Žár a led

Ambra Vinterová sní o skvělé kariéře ve významném švédském deníku, kde pracuje už několik let jako řadová novinářka. Kvůli práci přijíždí těsně před Vánoci do rodného městečka Kiruna na samém severu Švédska. Jde o druhořadý, nezajímavý úkol a Kiruna je navíc právě v prosinci snad nejtemnější místo na světě. Ambřiny vzpomínky na hrozné zážitky z dětství v pěstounské péči to ještě umocňují. Přesto ale právě tady potká muže, který ji silně přitahuje. Tom Lexinton opustil vojenské speciální jednotky a stal se bezpečnostním expertem. Stále ho však trápí noční můry z poslední mise v Čadu, kde málem přišel o život, a trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Pronásleduje ho i marná touha po Ellinor, která mu zlomila srdce. Setkání s Ambrou mu do života přináší příslib světla a žáru – kdyby se odvážil nechat všechno, co ho trápí, za sebou. Ambra se přinutí postavit ke své bolestné minulosti čelem a odhalí příběh, z něhož se nečekaně může stát celonárodní sólokapr. Ona i Tom se musí rozhodnout, zda dají svému vztahu šanci. Žár a led je poslední díl trilogie o silných ženách – skvělé firemní právničce Natalii De la Grip, humanitární pracovnici Isobel Sorensenové či novinářce Ambře Vinterové. Každý díl má svou nepřehlédnutelnou hlavní hrdinku, nezávislou ženu se silnou osobností, nadšením pro svou práci a sex-appealem, který konečně objeví ten pravý. Ponořte se do jejich nezapomenutelných příběhů, které mají všechny atributy dobrého čtení, od zajímavých, vícevrstevných hrdinů až po nečekané zápletky a rychle se odvíjející košatý děj v nevšedním prostředí, ať už jde o vysoké finance a byznys, humanitární pomoc v Africe nebo švédský sever....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412855/zar-a-led-EuL-412855.jpg 4.513

Nepřátelé a milenci (3.)

Vydáno:, Metafora

En enda risk (2016)

Kniha Žár a led

Lofda

První dva díly jsem si zopakovala a těšila jsem se moc, až si přečtu i tento závěrečný díl. Přemýšlela jsem chvíli, jestli opět hodnotit plným počtem, ale ano, pět hvězdiček si zaslouží :-) Moc se mi líbí, že autorka vymyslela úplně jiný příběh, od předchozích se lišil téměř ve všem a zklamaná rozhodně nejsem. Poprvé jsem se "podívala" i severněji než do Stockholmu a doufám, že někdy třeba i já uvidím na vlastní oči polární záři, je to můj sen. Vždyť díky knížkám této autorky mě kdysi napadlo, že bych chtěla vidět Stockholm a letos to vyšlo. Je to krásné město, které stojí za návštěvu a navíc je fajn, když si místa popsaná v knize dokážu představit. Tentokrát mě moc nebavil příběh druhé dvojice, ale nevadí, Tom a Ambra mi to vynahradili.. Ne vždy mi Tomovo chování sedlo, ale do příběhu to patřilo a nějaké drama prostě nemůže chybět ;-) Víc už neprozradím, přečtěte si, doporučuji!

LenRan

ANO, toto byl úžasný díl a krásné zakončení série. Drsňák Tom a bojovnice Ambra, oba s těžkou minulostí a ránami, které si pomohli navzájem vyléčit. Krásný příběh.

pro ženy

Simona Ahrnstedt