Labutí dům

Píšou se 20. léta 20. století a Československem hýbe technický pokrok. Automobilismus, filmový průmysl i módní salony jen kvetou a všude se vznáší naděje a sny. Má je i trojice dětí, které svede osud dohromady: Rézi, která vypomáhá s úklidem v Labutím domě, miluje svět módy, její spolužačka Madla by ráda byla lékařkou a učeň Pavel se chce za každou cenu stát konstruktérem automobilů. Uskuteční své odvážné plány, i když se jim do cesty staví různé překážky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481817/big_labuti-dum-fQG-481817.jpg 4.85

Kniha Labutí dům

dagmar7365
předevčírem

Moc krásná kniha. Pokud jste milovníkem filmů pro pamětníky, nepotřebujete žádná přehnaná dramata, chcete si jen tak číst a snít o první republice, doporučuji. Ač dětská kniha, s radostí jsem si ji přečetla. Vše doplňují moc pěkné a detailní ilustrace.
Umím si představit, že by kniha Labutí dům měla pokračování a na osudech hlavních hrdinů čtenáře provedla druhou světovou válkou a následujícími událostmi. Potenciál na to má.

Plysolida
30. listopadu

(+ SPOILER) krásná pohádka, kde se všechno všem podaří, když se snaží a jsou poctiví :D
Nádherné ilustrace.

agatha2
25. listopadu

V celé knize je všudypřítomná atmosféra první republiky, atmosféra filmů pro pamětníky, umocněná úžasnými ilustracemi. Je zde naprosto věrně zachyceno, jak se tehdy žilo nejen privilegovaným, ale i dělníkům, živnostníkům. Kniha je hodně zaměřená na módu a prostředí módního salonu, což jsem já jako žena velice ocenila. Moc se mi líbily úvahy Rézi o tom, jak by se měly děti chovat ke svým rodičům - velice zajímavé a velmi poučné. Docela by mě zajímalo, co na knihu budou říkat mladí/malí čtenáři, nicméně mně udělala neskutečnou radost. Asi by bylo úplně nejlepší pro lepší pochopení kontextu a reálií doby, ve které se kniha odehrává, kdyby byla čtena společně – rodič s dítětem, protože toto je příběh, o kterém může vzniknout hezká debata. Rozhodně jsem knihu nečetla naposled, už teď je mi po příběhu smutno. A ještě jednou musím oběma dámám poděkovat za potěchu duše a vlastně i oka.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Regom
20. listopadu

Asi nejhezčí dětská kniha, kterou jsem za poslední měsíce četl.