Létala jsem za sluncem

Afrika na počátku 20. století, Keňa… Místo, kde domorodý svět černých bojovníků naráží na uhlazenou společnost aristokratických osadníků. Bělošské děvčátko uprostřed černé Afriky. To je Beryl, kterou matka v útlém dětství opustila a zanechala ji samotnou s otcem na koňské farmě. Po nezdařeném manželství se zoufale zamiluje do charismatického lovce Denyse Finche Hattona, milence a přítele slavné baronky Blixenové. Ano, té svérázné dámy, kterou proslavila kniha Vzpomínky na Afriku. Společenský skandál donutí Beryl uprchnout do Anglie. Po návratu do Keni už ale nic není jako dřív. Kde je její místo na zemi? Jenomže ono vůbec není na zemi. Je na obloze. V kabině letadla. Učí se ovládat stroj. Být nejlepší. Přeletět Atlantik. Doletět až ke slunci. Zlomit osud....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280984/big_letala-jsem-za-sluncem-UVA-280984.jpg 4.3136
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Metafora

Circling the Sun, 2015

Kniha Létala jsem za sluncem

Nočnípták

Ke čtení mě zlákalo, že se zde setkáme mimo jiné také s postavou Denyse Finche a hraběnky Blixenove, jak se psalo v recenzi. Pak jsem dostala strach, že to bude červená knihovna. Uf, nebyla. Milostné eskapády Beryl jsem přežila a kniha se mně líbila. Létání zde až tak moc nebylo, ale koně mám také ráda.

Antena
29.12.2021

Na knihu jsem narazila náhodou a příběh mě pohltil. Kniha se čte sama. Život hrdinky je velmi zajímavý a hlavně skutečný. Bavilo mě vyhledávat další informace o lidech, kteří v příběhu vystupují i o hrdince samotné. Ráda bych si přečetla knihu od Beryl Markham, ale bohužel je opět pouze v angličtině. Její chování nebylo vždy správné, ale kdo v životě nedělá chyby. Kdyby se podřídila společnosti nikdy by nedokázala, co dokázala např. přeletět Atlantik. Tyto příběhy se mi líbí. Hlavně není o těchto lidech slyšet. Alespoň touto formou se dostanou do povědomí společnosti.

Sarriii
05.09.2021

Čtivě napsáno. Příběh mě bavil, ikdyž o létání téměř vůbec nebyl. Byl hlavně o životě, jeho zvratech, "láskách" a citovém zmatku hlavní hrdinky Beryl. Kniha ukazuje život a společenské poměry v Keni na začátku a v první polovině 20. století. Velká část je taky o trénování koní (nejdříve jejím otcem a pak i Beryl). Oba byli houževnatí, nevzdali se a nakonec se jim povedlo vyhrávat. Konec knihy na mě působil dost rozpačitě a měl pachuť smutku a tragiky

Balenka
02.05.2021

Mne tento románový životopis vôbec neulahodil. Predpokladala som, že idem čítať knihu o známej pilotke a v podstate 95% knihy je o tom, ako sa hlavná hrdinka venuje trénovaniu koní.. Druhou vecou, ktorá mi prekážala je to, že bohužiaľ hlavná hrdinka mi nebola vôbec sympatická, jej postoj k životu, rodinu.. Za mňa teda nie :(

Alizon
29.04.2021

Ctiva kniha o neobycejne zene, o ktere se moc nevi, i kdyz mela na konte minimalne dve prvenstvi (jako pilotka a jako trenerka koni). Byl by z toho take pekny film - jako Vzpominky na Afriku. Za me spokojenost. Jak pisou jini ctenari, kniha je spise nez o letani (i kdyz tak kniha zacina a konci) o "ceste k nemu", o zivote v Africe a o konich. No a k tomu spousta milostnych pletek ( zadna prehnana cervena knihovna nastesti). Vse zaramovane v poutavych realiich kolonialni Keni.

encyklopedie
30.03.2021

...přestože už nechci, zase jsem se po roce zapojl do hádání.... ještě nevím jestli správně, ale dal jsem tuhle knihu.... mám rád knihy a filmy z Afriky ....takže tohle má samozřejmě 100%

evikt
29.03.2021

Krasna ctiva kniha o zene ktera je nespoutana, jako Afrika sama, kde zije.. Nedavno jsem po ni sahla podruhe a ten pribeh mne opet dostal.. Zena ktera si dela co chce, nenecha se spoutat dobou a nazory ostatnich.

knihomolmarci
01.08.2020

Nádherná kniha, člověk se ocitá v Africe a s hlavní hrdinkou prožívá její nelehký život. Hlavní hrdinka sice dělá spoustu blbostí co se vztahů týče, ale je houževnatá a cílevědomá. V knize je hodně témat k zamyšlení. Určitě doporučuju a chystám se na Pařížskou manželku od stejné autorky :-)))