Oheň a voda

Oheň a voda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361136/bmid_ohen-a-voda-nai-361136.jpg 4 213 45

Nepřátelé a milenci série

Komu otevřete svou třináctou komnatu? ALEXANDER DE LA GRIP je známý z bulvárního tisku a blogů zaměřených na společenské drby jako bohatý playboy, dekadentně rozhazující peníze po celém světě. Většinu svých dnů tráví zotavováním se z předcházejících nocí. Na kontě má dlouhý seznam svedených krásek a zdá se, že ho ve skutečnosti nezajímá nic a nikdo. ISOBEL SORENSENOVÁ pracuje jako dobrovolná lékařka pro organizaci Lékaři bez hranic v utečeneckých táborech, válečných zónách i na místech nejhorších katastrof. Právě se chystá odjet do dětské nemocnice v Čadu, kterou provozuje nadace založená jejím dědečkem. Je zcela oddaná humanitárnímu poslání, a tak ji znechutí, když Alexander, jako jeden z hlavních sponzorů, zadržuje finanční prostředky potřebné pro další chod nadace. Má to být snad odplata za to, že je jedinou ženou, která ho kdy poslala k čertu? Navzdory tomu, že oba představují zcela odlišné, neslučitelné světy, přeskočí mezi Alexandrem a Isabel velmi záhy jiskra přitažlivosti. Když jeden druhého dotlačí až na samý kraj myslitelné hranice, ukáže se, že pravda je mnohem složitější a zdání většinou klame. BOLEST, LÁSKA, DŮVĚRA, ZRADA. Co zvítězí, když se z bezpečnosti stane prázdné slovo bez významu? Svižný román plný skandálních odhalení, jiskřivé erotiky a napínavého děje, který čtenáře zavede do Švédska, New Yorku i afrického Čadu. Po romanci Nepřátelé a milenci je druhým dílem úspěšné trilogie.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

En enda hemlighet , 2015

Nattali.ka
Nattali.ka
05.11.2023 2 z 5

(SPOILER) Po prvním díle, který se mi moc líbil jsem dlouho sháněla tento druhý díl a když jsem ho konečně sehnala, příběh Isobel a Alexandra pro mě byl velkým zklamáním. Postava Isobel mi byla od začátku nesympatická, asi ani nedokážu vysvetlit čím konrétně, ale ani Alexander na mě nepůsobil jako ten nezodpovědný floutek, jak byl okolím vykreslován. Možná i kdyby to byl klasický příběh dobývání bohatého mládence úspěšné doktorky bylo by to čtivější. Když vyjde na povrch tajná stránka doktorky alá její erotické choutky a záliby, tohle nebyl vůbec můj šálek kávy a od té doby jsem se k dočtení knihy musela nutit. Vyhrocený závěr z prostředí Čadu byl očekávaný, ale celá operace dost nerealistická a nedořešená. V knize se v malé miře odehrává i druhá dějová linka Petera a Giny a jejich kapitoly mě bavily dokonce více než hlavní dějová linka. Epilog s odkazem na další knihu mě jako čtenáře zaujal a další knize dám ještě šanci.

Kniholenka9
Kniholenka9
25.07.2023 4 z 5

Příjemné letní čtení. Příběh Alexandera a Isobel se mi líbil víc než první díl. Kdo má rád tento žánr, tak nebude zklamán.

Michelleee
Michelleee
15.06.2023 5 z 5

Lékařka ISOBEL a ALEXANDER DE LA GRIP. Druhý díl byl pro mě zajímavější. Spoustu věcí se tu odehrávalo. Mělo to od všeho trochu. V pozadí se odehrával i příběh Petera a Giny. Těším se na pokračování.

Ulrika
Ulrika
07.01.2023 4 z 5

Musím říct,že 2.dil ze série mě tolik jako první díl nenadchnul. Ani Isabel ani Alexandr mě jako postavy nenadchly. Hvězdičku navíc dávám za dějovou linku Petera a Giny️

Mruskulka
Mruskulka
11.08.2022 4 z 5

Pěkné pokračování příběhu rodiny de la Grip. Tentokrát v hlavní roli Alexandr. Příběh hezký, romantický, nechybělo napětí. Strašně mi vadila matka Isabel, ale tak to měla autorka v plánu.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
13.01.2022 4 z 5

Dělat dobro nestačí. Musíme taky dělat to, co je správné.

Je snadné udělat impulzivní rozhodnutí, protože v tu chvíli to člověku připadá správné. Ale musíme vždycky myslet na to, jaké důsledky to přinese dlouhodobě.

Všichni lidi mají povinnost dělat to nejlepší, co můžou nikdy není pozdě.

Člověk musí mít vizi.

Lidi nemáme hodnotit moc rychle. První dojem vždycky lže.

