Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Celkem čtivá kniha pro mladé čtenářky, která je napsaná jednoduše. Emoni je velmi mladá maminka, která se snaží jít za svým snem o vaření a při tom zvládat školu a péči o dceru a domácnost.

05.10.2023 3 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Příběh mě velmi mile překvapil i přes to, že jsem čekala něco jiného. Jasmíně do života jako blesk z čistého nebe vstoupí závažné onemocnění. Dokáže se s ním vyrovnat sama? Pomůže jí její nový soused Oskar nebo tajemný muž z minulosti Joachim, který tvrdí, že přišel z roku 1836? V knize jsou krásně popsané historické události v Lomné i uvěřitelné cestování časem. Jedná se o romantickou knihu se špetkou fantasy a za mě jí mohu doporučit.

25.09.2023 5 z 5

Dočasná milenka Dočasná milenka Susan Johnson

Velmi jednoduchý nepropracovaný příběh.

19.09.2023 2 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Takové knihy chci číst. Jde o beletrizovaný životopis známé trenérky koní a pilotky Beryl Markhamové. Kniha je krásně napsaná, doporučuji.

23.08.2023 5 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Krásné zakončení celé série. Za mě byl tento díl nejhezčí. Mezi Ambrou a Tomem to jiskřilo hned od začátku. Krásná zasněžená švédská krajina vytvořila tu správnou atmosféru pro romantický příběh.

09.08.2023 4 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Příjemné letní čtení. Příběh Alexandera a Isobel se mi líbil víc než první díl. Kdo má rád tento žánr, tak nebude zklamán.

25.07.2023 4 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Příběh Davida Hammara a Natalie De la Grip se odehrává ve Švédsku, což pro mě byla příjemná změna. Bylo zajímavé nahlédnout do švédského finančního světa. Jde o nenáročné oddechové čtení.

11.07.2023 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Krásně napsaná kniha. Historická sága rodiny Moralesovy ze severního Mexika. Některé pasáže byly trochu delší, na konci jsem brečela, ale jsem ráda, že jsem tuto knihu četla.

11.06.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky a než si přečtu další, tak si musím dát pauzu. Je to opět skvěle napsané, ale část té ponurosti jako by ve vás zůstala. Konec by mohl být více rozepsaný, ale chápu ho, je součástí konceptu celé knihy.

31.05.2023 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Knihy Kate Mortonové mám ráda a po přečtení recenzí jsem měla obavy ze čtení její poslední knihy Hodinářova dcera. Ale tohle je přece její styl. Složitě propletený příběh, který se postupně rozmotává. Postav je sice více a při čtení musíte přemýšlet v jakém jste čase, ale ani jedna tam není navíc. Jak to dopadlo s Elodie si může čtenář jen domýšlet. Tady by si příběh zasloužil pár stránek navíc. Kniha se mi líbila a mohu ji doporučit.

27.05.2023 5 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Bylo to smutné, ale zároveň motivační čtení. Nedokážu si vůbec představit, jak se cítí člověk, kterého nepoznává vlastní matka. Kniha mě donutila zamyslet se nad vlastním životem.

12.05.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tato kniha se mi líbila a budu si jí dlouho pamatovat. Autorka poutavě vypráví příběh řeckých uprchlíků, kteří v roce 1948 našli azyl v Československu. Občanskou válkou rozdělené Řecko opustila i Sotiria, jejíž příběh sledujeme celých 70 let. Doporučuji.

06.05.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Sedl mi styl psaní i gradace příběhu. Kniha by klidně mohla být povinnou četbou pro studenty středních škol, protože je to citlivě napsaný příběh o válečném utrpení. Doporučuji.

28.04.2023 5 z 5

Módní salon Módní salon Julia Kröhn

Tři ženy a tři různé osudy, to by bylo fajn, ale nedokázala jsem se vžít ani do jedné. Dost dlouho jsem si musela dávat pozor, o které zrovna čtu. Chybělo mi trochu akce, ale bavilo mě číst o módě. Čekala jsem, že toto téma bude více rozepsáno, vzhledem k názvu knihy.

23.04.2023 3 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

Moje první kniha od autorky. Líbila se mi, hezky se četla. Kniha o mezilidských vztazích a o tom jaký vliv na člověka má výchova a prostředí ve kterém vyrůstá. Asi nikdy nepochopím ženy, co zůstávají s takovými muži, jako byl Albert Gabriel.

10.04.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se moc hezky četla, bylo tam plno popisů přírody a ke konci i trochu napětí. Kyu jsem si oblíbila a fandila jsem jí. I když tam byly nějaké náznaky, jak to dopadne, tak mě konec překvapil.

04.04.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Nádherně napsaná kniha u které jsem si několikrát musela utírat slzy, abych mohla číst dál. Jednoznačně nejlepší díl ze série Elements. Lucille a Grahama jsem si oblíbila.

28.03.2023 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Dobrodružná kniha o vážném tématu. Při čtení se budete smát nahlas. Rudolf Havlík prostě umí psát. Doporučuji.

23.03.2023 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Krásně napsaná kniha, trošku smutná, ale zároveň plná naděje. Autorka skvěle popsala život u cirkusu v Americe ve třicátých letech. Knihu rozhodně doporučuji.

15.03.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Autor píše velmi zajímavě, ale těch postav už tam na mě bylo moc. Například Xavier a jak to s ním dopadlo? Nepochopila jsem jak Druhá šance souvisí s portály a dómy. Po dočtení se mi hlavou honí plno nezodpovězených otázek. Sci-fi asi nebude žánr pro mě.

05.03.2023 3 z 5