Violette

Violette https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35608/bmid_violette-v7B-35608.jpg 4 19 5

V série

< 6. díl

Všetko zlé je na niečo dobré... V okamihu, keď mladučkú Cecile Penhallanovú prepadnú španielski zbojníci, netuší, že vďaka tomu nájde svoju životnú lásku. A podobný osud postretne po rokoch aj jej temperamentnú dcéru Tamsyn, ktorú kvôli fialovej farbe očí a krehkej postave prezývajú La Violette - Fialka. Dobrodružný život, ktorý viedli Tamsynini rodičia, zanechal na nej nezmazateľné stopy. Jej neskrotná povaha a zmysel pre spravodlivosť ju nútia pomáhať španielskym povstalcom v boji proti Napoleonovi. Jedného dňa sa dostane do zajatia, z ktorého ju vyslobodí plukovník Julian Saint Simon - ale len preto, aby jej znalosti mohli využiť Angličania. Vzápätí sa rozkrúti kolotoč udalostí, pretože Tamsyn nie je ochotná stať sa poslušnou figúrkou na šachovnici mocných mužov.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Wist

Violet , 1995

Kniholenka9
16.08.2022 3 z 5

Tuto historickou romanci doporučuji, Julian i Tamsyn mi byli sympatičtí a kniha se hezky četla.

pegasek
16.07.2022 5 z 5

Při této knize jsem se skvěle bavila. Humor, erotika, sarkasmus, napětí, zápletky a i láska.

Květinka008
28.09.2018 5 z 5

Vše na pravém místě - sympatické postavy, hlavní hrdinka odvážná a lehce přidrzlá potvora, zajímavé prostředí, věrohodnost příběhu a jeho ukotvení v konkrétní době... Oddechovka na pár večerů po náročné práci. Takhle kniha by si zasloužila víc než vydání v levné edici.

DaPo
26.02.2018 4 z 5

Líbil se mi námět založený na historických událostech dané doby, reálnost prostředí, skvěle propracované povahové rysy hrdinů - škrobenost a chladné chování Angličanů, temperament a bezprostřednost hlavní hrdinky... jediná výtka... některé dějové situace mi přišly zbytečně krátké - málo rozvinuté; některé zase autorka zbytečně moc rozepisuje... knihu jako celek doporučuji...

Andulienka
05.02.2013 5 z 5

Pri tejto knihe som sa aj bavila...hmm, fakt dobre napísané. Dlho, predlho mi ležala v knižnici a neľutujem, že som sa ju rozhodla konečne prečítat. Mala v sebe všetko, čo vyžaduje ženská duša :)

Kniha Violette je v