Létala jsem za sluncem

Létala jsem za sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280984/mid_letala-jsem-za-sluncem-UVA-280984.jpg 4 162 62

Afrika na počátku 20. století, Keňa… Místo, kde domorodý svět černých bojovníků naráží na uhlazenou společnost aristokratických osadníků. Bělošské děvčátko uprostřed černé Afriky. To je Beryl, kterou matka v útlém dětství opustila a zanechala ji samotnou s otcem na koňské farmě. Po nezdařeném manželství se zoufale zamiluje do charismatického lovce Denyse Finche Hattona, milence a přítele slavné baronky Blixenové. Ano, té svérázné dámy, kterou proslavila kniha Vzpomínky na Afriku. Společenský skandál donutí Beryl uprchnout do Anglie. Po návratu do Keni už ale nic není jako dřív. Kde je její místo na zemi? Jenomže ono vůbec není na zemi. Je na obloze. V kabině letadla. Učí se ovládat stroj. Být nejlepší. Přeletět Atlantik. Doletět až ke slunci. Zlomit osud.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Metafora

Circling the Sun , 2015

Alex.Barunka
23.04.2016 5 z 5

Snad poprvé jsem chtěla, aby byla kniha delší. Je napsána neuvěřitelně čtivě, a příběh Beryl, ač mnohdy vystavěn na vymyšlených částech, byl tak působivý, že opravdu lituji, že jsem u knihy nemohla zůstat déle.
Kniha je plná citu, plná Beryl, plná emocí a Beryl, až je škoda, že některé postavy a zápletky vůbec nepůsobí důležitě.

Marselle
12.04.2016 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha, která mě doslova pohltila. S Beryl se život vůbec nemazli, a ona se rozhodla se s ním také nemazlit. Udělala si ho podle sebe, i když jí to stálo vše co milovala, a co pro ni bylo v životě nejdůležitější. Jsem velice ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst, určitě ji brzy vezmu znovu.