Létala jsem za sluncem ekniha

Pilotka Beryl Markhamová, baronka Blixenová, jejich milenec Denys Finch Hatton... a vzpomínky na Afriku Keňa na počátku 20. století... Místo, kde domorodý svět černých bojovníků naráží na dekadentní aristokratickou společnost. Bílé dítě uprostřed černé Afriky.To je Beryl, kterou matka v dětství opustila a zanechala ji s otcem na koňské farmě. Jeho nekonvenční výchova učinila z Beryl odvážnou, nekonvenční mladou ženu. Jenže i to nejdivočejší dítě musí dospět, a tak i jí život ukáže svou horší tvář. Krach farmy, jeden katastrofální vztah za druhým... Beryl si vezme do hlavy, že bude dělat to, co umí nejlépe: trénovat vítěze koňských dostihů. V manželství ale prohrává. Zvlášť když se zoufale zamiluje do charismatického Denyse Finch Hattona, milence slavné baronky Blixenové. Ano, té Karen Blixenové, svérázné dámy, kterou proslavila kniha Vzpomínky na Afriku. Beryl hledá své místo na zemi. Jenomže ono vůbec není na zemi. Je v oblacích. V kabině letadla. Chce být nejlepší. Přeletět Atlantik. Doletět až ke slunci. Zlomit osud. Od autorky bestselleru PAŘÍŽSKÁ MANŽELKA. Kniha se stala bestsellerem časopisu New York Times....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287867/letala-jsem-za-sluncem-km7-287867.png 4.3130
Literatura světová, Historické romány
Vydáno (ekniha), Metafora

Circling the Sun, 2015

Kniha Létala jsem za sluncem

Balenka

Mne tento románový životopis vôbec neulahodil. Predpokladala som, že idem čítať knihu o známej pilotke a v podstate 95% knihy je o tom, ako sa hlavná hrdinka venuje trénovaniu koní.. Druhou vecou, ktorá mi prekážala je to, že bohužiaľ hlavná hrdinka mi nebola vôbec sympatická, jej postoj k životu, rodinu.. Za mňa teda nie :(

Alizon

Ctiva kniha o neobycejne zene, o ktere se moc nevi, i kdyz mela na konte minimalne dve prvenstvi (jako pilotka a jako trenerka koni). Byl by z toho take pekny film - jako Vzpominky na Afriku. Za me spokojenost. Jak pisou jini ctenari, kniha je spise nez o letani (i kdyz tak kniha zacina a konci) o "ceste k nemu", o zivote v Africe a o konich. No a k tomu spousta milostnych pletek ( zadna prehnana cervena knihovna nastesti). Vse zaramovane v poutavych realiich kolonialni Keni.

encyklopedie

...přestože už nechci, zase jsem se po roce zapojl do hádání.... ještě nevím jestli správně, ale dal jsem tuhle knihu.... mám rád knihy a filmy z Afriky ....takže tohle má samozřejmě 100%

evikt

Krasna ctiva kniha o zene ktera je nespoutana, jako Afrika sama, kde zije.. Nedavno jsem po ni sahla podruhe a ten pribeh mne opet dostal.. Zena ktera si dela co chce, nenecha se spoutat dobou a nazory ostatnich.

knihomolmarci
01.08.2020

Nádherná kniha, člověk se ocitá v Africe a s hlavní hrdinkou prožívá její nelehký život. Hlavní hrdinka sice dělá spoustu blbostí co se vztahů týče, ale je houževnatá a cílevědomá. V knize je hodně témat k zamyšlení. Určitě doporučuju a chystám se na Pařížskou manželku od stejné autorky :-)))

Kopretina_aku
02.05.2020

Příběh z koloniální Keni ve 20. letech 20. století vypráví o Beryl, která je na afrických pláních od útlého dětství, vyrůstá v nezavislou ženu a touží se stát první trenérkou dostihových koní. Při tom řeší milostné záležitosti. O létání se opravdu dočteme téměř na konci, proto bych knihu doporučila spíše milovníkům koní a romantických vztahů. Mně díky tomu kniha až tak nezaujala. Čekala jsem, že bude pojednávat o leteckých úspěších Beryl. Popis o životě v kolonii v Keni byl zajímavý, ale to nestačí. Za mne 3,5 *.

jaaquarius
18.02.2020

Můj šálek kávy. Nádhera. Až srdce usedá a dech se tají.

Anie94
19.12.2019

Na knihu mám rozporuplné názory. Obdivovala jsem Beryl za to, že se dokázala postavit na vlastní nohy a opustit nefungující manželství a žít na "vlastní pěst", tím spíš v době jaká jí byla souzena. Kniha je spíše založená na pocitech, než že by se tam odehrával nějaký dechberoucí děj. Beryl měla jistě daleko zajímavější život než jak jej popsala autorka. Její způsob se mi zdál takový dost nezáživný. Nepovedlo se mi úplně začíst a četla jsem jen proto, že jsem pořád čekala kdy se něco začne dít. Co mi ale vadilo bylo, že kniha má dost zavádějící název. Beryl sice byla první ženou, která přeletěla Atlantik, ale kniha je spíše o životě v Africe s "nohama pevně na zemi" a o létání se zmiňuje velmi okrajově. Spíš celá kniha je taková "cesta" jak se Beryl k tomu létání vlastně dostala. Konec knížky byl trošku odfláknutý, jiné pasáže zbytečně dlouhé.