedl, předchozí byl o hodně lepší.

16.02.2023 3 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Moc pěkně napsaný příběh, ale některé pasáže byly trošku neuvěřitelné. Každopádně se kniha četla hezky a jen tak na Tristana a Liz nezapomenu.

05.02.2023 4 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Autorka krásně popsala vánoční atmosféru i výzdobu hradu. Všichni a všechno bylo až neuvěřitelně dokonalé. Nenáročné, odpočinkové čtení.

01.02.2023 3 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Dobrodružná, poučná a vtipná kniha. Donutí vás přemýšlet, zda by to opravdu nešlo zařídit jinak a zavede na místa, kde by nikdo z nás nechtěl žít. Procestujete Asii jinak než s cestovní kanceláří. Doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

23.01.2023 4 z 5

Tajemství prachu a krve Tajemství prachu a krve Anna Beatrix Bártová (p)

Duchařinu běžně nečtu, ale tato kniha mě zaujala místem, kde se příběh odehrává a krásnou obálkou. Byla jsem mile překvapená, jde o moc pěkný příběh, kde se střídá současnost (rok 2000) s minulostí (18. století). Knihu doporučuji, já jsem si čtení užila. Pár chyb v textu a špatně zvolený font písma je chyba nakladatelství.

18.01.2023 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Nejlepší díl ze série DIMILY. Kapitoly z Tylerova dětství jsou skvěle napsané, škoda, že nebyly už v prvním díle.

12.01.2023 3 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Krásná kniha pro děti, která nezklame ani dospělého, co má rád období První republiky. Užila jsem si jí i díky nádherným ilustracím, které dokonale vystihují dobu.

26.12.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Krásná kniha, řekla bych nejlepší od autorky. Moc se mi líbilo prolínání minulosti (psáno formou deníku) se současností, kde mě zaujalo místo (Kolín nad Rýnem) i informace o parfumérii. Nellie mi byla velice sympatická a přála bych jí jiný konec, ale bohužel do jejího života přišla druhá světová válka.

19.12.2022 4 z 5

Kniha je psaná velmi rozvláčně, ale zároveň nejde do hloubky. Květnatých popisů všeho možného už tam na mě bylo moc. Konec byl překvapivý. A co se dělo potom, co Eugenie odjela do Ameriky?

04.12.2022 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Koruna byla lepší než Dcera. Konec byl velmi povedený. Jsem ráda, že to dopadlo jinak než jsem čekala. Celou sérii mohu doporučit pro všechny romantické duše.

14.11.2022 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

V této knize se téměř nic nestalo. Ani náznak nějaké akce nebo napětí. Eadlyn se seznamuje se svými nápadníky v Selekci jen proto, že ji o to požádal Maxon. Chování Eadlyn mi přišlo v pořádku, byla k tomu, že bude jednou královnou vedená od narození. Jsem zvědavá koho si nakonec vybere.

08.11.2022 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Stejně jako celá série, má i tato kniha povídek krásnou obálku. Líbily se mi i ilustrace uvnitř knihy. Bohužel mi některé povídky přišly naprosto zbytečné a nudné. Zajímavé byly povídky Miláček a Druhé výročí.

27.10.2022 3 z 5

První První Kiera Cass

Třetí díl mě bavil stejně jako Selekce a Elita. I když víte kam příběh směřuje, stejně vás dokáže překvapit. Těšila jsem se na konec, ale na mě byl málo rozepsaný. Celkové hodnocení: velmi povedená trilogie pro mládež.

21.10.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl byl pěkný, bylo tam pár nečekaných zvratů, ale trošku mě štvala America, jak se nedokázala rozhodnout. Bylo nefér dávat naději Aspenovi i Maxonovi zároveň. Knihu doporučuji nejen pro kategorii YA.

10.10.2022 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásné oddechové čtení i přesto, že konec je předvídatelný, ale třeba mě další díly něčím překvapí. Velmi zajímavé je prostředí daleké budoucnosti i charaktery hlavních postav. America mi byla sympatická.

01.10.2022 4 z 5

Vysněná princezna Vysněná princezna Elizabeth Thornton

Tento milostný historický příběh s detektivní zápletkou se moc hezky četl. Gwyn a Jasona jsem si oblíbila. Knihu doporučuji.

29.08.2022 3 z 5

Violette Violette Jane Feather

Tuto historickou romanci doporučuji, Julian i Tamsyn mi byli sympatičtí a kniha se hezky četla.

16.08.2022 3 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Jednoduchá, milá vánoční romantika. Při čtení se mi chtělo odjet do Norska. Nejoblíbenější postavou byl Ben.

26.07.2022 3 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Poznat Marcusovu minulost bylo skvělé, i když trošku víc akce by neuškodilo. Zato dějová linka ze současnosti o Phoebe mě vůbec nebavila, až na konec, který byl pěkný. Bylo fajn se na chvíli vrátit za Dianou a Matthewem i když se vše točilo jen kolem dvojčat.

19.07.2022 3 z 5