Dlouho jsem se nemohla začíst do příběhu. Ale velmi se mi líbilo téma doktorů bez hranic. Drsný, ale velmi hezký.

Vendulik
Vendulik
09.01.2022 odpad!

Knihu jsem nakonec odložila. Moc zdlouhavé a celkově o ničem.

Pavli19
Pavli19
07.01.2022 1 z 5

Bohužel jsem se nemohla do knihy začíst. Velmi popisné, zdlouhavé. Odložila jsem, nedočetla.

P-puma-
P-puma-
02.11.2021 4 z 5

Příjemné překvapení, zase pod lacinou obálkou se skrýval velmi propracovaný a hezký příběh.

martina1797
martina1797
10.04.2021 5 z 5

Tohle bylo opravdu super, u prvního dílu mi chvilku trvalo se začíst, ale tento příběh mě bavil od začátku. Možná i proto, že postava Alexandra mi byla hrozně sympatická už z předešlého dílu. Tak trošku zlobivý hoch se srdcem na správném místě, prostě ta správná kombinace. Příběh byl napínavý se spoustou zvratů a překvapení. Jsem zvědavá na pokračování.

Evka3814
Evka3814
24.02.2021 5 z 5

Super čtení,Alexandera a Isobel jsem si hned oblíbila. Hlavně Isobel za to co dělala. Musím ale říct že jsem byla strašně zvědavá na vývoj Petera a Giny. Jsem ráda že to dopadlo jak to dopadlo,i kdyz to bylo jasné;) Takže hurá na další díl s Tomem

Opatov
Opatov
27.09.2020 3 z 5

Jak se mi líbil první díl, tak druhý díl hodně drhnul. Jediná zajímavá linie příběhu pro mě byl vztah bratra Natálie a somálské dívky. Stěží jsem dočetla do konce.

rosalindaaa
rosalindaaa
08.08.2020 4 z 5

Tento díl mě bavil víc než první,a přišel mi i více erotický

pavlikova9332
pavlikova9332
13.05.2020 5 z 5

Krásný napínavý příběh. Jsem ráda že se autorka zmiňuje i o dalších postavách. Tak a zed hurá na další díl. Opět usnu až ráno

Domca94
Domca94
12.01.2020 4 z 5

Bratr Natalie z Nepřátel a milenců. Jeho příběh je pojat zcela odlišně. V některých místech to sice drhlo, ale i tak byla kniha čtivá a jakmile jsem se do ní začetla, tak nešlo přestat. :)

Pralinka1910
Pralinka1910
06.01.2020 5 z 5

Pokud odmyslím pomalu se rozjíždějící začátek, tak mne se kniha velmi líbila. Velmi oceňuji psychologické aspekty chování jednotlivých postav a utváření osobností výchovou v dětství. Z knihy je poznat, že autorka se zabývá psychologií. Zároven je příběh velmi dobře vyprávěn. Detailně popisované erotické scény, mne po přečtění prvního dílu Nepřátelé a milenci, už nepřekvapily. Třetí díl Žár a led hodnotím jako nejslabší z celé serie, ale přes to se jedná o čtivé příběhy. Za mne doporučuji.

Shanib
Shanib
18.12.2019 3 z 5

První díl naprosto zbožňuju a už jsem ho přečetla dvakrát. Nemám mu vůbec co vytknout. Na příběh Alexandera jsem se moc těšila, protože měl velký potenciál. Ten ale nakonec nebyl vůbec využit. Z rebela se stal nudný týpek a k Isobel jsem si vůbec nedokázala najít cestu. Občas mi byla až nesympatická. To jestli spolu skončí nebo ne mi bylo jedno. Příběh byl často překombinovaný a občas jsem si říkala, proč to tam proboha ta spisovatelka dává? Div že se tam neřešily všechny možné problémy světa.

Kačaba79
Kačaba79
09.09.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více jak první. Také se mi líbil příběh rodiny, který mne v prvním díle přišel useknutý.

lusitta05
lusitta05
12.08.2019 4 z 5

Druhá časť pre mňa nemala až také grády. Isobel mi išla trochu na nervy dve tretiny knihy, chvíľami som sa až premáhala čítať ďalej. Scéna v byte Eugena- vôbec mi to nepripadalo vzrušujúce, skôr trápne až smiešne. Alexander sa mi páčil, ale divná Isobel mi k nemu akosi nepatrila. Úplné protiklady. A Peter a Gina, neverím v takú Peterovu zmenu, ale bolo to také oživenie. Ku koncu sa zrazu všetci zmenili k lepšiemu. Aj tak sa ale teším na ďalší diel.

smardice
smardice
03.06.2019 4 z 5

Nebylo zas tak špatné, uvidíme, zda další díl se bude týkat nejen Petera a Giny, ale i Toma. Docela se těším.

pro ženy erotika

Simona Ahrnstedt