Oheň a voda

Komu otevřete svou třináctou komnatu? ALEXANDER DE LA GRIP je známý z bulvárního tisku a blogů zaměřených na společenské drby jako bohatý playboy, dekadentně rozhazující peníze po celém světě. Většinu svých dnů tráví zotavováním se z předcházejících nocí. Na kontě má dlouhý seznam svedených krásek a zdá se, že ho ve skutečnosti nezajímá nic a nikdo. ISOBEL SORENSENOVÁ pracuje jako dobrovolná lékařka pro organizaci Lékaři bez hranic v utečeneckých táborech, válečných zónách i na místech nejhorších katastrof. Právě se chystá odjet do dětské nemocnice v Čadu, kterou provozuje nadace založená jejím dědečkem. Je zcela oddaná humanitárnímu poslání, a tak ji znechutí, když Alexander, jako jeden z hlavních sponzorů, zadržuje finanční prostředky potřebné pro další chod nadace. Má to být snad odplata za to, že je jedinou ženou, která ho kdy poslala k čertu? Navzdory tomu, že oba představují zcela odlišné, neslučitelné světy, přeskočí mezi Alexandrem a Isabel velmi záhy jiskra přitažlivosti. Když jeden druhého dotlačí až na samý kraj myslitelné hranice, ukáže se, že pravda je mnohem složitější a zdání většinou klame. BOLEST, LÁSKA, DŮVĚRA, ZRADA. Co zvítězí, když se z bezpečnosti stane prázdné slovo bez významu? Svižný román plný skandálních odhalení, jiskřivé erotiky a napínavého děje, který čtenáře zavede do Švédska, New Yorku i afrického Čadu. Po romanci Nepřátelé a milenci je druhým dílem úspěšné trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361136/ohen-a-voda-nai-361136.jpg 4101

Nepřátelé a milenci (2.)

Vydáno:, Metafora

En enda hemlighet (2015)

Kniha Oheň a voda

smardice

Nebylo zas tak špatné, uvidíme, zda další díl se bude týkat nejen Petera a Giny, ale i Toma. Docela se těším.

NicNedaNicNema

Oba díly docela bavily.
Jak tento, tak i předchozí.
I když upřímně příběh Petera a Giny se mi v té knize moc nelíbil až příliš se motal do hlavního příběhu, možná kdyby byl zvlášť, tak by se zalíbil.
Upřímně doufám, že u nás následující díl vyjde. Trochu jsem i tušila, že by epilog mohl být takový jaký je a vzhledem k tomu, že tu postavu, které se týká jsem si dost za tu dobu série oblíbila, by byla škoda, kdyby nevyšla.

prcek19

První díl byl lepší..ale velké plus dávám za to, že se v pozadí odehrával příběh Petera a Giny..mínus naopak u mě za tu kapitolu v bytě Eugena..musím říct, že to nebylo nic pro mě a byla sem ráda, že se to v knize už znovu neobjevilo..jinak se kniha četla dobře

Lofda
30.12.2018

Obsahuje spoiler! Nevím, který díl mě bavil víc, ale rozhodně druhý díl nezklamal! Dle některých komentářů jsem čekala sestupnou kvalitu, ale u mě to tak nebylo. Isobel a Alexander mě bavili moc, i když jejich vztah byl pro mě zvláštní a jejich hrátky ne tak úplně podle mého gusta, ale proč ne? Hodně jsem četla opěvovat vztah Giny a Petera, ale nemůžu si pomoct, až tak úplně jsem to nechápala. Že by Peter prošel až takovou proměnou? Navíc mezi nimi bylo tolik rozdílů, ať už věk, barva pleti, společenské postavení, přístup rodiny.. Připadalo mi to dost nadnesené a zidealizované.. Zrovna tak Isobel a její pro mě naivní snaha změnit svět. Rozumím tomu, lékařka.. Navíc ve Švédsku na to mají asi opravdu jiný pohled než my. Ale jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo, hlavně ohledně Mariuse, protože někdy možná tím, že změníte jeden život, "spáchate" víc dobra než se může zdát ;-) Najde se určitě někdo, kdo by oponoval, že ho neměla vytrhnout z jeho prostředí atd., ale já jsem ráda, že to bylo napsáno jak bylo a za mě palec hore. Celkově se mi knížka moc líbila, hodně se tam dělo, nepřipadala mi překombinovaná, mě to bavilo! Ne asi úplně reálná, ale já nechci číst něco přehnaně obyčejného ;-) Takže za mě plný počet a opravdu doufám, že vyjde i třetí díl, protože se těším na příběh Toma!

Mark.
30.12.2018

Asi v polovině knihy jsem se zadrhla. Jejich postelové hrádky nebyly natolik procítěné abych měla pocit, že si to užívá i autorka. Přišlo mi, že ji tento typ nebyl natolik blízký, aby mne dokázala vtáhnout do děje. Ale výpravy do Čadu a s ním spojené přípravy jsem četla se zápalem.
Děj Petera mně místy bavil více než Isobel a Alexandra. Autorka nás již v předešlém díle připravovala na tehdejší nespokojenost Petera se svým zivotem a ráda jsem četla jeho změny.

Všechny dečka udělali pravý opak toho, k čemu je rodiče vedli.

Epilog byl velmi lákavý, musela jsem si aspoň přečíst anotaci knihy na autorčiných stránkách a budu doufat, že kniha vyjde i u nás.

HedušKoč
12.10.2018

No nevím,i přes vysoké hodnocení jsem knihu nedočetla. Což nedělám vůbec ráda.

LenRan
10.10.2018

Druhý díl se mi líbil o trochu víc, oba příběhy, jak Petera tak Alexandera, jsem si užila se vším všudy, ale jako u prvního dílu, mi vadil překlad. Každopádně už se těším na další pokračování.

Petra38
09.09.2018

skvěla kniha, líbila se mi změna, která proběhla s hlavním hrdinou a úplně jsem se do něj pobláznila. skvěly. kdo by nechtěl krasného,bohatého a odhodlaného muže, který Vás miluje ?:) žě ?

pro ženy

Simona Ahrnstedt